Jak znaleźć czas pracy komputera Mac

Często przydatne może być sprawdzenie, jak długo Mac był nieczynny. Być może rozwiązujesz problem, który wymaga informacji, jak długo Twój Mac był uruchomiony. Wcześniej omawialiśmy metodę wyszukiwania informacji o czasie pracy w systemach Windows i Linux, a oto, jak znaleźć czas pracy komputera Mac.

Istnieją dwa sposoby sprawdzania czasu pracy komputera Mac i żaden z nich nie wymaga aplikacji innej firmy. To, czego potrzebujesz do wykonania zadania, znajduje się już na komputerze Mac.

Znajdowanie czasu pracy komputera Mac za pomocą panelu systemowego

Wymaga to dostępu do panelu systemowego, w którym przechowywane są informacje o czasie pracy.

1. Kliknij logo Apple w lewym górnym rogu ekranu i wybierz opcję „Informacje o tym Macu”. Stamtąd uzyskasz dostęp do panelu systemowego.

2. Po uruchomieniu panelu Informacje o komputerze Mac kliknij opcję „Raport systemowy…”, aby przejść do panelu systemowego.

3. Po uruchomieniu panelu Raport systemowy wybierz „Oprogramowanie” z listy po lewej stronie. Tutaj znajdują się informacje o dostępności komputera Mac.

W prawym panelu powinny być widoczne informacje o oprogramowaniu komputera Mac. Znajdziesz „Czas od uruchomienia”, czas pracy komputera Mac.

Na poniższym obrazku czas sprawności mojego komputera Mac wynosi 8 godzin i 3 minuty. Gdyby to było za kilka dni, byłoby tak.

Jeśli wolisz używać Terminalu do wykonania tego zadania, oto jak to zrobić.

Znajdowanie czasu pracy komputera Mac za pomocą terminala

Terminal wymaga tylko jednego polecenia, aby pokazać czas pracy komputera Mac.

1. Kliknij Launchpad w stacji dokującej, wyszukaj i kliknij Terminal, a uruchomi się.

2. Po uruchomieniu Terminalu wpisz następujące polecenie i naciśnij Enter. Pobierze informacje o czasie pracy Twojej maszyny.

3. Zaraz po wprowadzeniu powyższego polecenia Terminal powinien wyświetlić informacje o czasie pracy komputera Mac.

W tej metodzie uzyskasz więcej informacji niż w przypadku panelu systemowego, takich jak sygnatura czasowa wygenerowania raportu o dostępności, średnie obciążenie i liczba użytkowników.

Wniosek

Jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebować dostępu do informacji o tym, jak długo Twój Mac był aktywny, możesz skorzystać z jednego z dwóch sposobów, aby zebrać te dane na swoim komputerze.

Daj nam znać, jak Ci to pomogło!

Indeks
  1. Znajdowanie czasu pracy komputera Mac za pomocą panelu systemowego
  2. Znajdowanie czasu pracy komputera Mac za pomocą terminala
  3. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up