Jak dodać lokalizację do obrazu w aplikacji Zdjęcia na komputerze Mac

Nawet jeśli masz urządzenie obsługujące geotagowanie, czasami wykonane zdjęcia nie zawierają danych o lokalizacji z różnych powodów. Być może funkcja geotagowania nie została włączona podczas robienia zdjęcia lub być może obraz został wyczyszczony przez aplikację po przesłaniu go na komputer. Jeśli z jakiegoś powodu masz obrazy bez osadzonych danych o lokalizacji i chcesz je dodać, teraz możesz to zrobić na komputerze Mac.

Dzięki aplikacji Zdjęcia na Maca możesz teraz łatwo dodać lokalizację do obrazu. Nie potrzebujesz aplikacji innej firmy ani rozszerzenia Zdjęcia, ponieważ całą pracę można wykonać z poziomu aplikacji.

Dodawanie lokalizacji do obrazu w aplikacji Zdjęcia

Najpierw musisz dodać obraz, do którego chcesz dodać lokalizację, w aplikacji Zdjęcia. Następnie wykonaj poniższe kroki.

1. Uruchom aplikację Zdjęcia, klikając Launchpad w stacji dokującej, a następnie wyszukując i klikając Zdjęcia.

2. Po uruchomieniu aplikacji znajdź obraz i kliknij go dwukrotnie, aby go powiększyć. Po powiększeniu powinna pojawić się ikona „i”, która wskazuje informacje o obrazie. Kliknij na to.

3. Powinno pojawić się okno Informacje umożliwiające wyświetlenie wszystkich informacji związanych ze zdjęciem, takich jak nazwa obrazu i informacje o aparacie. Musisz tutaj kliknąć opcję „Przypisz lokalizację”, która w moim przypadku jest ostatnią opcją w polu.

4. Wprowadź nazwę lokalizacji, którą chcesz dodać do obrazu. Może to być dowolna lokalizacja. OS X wyszuka ją w swojej bazie danych, a nawet poda sugestie. Zachęcamy do skorzystania ze współrzędnych lokalizacji.

Gdy pojawi się żądana lokalizacja, kliknij ją, aby ją wybrać.

Ponieważ zdjęcie, którego tutaj użyłem, zostało zrobione w Singapore Flyer, dodam je jako lokalizację zdjęcia.

5. Gdy tylko lokalizacja zostanie dodana, powinna być widoczna na mapie w polu informacyjnym.

To pokazało, jak dodać lokalizację do obrazu, a następnie wyszukać ten obraz za pomocą funkcji sortowania obrazów ze znacznikami geograficznymi, jeśli jest ona dostępna na Twoim komputerze.

Jeśli przez pomyłkę dodałeś do zdjęcia niewłaściwą lokalizację, możesz ją usunąć w tej samej aplikacji Zdjęcia, postępując zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Usuwanie lokalizacji z obrazu

1. Uruchom aplikację Zdjęcia z Launchpada, znajdź obraz, z którego chcesz usunąć lokalizację, i kliknij go dwukrotnie.

2. Po powiększeniu obrazu kliknij menu „Obraz” u góry, a następnie wybierz „Lokalizacja”, a następnie „Usuń lokalizację”.

3. Możesz teraz kliknąć ikonę „i”, aby sprawdzić, czy lokalizacja została pomyślnie usunięta.

Wniosek

Jeśli chcesz posortować obrazy według ich lokalizacji, a niektóre z nich nie mają osadzonych tych danych, powyższy przewodnik powinien pomóc Ci to naprawić za pomocą aplikacji Zdjęcia na Macu.

Indeks
  1. Dodawanie lokalizacji do obrazu w aplikacji Zdjęcia
  2. Usuwanie lokalizacji z obrazu
  3. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up