Pobierz dowolny film z Internetu za pomocą Downie

To niesamowite, jak szybko zmienił się krajobraz Internetu. Zaledwie kilka lat temu, w czasach modemów telefonicznych, które wydawały śmieszne dźwięki za każdym razem, gdy chcieli połączyć się z Internetem, ludzie dosłownie pocięli kilka kilobajtów obrazów stron internetowych na mniejsze kawałki, aby umożliwić odwiedzającym załadowanie ich. A teraz ludzie przeglądają setki megabajtów filmów na swoich telefonach podczas przerwy na lunch.

W Internecie są tysiące filmów i nie zawsze masz luksus przesyłania ich strumieniowo online. Czasami musisz pobrać te filmy do oglądania w trybie offline i potrzebujesz pomocy narzędzia do pobierania wideo. Wśród wielu dostępnych tego typu narzędzi m.in. Puch (19,99 USD) jest jednym z najlepszych.

Rozszerzenia przeglądarki

Downie to narzędzie do pobierania wideo przeznaczone wyłącznie dla komputerów Mac, które jest bardzo łatwe w użyciu. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić po pobraniu i zainstalowaniu, jest dodanie rozszerzeń przeglądarki. Po dodaniu rozszerzeń możesz pobrać dowolny film z witryny, klikając ikonę rozszerzenia przeglądarki.

Downie przeanalizuje witrynę i umieści na liście dowolny film do pobrania. Możesz zdecydować się na bezpośrednie pobranie filmu lub poczekać na lepsze połączenie internetowe. Możliwe jest również, że Downie przegapi łącze i będziesz musiał dodać je ręcznie.

Rozszerzenia dla przeglądarek Safari, Chrome, Chromium, Opera, Opera Beta i Firefox znajdziesz w menu „Downie -> Preferencje (Polecenie + Przecinek) -> Rozszerzenia przeglądarki”.

Okno pobierania

Głównym oknem Downie jest okno pobierania. Oprócz korzystania z ikon rozszerzeń przeglądarki możesz dodawać pliki wideo do pobrania, przeciągając i upuszczając łącza do stron internetowych do tego okna pobierania.

Ale to puste okno ma kilka asów w rękawie. Pierwszym z nich jest czwarty niebieski przycisk w lewym górnym rogu okna. Kliknięcie tego niebieskiego przycisku spowoduje wyświetlenie popularnych filmów wideo pobieranych przez innych. Podwójne kliknięcie na jedną z pozycji na liście umożliwi pobranie pliku wideo. Jednak wczesne ostrzeżenie: niektóre przedmioty to NSFW.

Kolejną rzeczą, którą możesz zrobić w oknie głównym, jest wyszukiwanie filmów. Na przykład chcę znaleźć filmy o komedii stand-up, więc wpisz „komedia stand-up” w polu wyszukiwania, a Downie wyświetli listę wszystkich filmów pasujących do mojego ciągu wyszukiwania.

Okno ustawień

W przeciwieństwie do prostego okna głównego, w Ustawieniach możesz zrobić wiele rzeczy. Zobaczmy kilka najważniejszych.

Na karcie „Ogólne” możesz wybrać, gdzie chcesz zapisywać pobrane filmy. Domyślną lokalizacją jest folder pobranych plików. Możesz także ustawić pobieranie, które ma zostać dodane do iTunes i wykonać obróbkę końcową wideo.

Znajduje się tam lista „obsługiwanych witryn”, a także witryn, które będą wykorzystywane do wyszukiwania plików wideo w „wyszukiwarkach”. Niestety nie możesz dodać więcej.

Jeszcze jedną ważną rzeczą dla tych, którzy mają dzieci, jest włączenie filtra dla dorosłych w „Kontrola rodzicielska”. Tutaj możesz wyłączyć witryny z filmami dla dorosłych i górny przycisk pobierania. Zanim będziesz mógł zmienić te ustawienia, musisz otworzyć blokadę.

Jeśli chcesz pobrać wiele filmów z Internetu, Downie jest na to wygodnym sposobem. Samo połączenie funkcji wyszukiwania wideo i rozszerzeń przeglądarki hte jest warte swojej ceny.

Czy próbowałeś Downiego? Czy masz inne alternatywy dla programów do pobierania wideo? Udostępnij, korzystając z komentarzy poniżej.

Indeks
  1. Rozszerzenia przeglądarki
  2. Okno pobierania
  3. Okno ustawień

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up