Jak aktywować i dezaktywować tryb awaryjny w systemie Android? - Łatwe sztuczki

Tryb awaryjny Androida Jest to jedna z opcji, w której możemy zidentyfikować gdzie występuje problem w urządzeniu, aby go rozwiązać i mieć urządzenie bez usterek i zawsze w dobrym stanie. Wszystko, co musisz o tym wiedzieć, jest tutaj, wejdź i odkryj, jak to zrobić.

Jak mogę aktywować tryb awaryjny za pomocą przycisków w systemie Android?

Gdy urządzenie jest włączone, naciśnij długo przycisk zasilania, pojawi się wyskakujące okienko z opcjami „Wyłącz”, „Uruchom ponownie” i „Zrzut ekranu”; Wybieraj opcję „Wyłącz”, aż pojawi się komunikat „Uruchom ponownie w trybie awaryjnym”naciśnij opcję „OK” i gotowe, urządzenie uruchomi się ponownie w trybie awaryjnym i aplikacje innych firm zostaną wyłączone i zostaną przywrócone po ponownym uruchomieniu urządzenia.

Jaki jest powszechny pożytek z trybu awaryjnego?

Służy do identyfikacji usterek wykrytych w urządzeniu, niezależnie od tego, czy pochodzą one z własnego systemu, czy z pobranej aplikacji, w trybie awaryjnym możemy to wykluczyć i dzięki temu wiedzieć, skąd pochodzi usterka.

odinstaluj aplikacje

Tryb awaryjny jest zawsze używany, gdy wystąpi błąd, a aktywując tryb awaryjny, można go rozwiązać, aby dowiedzieć się, czy problem dotyczy urządzenia, czy jednej z zainstalowanych aplikacji. Jeśli urządzenie działa dobrze w trybie awaryjnym, jest znacznie bardziej prawdopodobne, że jest jednym z najnowszych zainstalowanych aplikacji, w których występuje problem.

Zresetuj do ustawień fabrycznych

Tryb awaryjny jest zawsze używany, gdy występuje jakiś błąd i włączając tryb awaryjny go rozwiązać, aby dowiedzieć się, czy problem dotyczy urządzenia, czy którejkolwiek z zainstalowanych aplikacji.

Jeśli urządzenie nie działa poprawnie w trybie awaryjnym, jest to problem z jakąś konfiguracją w systemie i zlokalizowanie tego problemu oraz jego rozwiązanie nie jest łatwe, dlatego wskazane jest przywrócenie urządzenia do oryginalnych ustawień fabrycznych.

Podczas przywracania wszystkie dane osobiste są usuwane z pamięci wewnętrznej, a system telefoniczny będzie pusty, bez informacji, jakbyś dopiero co go kupił. Będziesz musiał zablokować połączenia, które już zablokowałeś przed przywróceniem.

Jak mogę wyłączyć tryb awaryjny na Androidzie?

Gdy chcesz dezaktywować urządzenie z trybu awaryjnego i mieć ponownie dostęp do wszystkich aplikacji, wystarczy ponownie uruchomić urządzenie w normalny sposób, przytrzymując przycisk zasilania, aż otworzy się wyskakujące okienko i wybrać opcję „Uruchom ponownie” lub zawsze możesz wyłączyć i włączyć urządzenie w trybie awaryjnym.

Jeśli ponowne uruchomienie urządzenia nie pozwala wyjść z trybu awaryjnego (po włączeniu urządzenie pozostaje w trybie awaryjnym), można wykonać kilka czynności, zawsze sprawdzaj, czy problem został rozwiązany. Kroki są następujące:

 1. Wyjmij urządzenie z etui ochronnego, aby nie kolidowało z jednym z fizycznych przycisków (przyciski głośności, zasilania, aparatu) na urządzeniu i uniemożliwiło jego prawidłowe ponowne uruchomienie.
 2. Sprawdź, czy przycisk głośności, przycisk zasilania i przycisk aparatu reagują prawidłowo i nie są zablokowane w jednej pozycji.
 3. Upewnij się, że po ponownym uruchomieniu urządzenia dotykasz tylko krótko opcji „Wyłącz”, nie przytrzymuj jej! Na niektórych urządzeniach długo naciśnij opcję "Wyłączyć" możesz zmusić ich do ponownego uruchomienia trybu awaryjnego.
 4. Bezprzewodowo sprawdź, czy na urządzeniu jest nowe oprogramowanie, wybierając sekcję „Ustawienia”, wybierz opcję „System”, następnie naciśnij zaawansowane, wybierz "Aktualizacja oprogramowania" i na koniec naciśnij „System”. Pamiętaj, że niektórych aktualizacji nie można pobrać bezprzewodowo, więc do sprawdzania dostępności nowego oprogramowania potrzebny jest komputer i aplikacja.
 5. Jeśli Twoje urządzenie ma najnowsze oprogramowanie, a problem nadal występuje, możesz przywrócić urządzenie do ustawień fabrycznych. Wykonanie tego resetu spowoduje usunięcie całej zawartości osobistej z pamięci wewnętrznej.

Jakie komplikacje mogą wystąpić po wyłączeniu trybu bezpiecznego w systemie Android?

Wyłączenie trybu awaryjnego na Androidzie może spowodować komplikacje na urządzeniu, ponieważ sam błąd nie został naprawiony. Powikłania te mogą wystąpić nie tylko w jednej z pojedynczych funkcji.

aplikacja strony trzeciej

Jeśli w trybie awaryjnym urządzenie nie miało żadnych problemów, a po dezaktywacji trybu awaryjnego urządzenie kontynuuje kilka awarii systemu, najprawdopodobniej jest to jedna z ostatnio zainstalowanych aplikacji, która powoduje problem w system urządzenia.

Jest podłączony kablem USB

Jeśli urządzenie jest podłączone kablem USB do komputera, wyłączysz tryb awaryjny, a problem dotyczy aplikacji, bardzo prawdopodobne jest, że ten, który spowodował problem z urządzeniem, przeniósł go na komputer, ponieważ jest podłączony za pomocą kabla USB a urządzenie, tak jak teraz, komputer również zacznie wykazywać awarie.

Awaria przycisku

Jest bardzo prawdopodobne, że jeśli urządzenie pokazuje różne awarie w swoim systemie, po wyłączeniu trybu awaryjnego przyciski głośności, włącznik/wyłącznik i przycisk aparatu mogą nie działać lub zamiast zastosować odpowiednią akcję, przeniesie Cię do innej część systemu i spowodować niepożądane działanie.

Indeks
 1. Jak mogę aktywować tryb awaryjny za pomocą przycisków w systemie Android?
 2. Jaki jest powszechny pożytek z trybu awaryjnego?
  1. odinstaluj aplikacje
  2. Zresetuj do ustawień fabrycznych
 3. Jak mogę wyłączyć tryb awaryjny na Androidzie?
 4. Jakie komplikacje mogą wystąpić po wyłączeniu trybu bezpiecznego w systemie Android?
  1. aplikacja strony trzeciej
  2. Jest podłączony kablem USB
  3. Awaria przycisku

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up