Pozbądź się niepotrzebnych aplikacji z listy „Otwórz za pomocą”. [Mac]

Najmniejszy problem może stać się największą irytacją. Dokładnie tak jest, gdy opcja „Otwórz za pomocą” w menu Findera zaczyna się zapełniać niepotrzebnymi programami. Nie zmniejszy to szybkości ani mocy komputera Mac, nie przeszkodzi Ci w wykonaniu danego zadania, ale widok listy rozciągającej się do dołu ekranu jest po prostu okropny.

Od programów, które nie obsługują nawet danego typu pliku, po aplikacje, których już nie używasz – nie ma znaczenia, co to jest, jeśli nadal znajduje się w menu „Otwórz za pomocą” i uniemożliwia Ci dokonanie wyboru, którego faktycznie dokonałeś chcieć. Na szczęście istnieją sposoby na pozbycie się tych nadmiernych opcji.

Po pierwsze, będziesz chciał zrozumieć, w jaki sposób te programy trafiają na tę listę. Jest on generowany automatycznie przez komputer Mac na podstawie zainstalowanych aplikacji. To przydatna funkcja, tyle że nie aktualizuje się zbyt często. Oznacza to, że nawet jeśli program jest technicznie przydatny do danego celu, nie możesz go już używać lub możesz mieć preferowany wybór.

Aby pozbyć się tych aplikacji, możesz zastosować dwa podejścia: Zaczynać od początku Lub eliminuj je jeden po drugim.

Metoda 1

Aby rozpocząć, musisz znaleźć odpowiedni folder. Otwórz „Strona główna -> Biblioteka -> Preferencje”. Stąd musisz znaleźć plik o nazwie „com.apple.LaunchServices”. Weź to i wyrzuć do kosza. Nie potrzebujesz tego badziewia! No cóż, zregeneruje się. Więc technicznie rzecz biorąc, tego potrzebujesz. Spowoduje to jednak wyczyszczenie listy i rozpoczęcie od zera, tylko z programami, które aktualnie zainstalowałeś. Za każdym razem, gdy potrzebujesz odświeżenia listy, po prostu wyrzuć ten wadliwy plik i zacznij od nowa.

Metoda 2

Jeśli jesteś trochę bardziej precyzyjny w menu „Otwórz za pomocą” i chcesz po prostu pozbyć się kilku opcji, których nigdy nie wybierzesz, jest to również więcej niż wykonalne. Jest to doskonały wybór, jeśli planujesz pozostać przy aplikacji, ale nie będziesz jej używać do niektórych typów plików. Na przykład odtwarzacz QuickTime może obsłużyć mnóstwo typów plików, ale prawdopodobnie nie będziesz go używać do plików JPEG.

Zajmowanie się tym w ten sposób zajmie trochę więcej czasu, ponieważ będziesz musiał przeglądać aplikację po aplikacji. Zacznij od znalezienia na liście aplikacji, którą chcesz usunąć, i kliknij ją prawym przyciskiem myszy. Z wyświetlonego menu wybierz opcję „Pokaż zawartość pakietu”. W pakiecie aplikacji otwórz folder „Zawartość”. Będzie w nim przechowywany plik o nazwie „Info.plist”. Przypadkowo będziesz musiał wybrać aplikację, w której chcesz otworzyć ten plik. TextEdit załatwi sprawę, ale cały sens tego polega na tym, aby Twoje ulubione aplikacje były bardziej dostępne, więc uruchom wybrany edytor tekstu. Wyszukaj tekst przypominający następujący wątek:

CFBundleTypeExtensions txt srt

Określa to typ plików, które dana aplikacja może obsłużyć w oparciu o przyrostek. Jeśli nie chcesz, aby dany typ pliku był uwzględniany w programie, usuń go z linii tekstu. Zapisz plik i zamknij aplikację. Powinieneś zauważyć, że aplikacja nie jest już wyświetlana dla danego typu pliku.

Indeks
  1. Metoda 1
  2. Metoda 2

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up