Popraw jakość dźwięku na komputerze Mac dzięki Boom

Apple zawsze pozycjonował swoje linie Mac jako maszyny dla kreatywnych ludzi. Wielu użytkowników komputerów Mac używa swoich komputerów do tworzenia muzyki i prac związanych z dźwiękiem. Nie jestem audiofilem i nie mam kwalifikacji, aby wypowiadać się na temat jakości dźwięku, ale nawet moje niedoświadczone ucho wie, że potrzebujesz pomocy, aby Twój Mac brzmiał lepiej. Istnieją różne głośniki zewnętrzne, za pomocą których można wydobywać z komputera Mac dźwięk wysokiej jakości, a także aplikacje poprawiające jakość dźwięku, zanim trafi on do głośników. Bum 2 (14,99 USD) to jedna z najlepszych aplikacji poprawiających dźwięk komputera Mac.

Zróbmy rozkwit

Boom 2 to ogólnosystemowy wzmacniacz i kontroler dźwięku. Przy pierwszej instalacji aplikacja przeanalizuje komputer Mac, aby określić najlepsze ustawienia, które zapewnią najlepszy dźwięk. Następnie pozostanie cicho na pasku menu, stale poprawiając dźwięk z tła. Po aktywacji Boom zauważysz, że Twój Mac brzmi głośniej i pełniej.

Ikona na pasku menu umożliwia szybką kontrolę ogólnej głośności. Aby zmienić głośność, możesz przesuwać element sterujący w górę i w dół.

Aby uzyskać dostęp do większej liczby opcji, kliknij trzy kropki pod kontrolą głośności. Otworzy się główne okno. Możesz włączyć/wyłączyć sterowanie dźwiękiem Boom za pomocą przełącznika w górnej części okna.

Na środku znajduje się korektor. Pośrodku znajduje się wizualna reprezentacja korektora graficznego, a ustawienia po prawej stronie. Z listy rozwijanej możesz wybrać typowe ustawienia korektora, takie jak Jazz, Film, Muzyka, Impreza, Pop, Rock itp. Jednak najlepsze ustawienia dla mojego MacBooka znajdują się w „Mój MacBook”; to wynik pierwszej analizy Boom, kiedy instalowałem go po raz pierwszy.

Na dole znajdują się efekty dźwiękowe: Ambience, Fidelity, Spatial, Night Mode i Pitch. Możesz aktywować jeden z nich, klikając ten, który chcesz. Kliknij ponownie, aby ją dezaktywować.

Na dole znajdziesz ustawienia klawiszy skrótu, które przesuną się w górę po kliknięciu. Możesz użyć domyślnej kombinacji klawiszy lub dostosować ją do własnych upodobań.

Ulepsz inne pliki

Tak dobry jak Boom, ulepszony dźwięk pozostaje na komputerze Mac. Jeśli odtwarzasz plik muzyczny na urządzeniu zewnętrznym, takim jak iPhone, jakość dźwięku nie będzie lepsza niż w przypadku odtwarzania go na komputerze Mac.

Dlatego Boom 2 jest wyposażony w funkcję File Boosting. Możesz poprawić jakość dźwięku poszczególnych plików muzycznych i filmowych, przeciągając je i upuszczając do okna Boom.

Możesz dodać je z biblioteki iTunes lub innego folderu na komputerze. Możesz także dostosować nazewnictwo i lokalizację zapisywania ulepszonych plików.

Zewnętrzny pilot

Do Boom 2 dołączona jest także bezpłatna aplikacja zdalna na iOS o nazwie Zdalny wysięgnik 2. Możesz pobrać ją ze sklepu iTunes App Store bezpośrednio na iPhone'a lub iPada. Pilot działa, gdy na komputerze Mac działa Boom 2, a zarówno komputer Mac, jak i urządzenie z systemem iOS są podłączone do tej samej sieci bezprzewodowej.

Gdy pilot iOS spróbuje się połączyć po raz pierwszy, Twój Mac poprosi o potwierdzenie. Zezwól na zdalny dostęp.

Następnie możesz sterować wszystkimi funkcjami Boom z urządzenia iOS, w tym szybką regulacją głośności (zarówno na komputerach Mac, jak i Boom), sterowaniem odtwarzaniem, korektorem i efektami dźwiękowymi.

Jeśli tęsknisz za lepszym dźwiękiem z komputera Mac, wypróbuj Boom 2. Po kilku dniach używania będziesz się zastanawiać, jak znosisz zwykły dźwięk z komputera Mac przed użyciem Boom.

Indeks
  1. Zróbmy rozkwit
  2. Ulepsz inne pliki
  3. Zewnętrzny pilot

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up