Pomiń monit o hasło w przypadku bezpłatnych aplikacji w sklepie Mac App Store

Przy każdej próbie pobrania aplikacji ze sklepu Mac App Store pojawia się monit o podanie identyfikatora Apple ID i hasła. Chociaż ten środek ostrożności jest dobry w przypadku płatnych aplikacji, aby przypadkowo nie kupić aplikacji, której nie potrzebujesz, ten sam środek ostrożności po prostu nie pasuje idealnie do bezpłatnych aplikacji.

Jeśli przez dłuższy czas błąkasz się po sklepie Mac App Store i próbujesz testować nowe aplikacje, denerwujące może być wysyłanie przez firmę Apple monitu o podanie hasła za każdym razem, gdy pobierasz aplikację. Na szczęście istnieje sposób na ominięcie monitu i bezpośrednie zainstalowanie aplikacji jednym kliknięciem.

Notatka: udostępniamy jedynie metodę ominięcia monitu o podanie hasła. Jeśli nie czujesz się z tym komfortowo i uważasz, że nie jest to bezpieczne, nie postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Indeks
  1. Omijanie monitu o hasło podczas pobierania bezpłatnych aplikacji
  2. Wniosek

Omijanie monitu o hasło podczas pobierania bezpłatnych aplikacji

Do wykonania tego zadania nie jest potrzebna aplikacja innej firmy, ponieważ monit można wyłączyć bezpośrednio w panelu ustawień komputera Mac. Oto kroki.

Upewnij się, że App Store nie jest otwarty na komputerze Mac. Jeśli tak, zamknij je przed rozpoczęciem.

1. Kliknij logo Apple w lewym górnym rogu i wybierz „Preferencje systemowe…”, aby przejść do panelu Ustawienia.

2. Gdy otworzy się panel preferencji systemowych, kliknij opcję „App Store”, aby zostać przeniesionym do miejsca, w którym znajduje się opcja pominięcia monitu.

3. W panelu ustawień App Store znajdziesz menu rozwijane z informacją „Wymagaj hasła” obok etykiety „Bezpłatne pobieranie”.

Tutaj możesz zmienić ustawienia monitu o podanie hasła dla aplikacji. Ponieważ chcesz wyłączyć monit wyświetlany podczas pobierania bezpłatnej aplikacji, musisz kliknąć menu rozwijane opcji „Bezpłatne pobieranie” i wybrać „Zapisz hasło”.

4. Możesz także dostosować ustawienia płatnych aplikacji, wybierając opcję z menu rozwijanego obok opcji „Zakupy i zakupy w aplikacji”.

Masz dwie opcje do wyboru: albo pozwolić App Store pytać Cię o hasło przy każdym pobraniu aplikacji, albo zapisać hasło na piętnaście minut. Jeżeli wybierzesz tę drugą opcję, nie będziesz musiał wpisywać hasła przez kolejne piętnaście minut od jego wprowadzenia. Jeśli zamierzasz pobrać kilka płatnych aplikacji, powinieneś wybrać tę opcję, ponieważ zaoszczędzisz trochę czasu, ponieważ nie będziesz musiał wpisywać hasła przy każdej pobieranej aplikacji.

Po zakończeniu zadania możesz teraz wyjść z panelu ustawień.

Teraz uruchom Mac App Store i spróbuj pobrać bezpłatną aplikację. Zauważysz, że nie będzie już prosił o podanie hasła Apple ID. Zadziałało!

Wniosek

Jeśli jesteś maniakiem aplikacji i zawsze pobierasz aplikacje z App Store na komputer Mac, z pewnością uznasz powyższy przewodnik za bardzo przydatny, ponieważ pozwoli Ci uniknąć kłopotów z wprowadzaniem hasła Apple ID przy każdym pobieraniu Aplikacja.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up