Jak dodatkowo przyciemnić wyświetlacz na komputerze Mac

Czasami domyślne ustawienia dostarczone przez producenta po prostu nie są dla Ciebie odpowiednie, przez co chciałbyś mieć sposób, aby w jakiś sposób zmienić to według własnych upodobań. Jednym z tych ustawień jest przyciemnianie wyświetlacza na komputerze Mac. Domyślne ustawienia jasności po prostu nie działają dla niektórych użytkowników i jest ku temu wiele powodów. Może jesteś w naprawdę ciemnym miejscu i nawet najciemniejsza porcja jest dla Ciebie bardzo jasna.

W takich sytuacjach możesz albo pracować z ustawieniami domyślnymi, nawet jeśli Ci się nie podobają, albo możesz znaleźć taki przydatny przewodnik, który pomoże Ci przyciemnić wyświetlacz na Macu.

Tak, teraz możesz przyciemnić wyświetlacz bardziej niż pozwala na to Apple, a poniższy przewodnik wyjaśnia wszystko, co musisz wiedzieć.

Dalsze przyciemnianie wyświetlacza

Bezpłatna aplikacja o nazwie Zacieniony pozwala obniżyć poziom jasności ekranu komputera Mac do poziomu, którego Apple domyślnie nie zapewnia. Oto, jak możesz korzystać z aplikacji dla dobra swoich oczu.

1. Pobierz Zacieniony aplikację i zainstaluj ją na komputerze Mac.

2. Uruchom aplikację Shady, klikając Launchpad w doku, a następnie wyszukaj i kliknij aplikację Shady.

3. Ponieważ aplikacja została pobrana spoza App Store, zostaniesz zapytany, czy naprawdę chcesz ją otworzyć. Kliknij „Otwórz”.

4. Po uruchomieniu aplikacji zauważysz różnicę w jasności ekranu.

Aplikacja znajduje się na pasku menu. Kliknij ikonę aplikacji, a powinieneś zobaczyć suwak, który pozwala przejść od jasnego do ciemnego i odwrotnie. Przeciągnij suwak do opcji Ciemny, aby jeszcze bardziej przyciemnić wyświetlacz.

5. Możesz także przesunąć suwak do opcji Światło.

Jest interesująca rzecz w aplikacji, z której właśnie skorzystałeś powyżej. Chociaż mogłeś się domyślić, że aplikacja faktycznie zmieniła wartości jasności ekranu, w rzeczywistości tego nie zrobiła. Jednak to, co zrobiło, polegało na umieszczeniu na ekranie szarawej nakładki i sprawiło, że pomyślałeś, że faktycznie przyciemniła wyświetlacz.

Wniosek

Jeśli domyślne ustawienia na komputerze Mac nie pomagają przyciemnić wyświetlacza do żądanego poziomu, powyższa aplikacja powinna Ci w tym pomóc, nie kosztując ani grosza.

Indeks
  1. Dalsze przyciemnianie wyświetlacza
  2. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up