Dostosuj głośność i jasność w mniejszych krokach na komputerze Mac

Często zdarza się nam, że chcemy, aby głośność lub jasność na naszych komputerach Mac były na dokładnie takim samym poziomie, aby były tak idealne, jak tego chcemy. Niestety, Mac nie pozwala nam łatwo określić dokładnych wartości poziomów głośności i jasności. W takich chwilach musisz po prostu pójść na kompromis i pracować z tym, co zostało ci zapewnione.

Na szczęście dzięki sprytnej sztuczce możesz teraz zmieniać głośność i jasność na komputerze Mac w mniejszych odstępach i do żądanego poziomu. Sztuczka pozwala na zmianę poziomów w zaledwie 25% domyślnego paska. Oznacza to, że możesz teraz ustawić głośność na 25%, 50%, 75% itd. zamiast domyślnych 100%, 200% i tak dalej.

FOllie poniżej, jeśli chcesz to zrobić na komputerze Mac.

Regulacja głośności w mniejszych krokach

Upewnij się, że komputer Mac nie jest ustawiony w trybie wyciszenia.

1. Zmniejsz poziom głośności do połowy całkowitego poziomu, aby zobaczyć, jak sztuczka działa. Możesz to zrobić, naciskając przycisk zmniejszania lub zwiększania głośności, w zależności od sytuacji.

2. Oto sztuczka. Przytrzymaj jednocześnie klawisze „Shift” i „Opcja” na klawiaturze, a następnie naciśnij przycisk zwiększania lub zmniejszania głośności.

Powinieneś zauważyć, że głośność teraz albo wzrasta, albo maleje w mniejszych krokach, inaczej niż wcześniej. Aby zapełnić pasek, który wcześniej wypełniał się jednym dotknięciem, wystarczą cztery dotknięcia przycisku głośności.

3. Możesz teraz kontynuować tę czynność, aż będziesz zadowolony.

W świecie Apple nie było zbyt wiele szumu na temat tej funkcji, ale ta niewielka funkcja robi dla Ciebie naprawdę świetną robotę.

Zmiana poziomu jasności w mniejszych krokach może odbywać się w taki sam sposób, jak głośność. Oto kroki.

Regulacja jasności w mniejszych krokach

1. Zmniejsz jasność do połowy całkowitego rozmiaru, aby łatwo było zobaczyć zmiany.

2. Przytrzymaj jednocześnie klawisze „Shift” i „Opcja” i naciśnij przycisk zwiększania lub zmniejszania jasności. Podobnie jak pasek głośności, zauważysz, że teraz zwiększa się lub zmniejsza w mniejszych krokach niż wcześniej.

3. To powinno pozwolić Ci dostosować jasność komputera Mac do swoich potrzeb.

Wszyscy wiemy, że ustawienia domyślne nie są czasami idealne, a majsterkowanie pomaga nam uzyskać dokładnie to, czego chcemy. Jest to jedna z tych domyślnych rzeczy, która nie działa dobrze dla wszystkich użytkowników.

Wniosek

Nauczenie się, jak zmieniać poziomy głośności i jasności w mniejszych krokach, powinno pomóc Ci uzyskać taką precyzyjną perfekcję, jakiej nie udało Ci się dotychczas uzyskać na komputerze Mac.

Indeks
  1. Regulacja głośności w mniejszych krokach
  2. Regulacja jasności w mniejszych krokach
  3. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up