Przewodnik po korzystaniu z Sidecar na komputerze Mac

Apple projektuje swoje urządzenia tak, aby zapewniały płynną integrację oprogramowania i sprzętu. Być może jednym z najlepszych przykładów jest funkcja o nazwie Sidecar, która umożliwia używanie iPada jako zewnętrznego monitora i zdalnego pulpitu z wieloma wbudowanymi funkcjami. Przyjrzyjmy się bliżej, jak działa Sidecar i czym różni się od narzędzi takich jak Universal Control.

Co to jest wózek boczny?

Sidecar to funkcja Maca, która pozwala użytkownikom zamienić iPada w dodatkowy wyświetlacz. Doskonale integruje się z komputerem Mac, umożliwiając użytkownikom korzystanie z większej liczby metod wprowadzania tekstu, takich jak wielodotyk i Apple Pencil. Dzięki Sidecar możesz używać iPada jako wyświetlacza zewnętrznego i w pełni kontrolować MacBooka lub wyświetlać kopię lustrzaną wyświetlacza MacBooka na iPadzie.

Ta funkcja działa bezprzewodowo lub gdy iPad jest podłączony. Apple sugeruje użycie Sidecar, podłączając iPada do komputera Mac za pomocą kabla USB-C do Lighting lub podwójnego kabla USB-C dostarczonego z iPadem, aby uzyskać bardziej stabilne połączenie.

Wskazówka: wykorzystanie możliwości Sidecar to tylko jeden z ponad 10 sposobów na poprawę komfortu korzystania z komputera Mac z systemem macOS Ventura.

Wózek boczny kontra sterowanie uniwersalne

Chociaż Sidecar i Universal Control wydają się bardzo podobne, mają dwie różne funkcje.

Sidecar umożliwia używanie iPada jako dodatkowego wyświetlacza dla komputera Mac. Możesz rozszerzyć pulpit swojego Maca lub wykonać kopię lustrzaną ekranu Maca na iPadzie. Umożliwia także korzystanie z ekranu dotykowego iPada i rysika Apple Pencil do interakcji z aplikacjami i oknami komputera Mac.

Funkcja Universal Control pozwala używać iPada i komputera Mac jako jednego spójnego obszaru roboczego. Możesz przesuwać kursor między ekranami Maca i iPada oraz używać klawiatury i myszy Maca do sterowania iPadem. Funkcja Universal Control umożliwia także przeciąganie i upuszczanie plików między komputerem Mac a iPadem.

Kiedy spojrzysz na ich różne funkcje, łatwo je rozróżnić. Można ich także używać razem, ale potrzebne będą co najmniej trzy urządzenia. Podłącz dwa urządzenia za pomocą Sidecar i jedno za pomocą Universal Control, aby móc z nich korzystać jednocześnie.

Jak skonfigurować wózek boczny

Sidecar może być mylący przy pierwszym użyciu, ale po pierwszym podłączeniu urządzeń jest całkiem prosty. Gdy Twój Mac zaakceptuje iPada jako zaufane urządzenie, możesz się z nim połączyć, naciskając przycisk „Screen Mirroring” w Centrum sterowania na Macu. Wykonaj poniższe kroki, aby przeprowadzić wstępną konfigurację:

 1. Podłącz iPada do komputera Mac za pomocą kompatybilnego przewodu lub umieść iPada w odległości nie większej niż trzy metry od komputera Mac. Może zostać wyświetlony monit o uczynienie iPada urządzeniem zaufanym. Kliknij „Zaufaj”.
 1. Aby aktywować Sidecar, przejdź do Centrum sterowania, kliknij „Screen Mirroring”, a następnie kliknij swojego iPada.
 1. Wybierz opcję „Użyj jako oddzielnego wyświetlacza”. Otóż ​​to!

Wskazówka: czy Twój iPad nie pojawia się w menu opcji Screen Mirroring? Może to być spowodowane włączeniem udostępniania hotspotu Wi-Fi.

Które modele komputerów Mac i iPadów obsługują wózek boczny?

Sidecar to przydatna funkcja na komputerze Mac, ale niestety można jej używać tylko na niektórych modelach komputerów Mac i iPadów. Zanim zaczniesz szukać aplikacji Sidecar na komputerze Mac, upewnij się, że Twoje urządzenie ją obsługuje.

Następujące modele iPada z systemem iPadOS 13 i nowszym obsługują Sidecar:

 • iPad Pro (wszystkie modele)
 • iPad Air (3. generacji i nowsze)
 • iPad (6. generacji i nowsze)
 • iPad mini (5. generacji i nowsze)

Następujące modele komputerów Mac z systemem macOS Catalina i nowszymi wersjami obsługują Sidecar:

 • MacBook Pro (2016 lub nowszy)
 • MacBook Air (2018 lub nowszy)
 • MacBook (początek 2016 r. lub nowszy)
 • Mac mini (2018 lub nowszy)
 • iMac (2017 lub nowszy)
 • iMac z Retina 5K, 27-calowy (koniec 2015 r.)
 • Mac Pro (2019)
 • iMaca Pro
 • Studio Maca

Jedną z przydatnych funkcji dostępnych w Sidecar jest dedykowany pasek boczny. Ułatwia korzystanie z tabletu jako wyświetlacza zewnętrznego i integruje funkcjonalność ekranu dotykowego. Pasek boczny iPada działa podobnie do paska dotykowego w niektórych MacBookach Pro.

Z poziomu paska bocznego możesz wchodzić w interakcję z MacBookiem za pomocą Apple Pencil lub ekranu dotykowego. Ponadto na pasku bocznym będą znajdować się różne przyciski funkcyjne, które zwiększą jego wydajność – funkcje takie jak zwiększanie lub zmniejszanie głośności oraz funkcje specyficzne dla aplikacji, takie jak karty w przeglądarce Chrome itp.

Jeśli wolisz korzystać z MacBooka, możesz dezaktywować pasek boczny, przechodząc do „Ustawienia systemu -> Wyświetlacze -> odznacz Pokaż pasek boczny”.

Korzyści z Sidecara

Obecnie w obiegu znajduje się doskonałe oprogramowanie do tworzenia kopii lustrzanych ekranu, ale Apple dołożył wszelkich starań, aby utrzymać użytkowników w ekosystemie Apple. To sprawia, że ​​Sidecar jest najlepszą aplikacją do drugiego wyświetlacza lub kopii lustrzanej ekranu. Przyjrzyjmy się zaletom Sidecar:

 • Przenośny wyświetlacz zewnętrzny do dowolnego miejsca
 • Działa bezproblemowo z komputerem Mac/iPadem
 • Zwiększa produktywność pracy
 • Idealny dla projektantów, którzy chcą używać Apple Pencil na komputerze Mac
 • Zamienia komputer Mac w ekran dotykowy
 • Funkcja rozszerzenia wyświetlacza o niskim opóźnieniu w porównaniu z aplikacjami innych firm
 • Działa bezprzewodowo i po podłączeniu

Alternatywne aplikacje rozszerzające ekran

Istnieją inne opcje, jeśli masz starszy komputer Mac, który nie obsługuje funkcji Sidecar. Poniżej znajdują się dwie najlepsze alternatywy Sidecar:

Wyświetlacz typu Splashtop XD: aplikacja, która zamienia iPada lub iPhone'a w zewnętrzny wyświetlacz. Wymaga kabla, aby zapewnić brak opóźnień. Splashtop to także aplikacja pomocnicza, która kosztuje około 9,99 USD.

Pokaz duetu: Aplikacja do tworzenia kopii ekranu, którą można pobrać ze sklepu z aplikacjami. Może działać jako zdalny pulpit, wyświetlacz zewnętrzny lub ekran lustrzany. Aby korzystać z wyświetlacza duetowego, musisz go zainstalować na iPadzie i komputerze Mac. Aby je połączyć, musisz połączyć oba urządzenia za pomocą kabla iPada i otworzyć aplikację na obu urządzeniach. Duet Display to aplikacja płatna i kosztuje 48 dolarów.

Często Zadawane Pytania

Czy oba urządzenia muszą być podłączone do tej samej sieci Wi-Fi, aby móc korzystać z Sidecar?

Nie musisz używać Sidecar w tej samej sieci Wi-Fi. Aby jednak można było połączyć się bezprzewodowo przy użyciu sygnałów Bluetooth i Wi-Fi, iPad i Mac muszą znajdować się w odległości nie większej niż dziesięć stóp od siebie. Sidecar korzysta z bezpośredniego połączenia bezprzewodowego, więc oba urządzenia łączą się bez łącza strony trzeciej.

Czy podczas bezprzewodowego korzystania z Sidecar wystąpią jakieś problemy z opóźnieniami?

Ogólnie rzecz biorąc, najbardziej nieprzerwane połączenie będziesz mieć, korzystając z kabla z Sidecar. Bezprzewodowe połączenie między urządzeniami oferuje zaskakująco niskie opóźnienia i rzadko występujące opóźnienia. Jedną z korzyści płynących z podłączenia jest to, że laptop będzie ładować iPada.

Indeks
 1. Co to jest wózek boczny?
 2. Wózek boczny kontra sterowanie uniwersalne
 3. Jak skonfigurować wózek boczny
 4. Które modele komputerów Mac i iPadów obsługują wózek boczny?
 5. Korzyści z Sidecara
 6. Alternatywne aplikacje rozszerzające ekran
 7. Często Zadawane Pytania
  1. Czy oba urządzenia muszą być podłączone do tej samej sieci Wi-Fi, aby móc korzystać z Sidecar?
  2. Czy podczas bezprzewodowego korzystania z Sidecar wystąpią jakieś problemy z opóźnieniami?

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up