Jak zmienić układ Launchpada na komputerze Mac

Launchpad na komputerze Mac pozwala szybko znajdować i uruchamiać aplikacje z jednego miejsca. Możesz go otworzyć ze stacji dokującej, a następnie kliknąć ikony aplikacji, aby je uruchomić, a nawet wyszukać aplikacje, które Twoim zdaniem znajdują się kilka ekranów dalej. Każda nowa aplikacja dodana do folderu Aplikacje automatycznie pojawi się w Launchpadzie

Chociaż Launchpad jest już wyposażony we wszystkie funkcje potrzebne do codziennego użytku, można go również dostosować. Tak, możesz teraz zmienić liczbę wierszy i kolumn wyświetlanych na ekranie Launchpada, a to zmienia liczbę aplikacji wyświetlanych na jednym ekranie. Wymaga to jedynie aplikacji Terminal.

Poniższa metoda umożliwia zmianę liczby wierszy i kolumn aplikacji wyświetlanych w Launchpadzie.

Zmiana układu Launchpada na komputerze Mac

Oto jak wygląda mój obecny układ Launchpada. Zamierzam to zmienić na coś innego.

1. Uruchom aplikację Terminal z Launchpada.

2. Po uruchomieniu Terminalu wpisz następujące polecenie i naciśnij Enter:

domyślnie napisz com.apple.dock springboard-columns -int ColNum;  domyślnie napisz com.apple.dock springboard-rows -int RowNum

Możesz określić liczbę wierszy i kolumn, które powinny pojawić się w Launchpadzie. Po prostu zmień „RowNum” na liczbę wierszy, które chcesz mieć, i „ColNum” na liczbę kolumn, które chcesz mieć.

Zmieniam układ mojego Launchpada, aby wyświetlał cztery kolumny i cztery wiersze.

3. Po wykonaniu powyższego polecenia konieczne będzie zresetowanie Launchpada. Wpisz następujące polecenie w terminalu i naciśnij klawisz Enter.

domyślnie zapisz com.apple.dock ResetLaunchPad -bool PRAWDA

4. Następnie będziesz musiał także zamknąć stację dokującą, używając następującego polecenia w terminalu:

5. Po wykonaniu tej czynności Launchpad zostanie odświeżony, a następnie otwarty. Zauważysz, że zawiera teraz tylko wiersze i kolumny określone w poleceniu. Zastąpił wartości domyślne i teraz używa wartości określonych przez Ciebie.

Pomoże Ci to dostosować ulubione miejsce na komputerze Mac za pomocą własnych wartości.

Jeśli nie podoba Ci się nowy układ i chcesz wrócić do poprzedniego wyglądu, możesz to zrobić, zmieniając po prostu wartości wierszy i kolumn w powyższym poleceniu na poprzednie.

Wniosek

Jeśli chcesz mieć tylko kilka lub kilka aplikacji więcej niż bieżąca liczba wyświetlana na ekranie Launchpada na komputerze Mac, powyższy przewodnik powinien Ci pomóc.

Indeks
  1. Zmiana układu Launchpada na komputerze Mac
  2. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up