Jak wyłączyć kontakty znalezione w poczcie na komputerze Mac

Jeśli masz zainstalowaną najnowszą wersję aplikacji Mail na komputerze Mac, znajdziesz funkcję, która skanuje Twoje e-maile i znajduje kontakty, które można dodać do listy kontaktów lub zaktualizować. Chociaż ta funkcja przydaje się, gdy w wiadomościach e-mail otrzymywanych w aplikacji Poczta znajdują się kontakty, czasami jest ona niedokładna i zamiast pomóc, stwarza problemy.

Na szczęście istnieje sposób wyłączenia tej funkcji o nazwie „Kontakty znalezione w poczcie”, dzięki czemu monit o dodanie kontaktu nie będzie pojawiał się za każdym razem, gdy otrzymasz wiadomość e-mail zawierającą informacje kontaktowe. Oto, jak możesz wyłączyć tę funkcję.

Aby wykonać tę pracę, nie potrzebujesz aplikacji innej firmy, ponieważ można to zrobić za pomocą aplikacji Kontakty, która jest fabrycznie zainstalowana na wszystkich komputerach Mac.

Przed wykonaniem tych kroków pamiętaj o zamknięciu aplikacji Mail.

1. Kliknij Launchpad w stacji dokującej, wyszukaj i kliknij „Kontakty”, a aplikacja zostanie uruchomiona.

2. Po uruchomieniu aplikacji kliknij menu „Kontakty”, a następnie „Preferencje…”, aby przejść do panelu ustawień aplikacji.

3. Upewnij się, że jesteś na karcie Ogólne w panelu Preferencje. Tutaj znajdziesz opcję „Pokaż kontakty znalezione w Mail”. Jest to opcja, która powoduje, że aplikacja Poczta przegląda Twoje wiadomości e-mail w celu znalezienia kontaktów i ofert dodania ich do listy kontaktów.

Wyłączenie tej opcji uniemożliwi aplikacji Mail przeglądanie wiadomości e-mail i znajdowanie kontaktów do dodania. Aby wyłączyć, wystarczy odznaczyć pole wyboru podane przed nazwą opcji.

4. Po odznaczeniu pola wyboru pojawi się następujący monit z pytaniem, czy na pewno chcesz wyłączyć tę funkcję. Po prostu kliknij „Wyłącz”.

Od tej chwili podczas przeglądania poczty e-mail nie będziesz otrzymywać żadnych ofert ze swojego systemu z pytaniem, czy chcesz dodać konkretny kontakt.

Jeśli w przyszłości będziesz chciał włączyć tę funkcję, możesz to zrobić, uruchamiając aplikację Kontakty, przechodząc do panelu Preferencje i zaznaczając odznaczone wcześniej pole wyboru.

Wniosek

Jeśli zdarzy ci się otrzymać wiele e-maili zawierających kontakty i nie chcesz otrzymywać żadnych ofert z prośbą o dodanie ich do listy kontaktów, możesz skorzystać z powyższego przewodnika, który wyłączy tę irytację na komputerze Mac .

Indeks
  1. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up