Zmień tapetę ekranu logowania w systemie OS X El Capitan

Ekran logowania to pierwszy ekran, który widzisz po zalogowaniu się na komputerze Mac. Został on pięknie zaprojektowany przez firmę Apple. Jednak z biegiem czasu staje się to nudne, gdy w tle panelu logowania widzisz tę samą tapetę.

A co, jeśli możesz zmienić tę tapetę tak, aby po uruchomieniu komputera Mac wyświetlała się coś, co Ci się podoba, zamiast staromodnej (ale wciąż dobrej) domyślnej tapety? Istnieje, ale nie wymaga kupowania ani instalowania aplikacji innej firmy, ponieważ całą zmianę tapety można wykonać za pomocą aplikacji wbudowanych na komputerze Mac.

Przygotowanie tapety ekranu logowania

1. Najpierw uzyskaj wysokiej jakości obraz, który chcesz ustawić jako tapetę ekranu logowania. Jeśli jest niskiej jakości, będzie wyglądał na rozmazany, a to na pewno Ci się nie spodoba.

2. Twój obraz musi być w formacie PNG, w przeciwnym razie nie będzie działać. Jeśli jest w innym formacie, musisz najpierw przekonwertować go na PNG.

Aby przekonwertować do formatu PNG, kliknij obraz prawym przyciskiem myszy i wybierz „Otwórz za pomocą”, a następnie „Podgląd”, aby uruchomić obraz w podglądzie.

3. Po uruchomieniu obrazu w podglądzie kliknij menu „Plik” i wybierz „Zapisz jako…”, aby zapisać obraz w formacie PNG.

Jeśli nie widzisz opcji Zapisz jako, przytrzymaj klawisz „Opcja” na klawiaturze i powinieneś ją zobaczyć.

4. Na następnym ekranie wpisz „com.apple.desktop.admin.png” (bez cudzysłowów) jako nazwę obrazu, wybierz „PNG” z menu rozwijanego Format i na koniec kliknij „Zapisz”. Obraz należy zapisać w katalogu, w którym znajduje się oryginalny obraz.

Powodem, dla którego użyłeś tej konkretnej nazwy obrazu, jest nazwa, której Apple używa do tapety ekranu logowania na swoich komputerach Mac.

Obraz jest teraz gotowy do użycia.

Zmiana tapety ekranu logowania

1. Kliknij prawym przyciskiem myszy obraz zapisany powyżej jako PNG i wybierz „Kopiuj”, aby skopiować obraz do schowka.

2. Teraz kliknij menu „Idź” na pasku menu Findera i wybierz „Idź do folderu…” Alternatywnie możesz użyć skrótu klawiaturowego „Command + Shift + G”, aby uruchomić funkcję „Idź do folderu” .

3. Wejdź w następującą lokalizację w panelu „Idź do folderu” i kliknij „Idź”.

4. Znajdź tam obraz o nazwie „com.apple.desktop.admin.png”, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz „Zmień nazwę”.

Wpisz „com.apple.desktop.admin.backup.png” jako nową nazwę obrazu i naciśnij klawisz Enter, aby zapisać nową nazwę.

Zmieniasz nazwę oryginalnego obrazu, aby nie został on zastąpiony nowym obrazem, którego będziesz używać, i aby mieć kopię zapasową oryginalnego obrazu.

5. Kliknij prawym przyciskiem myszy wewnątrz tego katalogu i wybierz opcję „Wklej element”, aby wkleić obraz, którego chcesz użyć.

6. Nowo dodany obraz możesz zobaczyć klikając na swoją nazwę użytkownika w prawym górnym rogu i wybierając "Okno logowania...".

Wniosek

Jeśli po prostu znudziło Ci się oglądanie tego samego obrazu, co tapeta na ekranie logowania Twojego Maca, powyższy przewodnik pomoże Ci to zmienić na coś, co naprawdę Ci się spodoba.

Indeks
  1. Przygotowanie tapety ekranu logowania
  2. Zmiana tapety ekranu logowania
  3. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up