8 prostych (jeszcze fajnych) aplikacji do rysowania dla komputerów Mac

Mac przyciąga twórców z kilku powodów. Jest to albo typowy standard dla niektórych nisz, albo ma wysokie standardy wydajności. Podczas gdy inne systemy operacyjne z pewnością oferują to samo, twórcy wciąż domagają się komputera Mac. Dzięki tej reputacji ma kilka świetnych aplikacji do rysowania, ale nie muszą one być skomplikowane. Tutaj przyjrzymy się kilku prostym aplikacjom do rysowania dla komputerów Mac, a także niektórym bardziej zaawansowanym rozwiązaniom.

Wskazówka: Kiedy przychodzi czas na wizualizację swoich myśli i koncepcji, aplikacja Apple Freeform do tablic suchościeralnych jest idealnym narzędziem na iPhone'a, iPada i Maca.

1. Znaczniki podglądu

Cena: Bezpłatna, domyślnie dostępna na macOS

Najlepszy dla: Edycja obrazu i podstawowe rysunki

Zanim zagłębisz się w pulę aplikacji do rysowania dla komputerów Mac i przetestujesz każdą z nich, przyjrzyj się najprostszej aplikacji do rysowania wbudowanej w macOS Preview: Markup. W rzeczywistości jest dostępny na wszystkich urządzeniach Apple i technicznie jest bardziej aplikacją do adnotacji. Mimo to możesz nim rysować i może być idealny do Twoich potrzeb.

Po otwarciu obrazu w Podglądzie możesz znaleźć ikonę paska narzędzi Podgląd u góry okienka.

Spowoduje to otwarcie paska narzędzi oznaczeń, który obejmuje kilka sposobów dodawania adnotacji do obrazu.

Otrzymujesz dwa tryby w Szkicuj i Rysuj, wraz z innymi narzędziami (takimi jak Kształty, Tekst, Znak i inne). Otrzymasz również opcję użycia otwartego znacznika w menu kontekstowym po kliknięciu prawym przyciskiem myszy. Opcja, której będziesz potrzebować, znajduje się w menu Szybkie akcje.

Może się okazać, że Podgląd i znaczniki wystarczą, chociaż (oczywiście) jest więcej aplikacji do rysowania dla komputerów Mac do rozważenia.

Wskazówka: Podgląd może zrobić wiele rzeczy, w tym konwertować pliki HEIC do formatu JPEG.

2. Ognista Alpaka

Cena: Bezpłatny

Najlepszy dla: Rysunek i ilustracje

Jeśli potrzebujesz pewnego poziomu mocy od swojej aplikacji do rysowania, a jednocześnie prostoty u podstaw, OgnistaAlpaka jest rozwiązaniem dla Ciebie.

Wygląda na przestarzały, ponieważ używa starszego stylu macOS zamiast nowych wytycznych. Nie umniejsza to jednak jego funkcjonalności.

Przekonasz się, że poruszanie się po interfejsie jest znajome, ale jest wiele rzeczy, które możesz zrobić z aplikacją. Jeśli korzystasz z produktów firmy Adobe lub Affinity (więcej o nich później), z FireAlpaca poczujesz się jak w domu.

Miłym akcentem jest również to, że możesz wybrać kształt pędzla, jeśli potrzebujesz innego stylu niż domyślny. To nie jest coś, co widzisz w darmowych i prostych aplikacjach do rysowania, więc jest to zaleta, na którą warto zwrócić uwagę.

3. Szkice Tayasui

Cena: Bezpłatna, zawiera zakupy w aplikacji

Najlepszy dla: Podstawowe rysunki i szkice

W naszej opinii, Szkice Tayasui to definicja prostej, ale fajnej aplikacji do rysowania dla komputerów Mac. Jest uporządkowany i koncentruje się na rysowaniu wysokiej jakości.

Masz panel pędzli po lewej stronie, a każdy typ ma odrębną reprezentację wizualną – miły akcent. Próbki kolorów znajdują się po prawej stronie i możesz dodać więcej (lub zmienić istniejące próbki) za pomocą dedykowanego panelu:

Biorąc pod uwagę, że patrzymy tutaj na proste aplikacje do rysowania dla komputerów Mac, wspaniale jest widzieć, że funkcjonalność jest ograniczona, ale nadal ma jakość. Co więcej, możesz wybrać jeden z kilku papierów cyfrowych – nie jest to coś, co można znaleźć w darmowych, rozsądnych aplikacjach do rysowania.

do Twojej wiadomości: jeśli wszystko, czego potrzebujesz, to rozmycie fragmentu obrazu, możesz to łatwo zrobić za pomocą aplikacji Zdjęcia.

4. Pędzel

Cena: Bezpłatny

Najlepszy dla: Podstawowe rysunki

Pędzel to weteran aplikacji do rysowania dla komputerów Mac, choć pod względem funkcjonalności jest podobny do klasycznego programu Microsoft Paint. Oferuje również wspaniałe wrażenia „z wolnej ręki”.

Chociaż nie ma wysokiego poziomu złożoności ani specyfikacji w porównaniu z innymi aplikacjami, jest to plus. Jeśli tylko od czasu do czasu potrzebujesz wziąć do ręki ołówek cyfrowy, ta aplikacja do rysowania dla komputerów Mac będzie odpowiednia.

5. Szkicownik

Cena: 19,99 USD (wersja Pro) dla systemów Windows i macOS, bezpłatnie dla systemów Android i iOS

Najlepszy dla: Naturalny rysunek

Ta aplikacja do rysowania na komputer Mac ma również bogatą historię. Przez długi czas, Album był częścią linii produktów Autodesk, ale teraz lata samodzielnie.

Sama aplikacja ma reputację świetnej i bardzo prostej w użyciu. Miejscami wygląda bardzo podobnie do szkiców Tayasui i ma podobny klimat.

Dostępnych jest wiele ruchomych okien, które umożliwiają wybór typów piór i pędzli, kolorów i innych funkcji. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że Sketchbook może być profesjonalnym narzędziem we właściwych rękach, biorąc pod uwagę bogactwo dostępnych opcji rysowania.

Jednak jedyną wadą w porównaniu z innymi aplikacjami do rysowania dla komputerów Mac z tej listy jest to, że jest to rozwiązanie wyłącznie premium. Za 19,99 USD otrzymasz wszystko, co ma do zaoferowania Sketchbook, bez konieczności subskrypcji. Jeśli o nas chodzi, to dobry interes.

6. MediBang Paint Pro

Cena: Bezpłatnie (plany premium zaczynają się od 23 USD rocznie)

Najlepszy dla: Komiksy, proste ilustracje

Farba MediBang zawiera ogromny arsenał narzędzi do tworzenia komiksów. Zawiera ponad 800 wstępnie zaprojektowanych tonów i teł, które możesz opracować, aby urzeczywistnić swoje komiksowe pomysły. MediBang sprawia również, że tworzenie paneli komiksowych i zarządzanie stronami to spacer po parku.

Nawet jeśli Twoim celem nie jest tworzenie komiksów, MediBang Paint Pro zapewnia wystarczająco dużo ekscytujących narzędzi do tworzenia dzieł sztuki. Masz do dyspozycji 50 różnych pędzli i 20 różnych czcionek, aby zobrazować swoje pomysły na komputerze Mac. Co więcej, MediBang to aplikacja wieloplatformowa, w której możesz wznowić szkic od miejsca, w którym został przerwany na innym urządzeniu Apple.

Mimo to, ponieważ MediBang jest zorientowany na komiks, początkowo możesz mieć problemy z używaniem go do prostych rysunków. Ponadto cykl wydawania aktualizacji jest nieco powolny, więc być może będziesz musiał trochę poczekać, zanim MediBang będzie dostępny dla twojego nowego systemu macOS.

7. GIMP

Cena: Bezpłatny

Najlepszy dla: Obróbka zdjęć, ilustracje, projekty graficzne

Program do manipulacji obrazami GNU lub po prostu KORDONEK, to wszechstronne oprogramowanie, które nigdy nie zawodzi. Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym grafikiem szukającym darmowej alternatywy dla Photoshopa, fotografem z wieloma zdjęciami do edycji, czy naukowcem przygotowującym prezentację, GIMP to aplikacja do rysowania, którą powinieneś rozważyć.

Będąc bogatym w funkcje oprogramowaniem do edycji obrazów, interfejs użytkownika GIMP może na pierwszy rzut oka odpychać zwykłych użytkowników, ale w rzeczywistości jest dość intuicyjny. Podstawowe zadania są łatwe do wykonania, a bardziej profesjonalni użytkownicy mogą korzystać z zaawansowanych funkcji aplikacji.

Możesz także dostosowywać i dodawać nowe funkcje do GIMP-a, instalując wtyczki. Ponadto GIMP to aplikacja typu open source, a użytkownicy posiadający umiejętności kodowania mogą dostosować ją do swoich potrzeb, zmieniając jej kody źródłowe.

8. Krita

Cena: Bezpłatny

Najlepszy dla: Grafika koncepcyjna, ilustracje, komiksy, malarstwo, proste rysunki

Kryta to prawdopodobnie najlepsze i najbardziej profesjonalne darmowe oprogramowanie do malowania dostępne dla komputerów Mac. Ta aplikacja typu open source organizuje mnóstwo przydatnych narzędzi i funkcji w prostym, w pełni konfigurowalnym interfejsie użytkownika, co skutkuje stromą krzywą uczenia się oprogramowania.

Oprócz narzędzi do edycji obrazu, Krita zawiera szeroką gamę profesjonalnych pędzli, wyskakujących palet kolorów i zaawansowanych narzędzi artystycznych, dzięki czemu ta intuicyjna aplikacja jest idealną opcją do tworzenia dzieł sztuki. Możesz także dostosować swoje pędzle Krita za pomocą 9 różnych silników pędzli lub importować pakiety pędzli opracowane przez innych artystów.

Krita ma również wbudowane wektory. Te wektory mogą pomóc w tworzeniu paneli komiksowych i dodawaniu tekstu do grafiki.

Zaawansowane aplikacje do rysowania dla komputerów Mac

Prosta aplikacja jest dobra i dobra, ale możesz chcieć czegoś z większą mocą. Niektóre aplikacje z naszej listy mają ulepszenia premium, takie jak Szkice Tayasui. Chociaż w większości przypadków będziesz chciał rozważyć inne rozwiązanie.

Jeśli problemem jest budżet, Inkscape to aplikacja będąca otwartą (i bezpłatną) alternatywą dla programu Adobe Illustrator. Twórcy przyznają, że wersja macOS wymaga ulepszeń. Jest trudny w użyciu ze względu na sposób działania aplikacji na komputerze Mac.

Oczywiście Adobe Illustrator to standardowe rozwiązanie branżowe i nie musimy o nim mówić lirycznie, ponieważ jest tak popularne. Projektant powinowactwa daje prawie każdej aplikacji szansę na pieniądze. To znakomite rozwiązanie, które ma 99 procent równoważnych narzędzi, z lepszym subiektywnym interfejsem użytkownika (UI) i doświadczeniem użytkownika (UX).

Jeśli chcesz poczuć się jakbyś rysował na papierze, Buntownik jest prawdopodobnie najlepszym, co możesz kupić. Wybierasz papier i pracujesz pędzlami w stylu akwareli, aby stworzyć dzieło sztuki, które wygląda tak, jakby znajdowało się na fizycznym nośniku.

Na koniec możesz rozważyć Naszkicować. To profesjonalne narzędzie do tworzenia grafiki, rysowania i projektowania stron internetowych i nie tylko.

Jest to aplikacja wektorowa z kilkoma funkcjami, takimi jak pasek narzędzi, płótno, edytowalne kształty i wiele więcej. Chociaż Sketch jest bardziej aplikacją do publikowania na komputerze (DTP) – i zdobywa uznanie grafików – ma zdrowy zestaw funkcji, które pomogą Ci poruszać się po rysunkach. Jest to narzędzie przyjazne dla początkujących, które można skalować.

Często Zadawane Pytania

Czy są jakieś proste aplikacje Adobe Drawing dla komputerów Mac?

Nie, niestety nie ma aplikacji do rysowania marki Adobe dla komputerów stacjonarnych Mac. Program Illustrator jest najbliższy programowi, jaki można uzyskać na komputery. Chociaż mniejsze urządzenia mają szereg produktów Adobe Photoshop, które umożliwiają manipulowanie obrazami. Na przykład Adobe Comp to fantastyczna i bogata w funkcje aplikacja.

Warto to też zauważyć Program Illustrator jest dostępny dla komputerów Mac, ale jest to produkt w pełni funkcjonalny. Możesz także zajrzeć do Adobe Fresco, chociaż jest to aplikacja na poziomie profesjonalnym.

Czy potrzebujesz rysika, tabletu do rysowania lub ołówka Apple Pencil, aby korzystać z tych aplikacji do rysowania na komputerze Mac?

Zupełnie nie. Chociaż narzędzie do rysowania jest idealne, zwłaszcza jeśli chcesz tworzyć drobniejsze linie i gradienty, nie potrzebujesz niczego innego niż gładzik.

Czy ważne jest, aby moja aplikacja działała na różnych urządzeniach?

Wszystko zależy od Twoich celów. Jeśli widzisz siebie przemykającego między różnymi lokalizacjami – na przykład, jeśli przemieszczasz się między domem a szkołą – możesz rozważyć aplikację na różne urządzenia. Nie jest to jednak obowiązkowe i możesz uzyskać tyle samo funkcji, korzystając z aplikacji przeznaczonej tylko na komputer.

Warto również pomyśleć o przechowywaniu. Jeśli pracujesz nad projektami na dużą skalę, możesz zmaksymalizować pamięć na mniejszym urządzeniu. W tym miejscu konto iCloud staje się cenne.

Sugerujemy, że jeśli jesteś na etapie, w którym potrzebujesz mocy aplikacji komputerowej, której inne urządzenia nie mogą zapewnić, będziesz potrzebować czegoś więcej niż tylko prostej aplikacji do rysowania na komputerze Mac.

Indeks
 1. 1. Znaczniki podglądu
 2. 2. Ognista Alpaka
 3. 3. Szkice Tayasui
 4. 4. Pędzel
 5. 5. Szkicownik
 6. 6. MediBang Paint Pro
 7. 7. GIMP
 8. 8. Krita
 9. Zaawansowane aplikacje do rysowania dla komputerów Mac
 10. Często Zadawane Pytania
  1. Czy są jakieś proste aplikacje Adobe Drawing dla komputerów Mac?
  2. Czy potrzebujesz rysika, tabletu do rysowania lub ołówka Apple Pencil, aby korzystać z tych aplikacji do rysowania na komputerze Mac?
  3. Czy ważne jest, aby moja aplikacja działała na różnych urządzeniach?

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up