Jak przenieść bibliotekę iTunes na komputer Mac

Dla wielu osób biblioteki iTunes są nagrodą i złotem. Jest to świadectwo lat kupowania piosenek i wspierania ich ulubionych artystów. Jestem pewien, że z biegiem lat zdarzają się przypadki, w których trzeba przenieść utwór lub nawet całą bibliotekę w inne miejsce. Dzisiaj pokażemy Ci, jak przenieść bibliotekę iTunes w dowolne miejsce.

Opcja 1: Trasa dysku twardego

To najbardziej oczywista i najłatwiejsza trasa. Po prostu skopiuj bibliotekę i wklej ją na dysk twardy. Zanim jednak odłączysz dysk twardy i zaczniesz przesyłać muzykę na inny komputer, ze względu na sposób, w jaki nasza muzyka iTunes jest uruchamiana i dołączana do określonego folderu .xml, będziesz musiał skopiować coś więcej niż tylko muzykę, jesteś także wysyłanie informacji o albumie i ocen dokonanych w iTunes.

Najpierw przejdź do ustawień iTunes. Można to znaleźć uruchamiając program iTunes i przechodząc do „iTunes -> Preferencje” na pasku menu. Aby mieć pewność, że masz solidną kopię zapasową na wypadek nieszczęścia, pamiętaj o zaznaczeniu opcji „Kopiuj pliki do folderu iTunes Media podczas dodawania do biblioteki”.

Następnie zanotuj „lokalizację folderu iTunes Media”. Możesz teraz wyjść z ustawień, ale nie z iTunes. Nadal będziesz musiał dokonać konsolidacji. To proste, wystarczy kliknąć „Plik” na pasku menu, następnie „Biblioteka” i na koniec „Organizuj bibliotekę”. Powinieneś teraz zobaczyć opcję „Konsoliduj pliki”. Kliknij i naciśnij „Konsoliduj”.

Teraz jesteś w punkcie, w którym możesz fizycznie przenieść folder z muzyką na zewnętrzny dysk twardy.

Gdy już skończysz, upewnij się, że na komputerze jest zainstalowana najnowsza wersja iTunes (lub przynajmniej ta sama wersja, co na poprzednim komputerze). Podłącz dysk twardy i zastąp folder iTunes na nowym komputerze starym na zewnętrznym dysku twardym. Otóż ​​to! Wszystko już gotowe, po prostu uruchom iTunes, aby zastosować dodatki.

Opcja 2: Trasa w chmurze

Istnieją trzy opcje, które lubię nazywać trasą „w chmurze” – iTunes Match, Home Sharing lub korzystanie z pamięci w chmurze. Wszystkie te trasy wymagają jedynie komputera Mac i połączenia z Internetem. Te trasy są najłatwiejsze, zwłaszcza w porównaniu z wersją na twardym dysku, jednak cały proces będzie zależał od wielkości biblioteki iTunes i szybkości połączenia internetowego.

Dzielenie mieszkania

Funkcja Home Sharing ma ułatwiać udostępnianie plików między komputerami rodzinnymi, ale sprawdza się w niemal każdej sytuacji, która wymaga przenoszenia muzyki między dwoma komputerami Mac.

Na początek upewnij się, że ustawienia iTunes i Wi-Fi są w porządku. Oznacza to, że upewnij się, że masz najnowszą wersję iTunes i podłączony Apple ID, do którego znasz login. Następnie upewnij się, że zarówno stary, jak i nowy komputer Mac są połączone za pomocą silnego połączenia Wi-Fi. Stamtąd przejdź do zakładki „Zaawansowane” na pasku menu komputera Mac, a następnie kliknij „Włącz Współdzielenie domowe”. Zostaniesz poproszony o zalogowanie się przy użyciu Apple ID, którego chcesz używać. Następnie kliknij „Utwórz udział domowy”.

Aby zapobiec nieautoryzowanemu pobieraniu i dostępowi, firma Apple kilka miesięcy temu stworzyła sposób autoryzacji komputera Mac. Oznacza to, że będziesz musiał zrobić to samo na swoim nowym komputerze Mac. W tym celu należy w pasku menu wybrać opcję „Sklep”. Następnie kliknij „Autoryzuj komputer”. Będziesz musiał wprowadzić dane uwierzytelniające Apple, aby upewnić się, że są one autoryzowane w ramach tego samego konta. Następnie idź i włącz funkcję Home Sharing na nowym komputerze. Teraz, gdy oba komputery są włączone i włączona jest funkcja Home Sharing, załaduj oba komputery do iTunes i przejdź do sekcji, która wyświetla całą muzykę (lub jej brak na nowym komputerze).

Następnie kliknij „Udostępnianie domu” w lewym menu iTunes, a nie na pasku menu. Na starym komputerze Mac wybierz opcję „Edytuj”, a następnie „Wybierz wszystko”, aby zaznaczyć całą wyświetlaną muzykę. W prawym dolnym rogu kliknij „Importuj”. Powinno to zająć od 15 minut do kilku godzin. Wszystko w zależności od rozmiaru biblioteki iTunes i szybkości połączenia Wi-Fi.

Drugą opcją jest użycie iTunes Match. Sprawdź instrukcje tutaj.

Magazyn w chmurze

Trzecią opcją jest przechowywanie w chmurze. Masz wiele opcji, ale ja wolę Dropbox. Jest to zalecane w przypadku małych bibliotek, ze względu na bezpłatny limit 2 GB. Możesz także skorzystać ze SkyDrive, jeśli jesteś jednym z nielicznych szczęśliwców, którym udało się skorzystać z 25 GB miejsca na dysku. W przypadku opcji przesyłania do chmury metoda jest podobna do metody zewnętrznego dysku twardego. Wystarczy potraktować folder Dropbox (lub Skydrive) jako zewnętrzny dysk twardy i przenieść do niego swoją bibliotekę muzyczną. Pliki zostaną zsynchronizowane w chmurze z Twoim nowym komputerem Mac.

Opcja 3: Transfer między użytkownikami na tym samym komputerze Mac

Spotkałem się z taką sytuacją dwie noce temu. Jest dość łatwy do wykonania. Po pierwsze, po wyjściu z iTunes przejdź do folderu Użytkownik i znajdź folder iTunes.

Przeciągnij (lub skopiuj) ten folder do folderu „Publiczny” znajdującego się w folderze Twojego konta.

Przejdź do zaawansowanych preferencji iTunes. Kliknij „Zmień”. Stamtąd znajdź folder iTunes przeciągnięty do folderu „Publiczny”. Następnie wybierz to. Następnie zrobisz to na innych kontach użytkowników, na których chcesz to zrobić.

Otóż ​​to.

Indeks
  1. Opcja 1: Trasa dysku twardego
  2. Opcja 2: Trasa w chmurze
    1. Dzielenie mieszkania
    2. Magazyn w chmurze
  3. Opcja 3: Transfer między użytkownikami na tym samym komputerze Mac

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up