Jak skonfigurować moje urządzenie z Androidem, jeśli jestem głuchy? - Aplikacje Google

Indeks
  1. Jakie korzyści Google daje użytkownikom cierpiącym na głuchotę?
  2. Jakie wymagania musi spełniać Twoje urządzenie z Androidem, aby dostosować je do potrzeb osoby niesłyszącej?
  3. Jakie aplikacje Google oferuje osobom niesłyszącym?
    1. natychmiastowy transkrypcja
    2. Wzmacniacz dźwięku
    3. skonfiguruj aplikację
  4. Jak dostosować swój telefon komórkowy z Androidem za pomocą Google Apps, jeśli cierpisz na głuchotę?

Istnieją różne aplikacje dla niesłyszących użytkowników do korzystania z urządzeń z systemem Android. W ten sposób poprawia się interakcji z telefonami komórkowymi poprzez natychmiastową transkrypcję lub poprawę dźwięku. Z tego powodu ważne jest, aby wiedzieć, jak skonfigurować moje urządzenie z Androidem, jeśli jestem głuchy? przez aplikacje Google.

Jakie korzyści Google daje użytkownikom cierpiącym na głuchotę?

Jedną z korzyści, jakie Google daje użytkownikom cierpiącym na głuchotę, jest wymiana powiadomienia dźwiękowe poprzez automatyczne powiadomienia typu wizualnego w systemie Android. Nawet urządzenia „Chromebooki” mają więcej kolorów w kursorach i możliwe jest dodawanie napisów do różnych narzędzi, takich jak Prezentacje Google i Google Meet.

Podobnie Google ma opcję transmisji na żywo lub „Przekaźnik na żywo”, aby zapewnić większą dostępność niesłyszącym użytkownikom, gdy korzystają z telefonu z Androidem. W ten sposób można zadzwonić do innej osoby i nawiązać rozmowę za pomocą SMS-ówpodczas gdy druga osoba będzie mogła skorzystać z Asystenta Google, aby odsłuchać tekst.

Jakie wymagania musi spełniać Twoje urządzenie z Androidem, aby dostosować je do potrzeb osoby niesłyszącej?

tam jest trochę wymagania, które musi spełniać Twoje urządzenie z Androidem dostosować go do osoby niesłyszącej. Stałe połączenie internetowe jest niezbędne, jeśli zamierzasz korzystać z aplikacji „Natychmiastowa transkrypcja”, ponieważ Google rozpoznaje dźwięki w czasie rzeczywistym.

Konieczne jest również, aby urządzenie z Androidem miało słuchawki, ponieważ narzędzie „Wzmacniacz dźwięku” działa tylko wtedy, gdy to akcesorium jest podłączone. Podobnie zaleca się, aby telefon komórkowy miał zaktualizowany system operacyjny zastosuj ustawienia i zmień wzór w zależności od tego, gdzie znajduje się użytkownik.

Jakie aplikacje Google oferuje osobom niesłyszącym?

Google oferuje dwa narzędzia dla użytkowników niesłyszących lub mających problemy ze słyszeniem. Tak jest w przypadku „Natychmiastowej Transkrypcji”, aplikacji stworzonej w celu zamiany głosu na tekst i wyświetlenia go na ekranie. Zatem usprawnia proces komunikacji.

Kolejną aplikacją stworzoną przez Google dla użytkowników z problemami ze słuchem jest „Wzmacniacz dźwięku”. Jest to aplikacja, która wzmacnia dźwięki, które są wytwarzane w środowisko użytkownika. W ten sposób słabe dźwięki stają się silniejsze i można je skonfigurować dla każdego ucha w ustawieniach aplikacji.

natychmiastowy transkrypcja

„Natychmiastowa transkrypcja” to aplikacja udostępniana przez Google w celu: konwertować mowę na tekst z urządzeń mobilnych z Androidem. Móc Pobierz tę aplikację ze sklepu Google Play który został zaprojektowany w celu usprawnienia komunikacji między osobami, które mają problem ze słuchem.

Po zainstalowaniu „Natychmiastowej transkrypcji” na swoim urządzeniu mobilnym zobaczysz, że możesz ustawić język, modyfikować ustawienia aby zwiększyć lub zmniejszyć rozmiar tekstu, wydrukuj na ekranie to, co jest wpisywane z klawiatury, a nawet odwróć kolory.

Możesz także zarządzać historia transkrypcji aby móc zapisywać wszystkie rozmowy. Jeśli dezaktywujesz tę historię, możesz usunąć wszystko, co przechowuje Google, lub poczekać 24 godziny na automatyczne usunięcie historii.

Wzmacniacz dźwięku

Istnieje inna aplikacja o nazwie „Sound Booster”, którą można bezpłatnie pobrać ze sklepu Google Play. To narzędzie pozwala zarządzać różnymi opcjami związanymi z hałasem w zależności od środowiska, np jakość dźwięku i głośność. Ponadto „Wzmacniacz dźwięku” umożliwia dostosowanie ustawień dźwięku do każdego ucha.

Po pobraniu „Sound Booster” na urządzenie z systemem Android możesz zdefiniować ustawienie w ustawieniach telefonu lub bezpośrednio w interfejsie aplikacji. Aby korzystać z tej aplikacji, musisz podłącz słuchawki przez kabel lub przez Bluetooth.

skonfiguruj aplikację

Wchodząc do aplikacji „Sound Amplifier”, musisz aktywować „Ułatwienia dostępu” i skonfigurować dźwięk, szum i źródło. „Dźwięk” umożliwia zmniejszenie lub wzmocnienie dźwięku i zastosowanie regulacji dla każdego ucha. Natomiast opcja „Hałas” służy do zdefiniowania wysokiego, średniego lub niskiego poziomu. Wreszcie, dzięki opcji „Źródło” możesz ustaw miejsce, w którym generowany jest dźwięk.

Należy zauważyć, że aplikacja „Wzmacniacz dźwięku” nadal działa w tle po wyłączeniu ekranu. Jednak aplikacja nie jest kompatybilna z innymi narzędziami, które wymagają korzystanie z dźwięku w urządzeniu. Z tego powodu, jeśli uruchomiona zostanie inna aplikacja tego stylu, „Sound Booster” zatrzymuje się.

Jak dostosować swój telefon komórkowy z Androidem za pomocą Google Apps, jeśli cierpisz na głuchotę?

Móc dostosuj swój telefon z Androidem z Google Apps, jeśli cierpisz na głuchotę. Aby to zrobić, wystarczy pobrać wybraną aplikację, która odpowiada Twoim potrzebom. Po pobraniu aplikacji na telefon komórkowy naciśnij „Ustawienia” i „Dostępność”. Tam zobaczysz pobrane usługi, więc musisz przesunąć przełącznik, aby włączyć każdą aplikację.

W przypadku „wzmacniacza dźwięku” jest to konieczne włącz powiadomienia podczas interakcji z aplikacją i obserwacji danych osobowych. Będziesz także musiał zastosować ustawienia dla lewego i prawego głośnika, zmodyfikować głośność mikrofonu, włączyć redukcję szumów i dostosować intensywność hałasu.

Aby zastosować ustawienia w aplikacji „Natychmiastowa transkrypcja”, musisz Wybierz język i naciśnij ikonę koła zębatego, aby zwiększyć kontrast ekranu, zmodyfikować kolory, zmienić rozmiar tekstu zgodnie z własnymi preferencjami, a także włączyć lub wyłączyć funkcję drukowania na ekranie.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up