Jak zmniejszyć zużycie baterii na ekranie Androida? - Porady

Obecnie urządzenia z Androidem oferują niesamowitą trwałość baterii, ponieważ są przeznaczone do korzystania z różnych aplikacji, z których korzystasz, jednak konieczne jest, abyś nauczył się zmniejszyć zużycie baterii ekranu na swoim urządzeniu, korzystając ze wskazówek, których nauczymy Cię poniżej.

Indeks
 1. Jak zapobiec nadmiernemu zużywaniu baterii przez ekran telefonu komórkowego?
  1. ustawienie jasności
  2. Trzymaj ekran zawieszony
 2. Jak przełączyć telefon z Androidem w tryb ciemny, aby oszczędzać baterię?
 3. Jakie są kroki, aby zmienić rozdzielczość ekranu na Androidzie?
 4. Gdzie w Androidzie sprawdza się, które aplikacje zużywają najwięcej baterii?

Jak zapobiec nadmiernemu zużywaniu baterii przez ekran telefonu komórkowego?

Ekran Twojego urządzenia z Androidem jest stale włączony i konieczne jest jego skonfigurowanie unikaj wydawania dużej ilości bateriikontrolując jego jasność, czas spędzony na lub korzystanie z aplikacji i w tym celu przedstawiamy następujące sugestie:

 • Sprawdzaj często, które aplikacje zużywają najwięcej baterii. Zwróć także uwagę na te, które pozostają otwarte w tle, ponieważ będą zużywać baterię, nawet jeśli nie będziesz manipulować ekranem telefonu.
 • Ważne jest, abyś był świadomy narzędzia takie jak Bluetoothponieważ jeśli pozostawisz go włączonego i nie będziesz go używać, tak samo jak Wi-Fi i GPS zużyją dużo baterii, unikaj także aktywowania trybu spotkania, ponieważ wibracje zużywają dużo baterii, a także automatyczne aktualizacje aplikacjiponieważ lepiej jest je kontrolować, gdy jesteś podłączony do sieci.
 • Wyrób sobie nawyk włączania oszczędzania baterii, jeśli zajdzie taka potrzeba, w ten sposób nieco wydłużysz jego czas trwania, ponieważ automatycznie będzie on kontrolował jasność ekranu, między innymi minimalizując zużycie baterii i ładując ją, zanim się wyczerpie

ustawienie jasności

Jednym ze sposobów wydłużenia żywotności baterii urządzenia z Androidem jest skonfigurowanie jasności jego ekranu, ponieważ w ten sposób unikniesz użycia niewłaściwej jasności na światło dzienne lub ciemność w nocy, więc będziesz musiał skonfigurować to w następujący sposób:

 1. Jednym ze sposobów skonfigurowania jasności ekranu Androida jest otwarcie panelu skrótów poprzez przewinięcie ekranu od góry do dołu i przejście do poziomu jasności na pasku jasności, po którym będziesz przesuwać się od lewej do prawej, aby ją zwiększyć lub odwrotnie, aby ją zmniejszyć To.
 2. Innym sposobem skonfigurowania jasności ekranu jest włączenie automatycznej jasności, w ten sposób smartfon wykryje, jakiej jasności potrzebujesz, a jedynie zmniejszy lub zwiększy intensywność jasności w zależności od warunków oświetleniowych wykrytych w Twoim otoczeniu, w tym celu należy wejść do ustawień telefonu, wejść do sekcji ekranu i wybrać opcję zwaną poziomem jasności, aby zakończyć aktywację automatycznego przełączania jasności.

Trzymaj ekran zawieszony

Zawsze dobrze jest zapobiegać szybkiemu rozładowaniu baterii telefonu komórkowego, więc skonfigurowanie czasu blokady ekranu urządzenia z systemem Android pomoże oszczędzać baterię, ponieważ fakt, że jest ona włączona napięcie przestanie zużywać tak dużo baterii będąc niepotrzebnie włączonym, aby to osiągnąć, wystarczy wykonać następujące czynności:

 1. Wejdź do ustawień telefonu naciskając ikonę koła zębatego.
 2. Znajdź linię o nazwie screen i wejdź, klikając na nią.
 3. Możliwe jest również, że znajdziesz bezpośrednią opcję o nazwie Ekran blokady i musisz tam wejść.
 4. Teraz wybierz opcję Zawieś lub Limit czasu, aby zawiesić ekran.
 5. Otworzy się okno, w którym zobaczysz różne opcje czasu: 15 lub 30 sekund, 1, 2, 5, 10 minut lub nigdy.
 6. Na koniec wybierz preferowany okres czasu, biorąc pod uwagę, że im krótszy, tym więcej zaoszczędzisz baterii.

Jak przełączyć telefon z Androidem w tryb ciemny, aby oszczędzać baterię?

Ekran Twojego Androida oferuje możliwość ustawienia trybu czytania w celu kontrolowania jego jasności, aby móc czytać z telefonu, możesz to również zrobić skonfiguruj paletę kolorów swojego urządzenia i oczywiście aktywuj tryb ciemny, aby zwiększyć baterię swojego telefonu komórkowego z Androidem i zapisz go, jak wskażemy poniżej:

 1. Wprowadź ustawienia swojego smartfona i znajdź opcję ekranu.
 2. Sprawdź ustawienia wyświetlacza swojego urządzenia i wybierz opcję włączenia trybu ciemnego.
 3. Po prostu przesuwając przełącznik w prawo, aktywujesz tryb ciemny, a całe urządzenie będzie widoczne na czarnym tle, co minimalizuje zużycie baterii ze względu na jasność kolorów wyświetlanych na ekranie.

Jakie są kroki, aby zmienić rozdzielczość ekranu na Androidzie?

Nie wszystkie urządzenia z Androidem umożliwiają zmianę rozdzielczości ekranu, ponieważ jest to powiązane z liczbą pikseli wyświetlających jakość obrazu. Jeśli jednak Twoje urządzenie zawiera tę opcję, możesz to zrobić ustaw rozdzielczość ekranu aby oszczędzać baterię na dwa sposoby:

 1. Wejdź do menu konfiguracji swojego urządzenia i wybierz opcję o telefonie, tam zobaczysz opcję rozdzielczości ekranu i możesz przystąpić do wprowadzania żądanych zmian.
 2. Innym sposobem na osiągnięcie tego jest wpisanie opcji ekranu w ustawieniach telefonu i będąc tam, wybierz sekcję o nazwie ekran, aby znaleźć linię rozdzielczości ekranu i rozpocząć jej konfigurowanie ręcznie lub aktywować inteligentną rozdzielczość, która działa automatycznie, obniżając jakość obrazu do zapisania bateria.

Gdzie w Androidzie sprawdza się, które aplikacje zużywają najwięcej baterii?

Tak jak możesz ograniczyć wykorzystanie danych w aplikacjach na Androida, możesz również sprawdzić, które aplikacje zużywają najwięcej baterii, aby móc podjąć niezbędne środki, w tym celu wystarczy aby wejść w ustawienia swojego urządzenia i otwórz menu konfiguracji baterii, gdy otworzysz opcję wykorzystania baterii, na dole zobaczysz listę aplikacji uporządkowaną od najwyższej do najniższej, biorąc pod uwagę ilość zużywanej przez nie baterii.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up