Przydatne akcje „przeciągnij i upuść” poprawiające produktywność

Czy zauważyłeś, że zawsze wykonujesz na swoim komputerze powtarzalne i bezużyteczne zadania? Na przykład, jeśli chcesz przenieść plik do innej lokalizacji, zawsze musisz otworzyć menedżera plików i przejść do folderu docelowego, zanim będziesz mógł przenieść plik. A co, jeśli chcesz udostępnić zdjęcie na Twitterze i okaże się, że jest ono za duże? Otwierasz narzędzie do edycji zdjęć, edytujesz/przycinasz zdjęcie, zapisujesz je jako obraz w mniejszym rozmiarze, a następnie przesyłasz na Twittera. A co by było, gdyby istniał sposób na uproszczenie wszystkich tych przyziemnych zadań? O to właśnie chodzi w Filepane.

Filepane to aplikacja przeznaczona tylko dla komputerów Mac, która dodaje do systemu przydatne operacje przeciągania i upuszczania, dzięki czemu możesz wykonywać zadania za pomocą prostego przeciągania. Możesz łatwo zmienić rozmiar obrazu w locie, przenieść plik w inne miejsce, przekonwertować dokument do formatu PDF i wydrukować go, skompresować plik/folder itp. Filepane sprytnie wykrywa typ pliku i wyświetla różne opcje w zależności od format pliku.

Instalacja

Panel plików może być pobrany ze sklepu z aplikacjami dla komputerów Mac Lub ze strony internetowej dewelopera jeśli chcesz przetestować go przez siedem dni. Po okresie próbnym będziesz musiał uzyskać klucz licencyjny. Ceny FilePane mogą być jednak mylące. Wersja Mac App Store kosztuje 9,99 USD i obecnie jest dostępna w ograniczonej czasowo ofercie w wysokości 6,99 USD. Dzięki temu można go zainstalować na maksymalnie pięciu różnych komputerach Mac. Na stronie dewelopera cena waha się od 2,99 USD do 5,99 USD, w zależności od liczby komputerów Mac, na których zamierzasz zainstalować aplikację. Krótko mówiąc, zakup na stronie internetowej dewelopera zapewnia większą elastyczność i oszczędność ceny niż w sklepie Mac App Store.

Jeśli pobrałeś wersję próbną ze strony dewelopera, aby ją zainstalować wystarczy, że przeciągniesz plik do folderu Aplikacje i uruchomisz aplikację z Launchpada.

Stosowanie

Kiedy Filepane jest uruchomiony, po wybraniu i przeciągnięciu pliku pojawi się małe wyskakujące okienko „Upuść tutaj”. Po prostu upuść plik w polu, aby aktywować dalsze działania.

W zależności od typu pliku pojawią się różne działania. Na przykład w przypadku folderu wyświetli się „Plik e-mail”, „Airdrop” (do szybkiego udostępniania), „Zip” (skompresuj folder), „Finder” (otwórz folder w Finderze), „Przenieś i skopiuj pliki” oraz Opcje „Kosza”.

I utworzy nowe podmenu plików.

W przypadku obrazów menu akcji obejmuje „Obraz pulpitu” (ustawiony jako tapeta pulpitu), „Konwertuj” (do formatu PNG, jpg, bmp, tff), „Prześlij” (do Twittera, Facebooka, wiadomości) i „Otwórz edytor obrazów” (zmiana rozmiaru obrazu).

Filepane działa również z Twoją przeglądarką. Możesz po prostu kliknąć dowolny obraz i przeciągnąć go lub po prostu zaznaczyć zdanie lub akapit i przeciągnąć. Pojawi się pole „Upuść tutaj”, umożliwiające zapisanie tekstu w schowku lub szybkie udostępnienie go na Twitterze i Facebooku.

Wadą Filepane jest to, że nie umieszcza nazw na wszystkich ikonach, więc musisz zgadnąć, co oznacza każda ikona. Oto lista.

Preferencje

Po uruchomieniu Filepane dodaje ikonę do paska menu i możesz ją kliknąć, aby uzyskać dostęp do Preferencji. Kliknij ikonę Filepane, aby skonfigurować, czy ma się on uruchamiać przy logowaniu, położenie pola „Upuść tutaj” oraz czy aktywować za pomocą operacji przeciągania i upuszczania, czy za pomocą skrótu klawiaturowego. Pokazuje także czas zaoszczędzony w ciągu tygodnia, chociaż nie jest jasne, w jaki sposób czas jest obliczany i na ile dokładny.

Wniosek

Filepane to fajne narzędzie, bez którego możesz się obejść, ale kiedy go użyjesz, nie będziesz chciał się bez niego obejść. Jego proste, ale potężne menu akcji typu „przeciągnij i upuść” naprawdę oszczędza czas i sprawia, że ​​zastanawiasz się, dlaczego nie jest ono uwzględnione jako domyślna funkcja w systemie operacyjnym. Wypróbuj i daj nam znać, co myślisz.

Panel plików

Indeks
  1. Instalacja
  2. Stosowanie
  3. Preferencje
  4. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up