Pisanie bez rozpraszania uwagi dzięki WriteRoom dla komputerów Mac

Wielu z nas na tyle starszych, że pamięta powszechne zastosowanie komputerów domowych, zaczęło używać komputerów Mac ze względu na ich doskonałe możliwości przetwarzania tekstu, ale w miarę jak nasze maszyny stawały się coraz potężniejsze, przejęły one także inne role – związane z rozrywką, muzyką i komunikacją. Nasz nowo połączony świat post-internetowy niesie ze sobą niezrównane możliwości poszukiwania wiedzy i omawiania pomysłów, ale czasami może to być trochę za dużo informacji, aby przyswoić je na raz.

Minimalistyczne aplikacje do pisania, takie jak WriteRoom, starają się, przynajmniej tymczasowo, odciąć się od świata zewnętrznego i zapewnić wciągające środowisko, aby wrócić do podstaw i skoncentrować się na jednej rzeczy – pisaniu. Przyjrzyjmy się bliżej WriteRoom wraz z kilkoma podobnymi aplikacjami i omówmy, czy mogą one uzupełnić Twój przepływ pracy.

Czy minimalistyczne aplikacje do pisania zwiększają produktywność?

To, czy minimalistyczne aplikacje do pisania sprzyjają Twojej produktywności, będzie zależeć od Twoich konkretnych potrzeb i metod pracy. Osobiście jestem nałogowym „klikaczem” i rzadko kiedy potrafię skupić się na jednym oknie na dłużej, zanim zajrzę do sprawdzania Twittera, nadrabiania zaległości w e-mailach lub czytania czytnika RSS. Dla mnie minimalistyczne oprogramowanie do pisania było odkryciem do tego stopnia, że ​​trzymam starego „ubijaka Mac” z programem WriteRoom i relaksującą muzyką, biorąc pod uwagę pracę edytora tekstu, próbując narysować granicę między komputerem do pracy i komputer do odpoczynku.

Jeśli w dzisiejszym, stale połączonym i pełnym rozproszeń świecie, masz trudności z koncentracją, a może po prostu doceniasz estetykę minimalistycznego interfejsu użytkownika, być może warto rozważyć minimalistyczną aplikację do pisania.

Przedstawiamy WriteRoom

Niezależnie od tego, czy odbiór jest zgodny z wynikami sprzedaży, czy nie, WriteRoom jest często uważany za standard platformy w systemie Mac OS X i aplikację, z którą wszyscy inni muszą się mierzyć. Rzeczywiście jest to nie bez powodu, ponieważ programiści Hog Bay Software zdołali osiągnąć rzadką równowagę, zapewniając wystarczającą liczbę funkcji, aby zwiększyć produktywność, z interfejsem zawierającym rozbudowane opcje, które pomogą Ci dostosować aplikację do własnych upodobań.

Klasyczny interfejs WriteRoom, jak pokazano powyżej, jest pełnoekranowy i całkowicie wciągający, bezceremonialnie odcinając resztę systemu OS X, chyba że użytkownik przejdzie na górę ekranu lub naciśnie klawisz Escape, aby zmniejszyć rozmiar okna aplikacji. Interfejs użytkownika również przypomina terminal komputerowy w starym stylu i to właśnie to proste, fachowe podejście pierwotnie przyciągnęło mnie do tej aplikacji; choć dla jasności, WriteRoom można dostosować tak, aby używał czcionek Rich Text oraz różnych kolorów tła i tekstu, dzięki czemu będzie przypominał bardziej elegancki edytor tekstu w stylu Byword, jak widać na zrzucie ekranu poniżej.

WriteRoom domyślnie zapisuje automatycznie co pięć sekund i w przeciwieństwie do innych opcji oprogramowania do edycji tekstu, robi to dyskretnie i bez spowalniania pisania (nawet na bardzo starych komputerach Mac). Ponadto WriteRoom zawiera opcję dodania pozycji menu „Edytuj w WriteRoom” do menu „Edycja” kilku innych aplikacji, takich jak Safari lub Mail, umożliwiając szybkie przejście do WriteRoom w celu tworzenia wiadomości e-mail lub formularzy internetowych.

Aplikację WriteRoom dla komputerów Mac można kupić w sklepie Mac App Store Tutaj.

Alternatywa dla WriteRoom

WriteRoom nie jest w żadnym wypadku jedyną tego typu aplikacją dostępną obecnie dla systemu OS X. Próbując wnieść coś nowego do gatunku, który ze swej natury ogranicza dodatkowe funkcje, konkurenci znaleźli nowatorskie wariacje na ten temat. Poniżej pokrótce wymienię kilku godnych uwagi pretendentów:

Synonim

Byword wyróżnia się na tle WriteRoom i innych nowatorskim (i opcjonalnym) trybem przewijania tekstu opracowanym przez programistów Metaklasa nazywany „trybem przewijania maszyny do pisania” – ciekawa próba zachęcenia użytkownika do skupienia się na tym, co jest pisane.

Choć tak samo wciągający jak WriteRoom, Byword ma swój własny, charakterystyczny styl użytkowania i przechwala się Obniżka cen kompatybilność, dzięki czemu Byword jest bardzo przydatny dla blogerów i autorów stron internetowych, którzy korzystają ze struktury zamiany tekstu na HTML. Uwielbiam Byword i być może byłby to mój główny cel w tym artykule, gdyby nie wymagał komputera Mac z procesorem Intel i systemu OS X Snow Leopard lub nowszego (WriteRoom działa na komputerach Mac PPC i OS X Tiger).

Omm Pisarz Dana II

OmmWriter Dana II powinien przypaść do gustu tym, którzy szukają czegoś innego. Zamiast używać spartańskiego interfejsu, delikatne tony otoczenia (które można wyłączyć) kontrastują z kojącą grafiką, próbując uśpić słuchacza we właściwym stanie umysłu umożliwiającym tworzenie.

Kontynuując unikalne podejście OmmWriter do przetwarzania tekstu, jest ono oferowane za cenę „płać, co chcesz”, jeśli zdecydujesz się na zakup na własnej stronie internetowej dewelopera Tutaj (minimalna cena 4,11 USD).

Wniosek

Aplikacje do pisania nie rozpraszające uwagi wydają się być dość polaryzującą kategorią oprogramowania, zwykle pozostawiającą użytkowników z pozytywnym nastawieniem lub przeciw, ale dla tych z nas, którzy lubią z nich korzystać, mogą być niezwykle przydatnym narzędziem pomagającym w pracy.

Indeks
  1. Czy minimalistyczne aplikacje do pisania zwiększają produktywność?
  2. Przedstawiamy WriteRoom
  3. Alternatywa dla WriteRoom
    1. Synonim
    2. Omm Pisarz Dana II
  4. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up