Jak ukryć pasek menu w systemie OS X El Capitan

Pasek menu to miejsce, z którego można uzyskać dostęp do różnych funkcji aplikacji na komputerze Mac. Ze standardowych menu, takich jak Plik, Widok i Okno, prawie wszystko, co ma do zaoferowania aplikacja, jest dostępne z paska menu. Czasami nie potrzebujesz dostępu do paska menu, staje się on mało przydatny i pozostaje tam tylko po to, by zajmować cenną część ekranu.

W takich sytuacjach można ukryć ten pasek, tak aby nie sprawiał wrażenia zajmowania obszaru, w którym aplikacja może doskonale działać. Wraz z wydaniem systemu OS X El Capitan firma Apple ogłosiła funkcję, która pozwala użytkownikom ukryć menu bar. W ten sposób nie zobaczysz paska menu w żadnej aplikacji, chyba że przesuniesz tam kursor i wymusisz jego wyświetlenie.

Chociaż niektóre aplikacje nie wyświetlają paska menu, gdy działają na pełnym ekranie, funkcja ta jest najbardziej użyteczna na komputerze, gdzie pasek menu Findera jest zawsze obecny. Postępując zgodnie z tym przewodnikiem, powinieneś być w stanie pozbyć się tego paska i zyskać trochę więcej miejsca.

Nie potrzebujesz aplikacji innej firmy, ponieważ możesz to zrobić bezpośrednio z panelu ustawień komputera Mac.

1. Kliknij logo Apple w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje systemowe…”

2. Po uruchomieniu panelu systemowego wybierz opcję „Ogólne”. Tutaj możesz zmienić ustawienia ogólne, takie jak ustawienia paska menu.

3. Na następnym ekranie powinna pojawić się opcja „Automatycznie ukryj i pokaż pasek menu”. Zaznacz pole wyboru, aby włączyć tę opcję.

Jest to opcja, która pozwala ukryć pasek menu na komputerze Mac. Po włączeniu pasek menu nie będzie już wyświetlany, chyba że przesuniesz kursor na górę aplikacji.

4. Wyjdź z panelu systemowego.

Pomyślnie ukryłeś pasek menu w całym systemie na komputerze Mac. Odtąd niezależnie od tego, w jakiej aplikacji się znajdujesz lub nawet na komputerze, pasek menu nie będzie widoczny.

Wniosek

Jeśli nie bawisz się często paskiem menu i chciałbyś odzyskać zajmowane przez niego miejsce, możesz to zrobić, korzystając z powyższego przewodnika.

Indeks
  1. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up