Jak bezpiecznie opróżnić kosz w systemie OS X El Capitan

Chociaż firma Apple dodała wiele nowych funkcji, w tym tryb podzielonego widoku w El Capitan, usunęła również niektóre stare funkcje. Jedną z usuniętych funkcji jest bezpieczne opróżnianie kosza, które pozwala użytkownikom mieć pewność, że ich plików śmieci nigdy nie będzie można odzyskać. Ta funkcja została usunięta, ponieważ była niestabilna i nie działała poprawnie z określonym sprzętem.

Chociaż ta funkcja zniknęła z El Capitan, nadal istnieje sposób na wykonanie odpowiednika tej funkcji. Nadal możesz bezpiecznie opróżnić Kosz na komputerze Mac, ale zrobisz to za pomocą polecenia Terminal.

Notatka: Poniższa metoda trwale usuwa wybrane pliki i/lub katalogi. Czynności te są nieodwracalne i już nigdy nie będziesz mieć dostępu do usuniętych plików, bez względu na to, jakiej metody użyjesz, więc zachowaj ostrożność podczas wykonywania tego zadania.

Indeks
  1. Bezpieczne opróżnianie kosza w systemie OS X El Capitan
  2. Wniosek

Bezpieczne opróżnianie kosza w systemie OS X El Capitan

Do wykonania zadania wystarczy komenda i dostęp do aplikacji Terminal.

1. Kliknij Launchpad w stacji dokującej, wyszukaj i kliknij Terminal, a uruchomi się.

2. Tutaj musisz określić, co chcesz usunąć. Najpierw dowiesz się, jak usunąć pojedynczy plik, a następnie, jak usunąć cały katalog.

Aby usunąć plik, użyj następującego polecenia i ścieżki katalogu na końcu polecenia. W poniższym przykładzie usuwamy plik o nazwie „Image-1.png”, który znajduje się w folderze „Niechciane pliki” na pulpicie. Naciśnij Enter po wprowadzeniu polecenia.

srm -v /Users/Mahesh/Desktop/Unwanted\ Files/Image-1.png

3. Gdy tylko naciśniesz Enter, wybrany plik zniknie na zawsze. Terminal powinien poinformować Cię, mówiąc „gotowe” w swoim oknie, co oznacza, że ​​plik został pomyślnie usunięty.

4. Skoro już wiesz, jak trwale usunąć pojedynczy plik, oto sposób, w jaki możesz usunąć cały katalog.

Aby usunąć katalog, użyjesz innej flagi z poleceniem srm.

Aby to zrobić, wpisz następujące polecenie w oknie Terminala i naciśnij Enter. Aby wypełnić ścieżkę katalogu, przeciągnij i upuść katalog w oknie Terminala, a ścieżka zostanie automatycznie wypełniona.

srm -rv /Users/Mahesh/Desktop/Unwanted\ Files

5. Ponownie pojawi się ten sam komunikat „gotowe”, który potwierdza, że ​​wybrany katalog został pomyślnie usunięty.

Pliki usunięte za pomocą powyższego polecenia znikną na zawsze i nigdy nie będzie można ich odzyskać, chyba że oczywiście utworzysz ich gdzieś kopię zapasową.

Jeśli szukasz łatwiejszego sposobu bezpiecznego usuwania plików, wypróbuj samouczek tutaj, aby dodać opcję Usuń w menu kontekstowym.

Wniosek

Jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo usuniętych plików, powyższy przewodnik powinien pomóc Ci uzyskać spokój ducha, zapewniając, że usunięte pliki nigdy nie zostaną przez nikogo odzyskane.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up