Zmień domyślną czcionkę na Lucida Grande w systemie OS X El Capitan

Wraz z wydaniem systemu OS X El Capitan firma Apple ogłosiła, że ​​„San Francisco” jest oficjalną i domyślną czcionką najnowszej wersji systemu operacyjnego. Chociaż wielu dumnych właścicieli komputerów Mac z radością przyjęło tę poważną zmianę, nadal istniały pewne grupy osób, które wolały starą czcionkę Lucida Grande jako czcionkę domyślną.

Nowa czcionka zapewnia nowy sposób czytania tekstu na komputerze Mac. Jednak moim zdaniem stara czcionka Lucida Grande wyglądała naprawdę chrupiąc na pięknych wyświetlaczach Retina komputerów Mac w porównaniu z nowo dodaną czcionką przez firmę z Cupertino. Jeśli jesteś fanem tej czcionki i chcesz ją odzyskać, masz szczęście.

Zmiana domyślnej czcionki jest teraz możliwa, a poniższe kroki powinny pomóc w wykonaniu tego zadania.

Zmiana domyślnej czcionki na Lucida Grande

Zamierzasz pobrać darmowy pakiet czcionek Lucida Grande o otwartym kodzie źródłowym na komputer Mac, a następnie zainstalować go, aby aktywować czcionkę w całym systemie na komputerze.

1. Pobierz Pakiet czcionek Lucida Grande i zapisz go na komputerze Mac. Kliknij dwukrotnie pobrane archiwum, aby wyodrębnić folder i rzeczywiste pliki aplikacji.

Po rozpakowaniu plików kliknij dwukrotnie plik aplikacji o nazwie „Lucida Grande El Capitan.app”, aby go uruchomić.

2. Pojawi się następujący monit z pytaniem, czy chcesz uruchomić tę aplikację pobraną z zewnętrznego źródła. Potwierdź monit, klikając „Otwórz”.

3. Przeczytaj szczegóły dotyczące praw autorskich na następnym ekranie, a następnie kliknij „OK”, aby kontynuować proces. Kliknij także „OK” na następnym ekranie.

4. Kliknij „Akceptuję regulamin”, aby przejść do kolejnego kroku procesu instalacji.

5. To jest ekran, na którym możesz zainstalować czcionkę. Aby to zrobić, kliknij przycisk „Popraw, zainstaluj i wyczyść pamięć podręczną czcionek”.

6. Ponieważ to, co robisz, ma wpływ na pliki systemowe na komputerze Mac, musisz je autoryzować, wprowadzając hasło administratora na następnym ekranie. Kliknij „OK”, aby przejść dalej.

7. Gdy tylko kreator zakończy instalację czcionki, pojawi się komunikat z prośbą o wylogowanie się lub ponowne uruchomienie komputera Mac w celu zobaczenia zmian.

8. Po ponownym uruchomieniu komputera Mac nowo zainstalowana czcionka Lucida Grande będzie widoczna wszędzie na ekranie. Od menu Findera po nazwy plików na pulpicie – czcionka jest po prostu wszędzie.

Jeśli z jakiegoś powodu nie podoba Ci się czcionka i chcesz wrócić do oryginalnej czcionki systemowej, możesz to zrobić, uruchamiając tę ​​samą aplikację i wybierając opcję „Odinstaluj i wyczyść pamięć podręczną czcionek”.

Wniosek

Jeśli używasz czcionki Lucida Grande na komputerze Mac od dłuższego czasu i chcesz ją zachować niezależnie od aktualizacji OS X, powyższy przewodnik powinien Ci w tym pomóc.

Indeks
  1. Zmiana domyślnej czcionki na Lucida Grande
  2. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up