Jak aktywować i dezaktywować tryb awaryjny w systemie Android? - Łatwe sztuczki

Tryb awaryjny to jedna z opcji, w której można określić, gdzie występuje problem w urządzeniu, aby go rozwiązać i mieć urządzenie bezawaryjnie i zawsze w dobrym stanie. Wszystko, co musisz o tym wiedzieć, jest tutaj, wejdź i odkryj, jak to zrobić.

Jak mogę aktywować tryb awaryjny za pomocą przycisków w systemie Android?

Gdy urządzenie jest włączone, naciśnij długo przycisk zasilania, pojawi się wyskakujące okienko z opcjami „Wyłącz”, „Uruchom ponownie” i „Zrzut ekranu”; Wybieraj opcję „Wyłącz”, aż pojawi się komunikat „Uruchom ponownie w trybie awaryjnym”naciśnij opcję „OK” i gotowe, urządzenie uruchomi się ponownie w trybie awaryjnym.

Jaki jest powszechny pożytek z trybu awaryjnego?

Tryb awaryjny jest zawsze używany, gdy występuje błąd związany z systemem operacyjnym. Po aktywowaniu trybu bezpiecznego można rozwiązać każdą dysfunkcję telefonu komórkowego. Musisz tylko rozróżnić, czy jest to problem systemowy, czy problem pozostawiony przez aplikację zewnętrzną.

odinstaluj aplikacje

Jeśli urządzenie działa dobrze w trybie awaryjnym, bardziej prawdopodobne jest, że przyczyną problemu jest jedna z ostatnio zainstalowanych aplikacji. Możesz znaleźć pomoc w aplikacji antywirusowej lub czyszczeniu pamięci podręcznej, w większości przypadków te aplikacje pomagają zidentyfikować, która aplikacja powoduje problemy.

Zresetuj do ustawień fabrycznych

Jeśli urządzenie nie działa poprawnie w trybie awaryjnym, jest to problem z jakąś konfiguracją w systemie i zlokalizowanie tego problemu oraz jego rozwiązanie nie jest łatwe, dlatego zaleca się przywrócenie urządzenia do oryginalnych ustawień fabrycznych.

Uruchomienie przywracania usuwa całą zawartość osobistą z pamięci wewnętrznej, a system telefonu będzie pusty, bez informacji, jakbyś dopiero co go kupił. Wcześniej musisz wykonać kopię zapasową, aby nie utracić starych danych.

Jak mogę wyłączyć tryb awaryjny na Androidzie?

Gdy chcesz dezaktywować urządzenie z trybu awaryjnego i mieć ponownie dostęp do wszystkich aplikacji, wystarczy ponownie uruchomić urządzenie w normalny sposób, przytrzymując przycisk zasilania, aż otworzy się wyskakujące okienko i wybrać opcję „Uruchom ponownie” lub zawsze możesz wyłączyć i włączyć urządzenie w trybie awaryjnym.

Jeśli ponowne uruchomienie urządzenia nie pozwala wyjść z trybu awaryjnego (kiedy urządzenie jest włączone, nadal znajduje się w trybie awaryjnym), można wykonać kilka czynności, zawsze sprawdzając, czy problem został rozwiązany. Kroki są następujące:

 1. Najpierw wyjmij urządzenie z etui ochronnego, aby nie kolidowało z jednym z fizycznych przycisków (przyciski głośności, włączanie/wyłączanie zasilania, kamera) na urządzeniu i uniemożliwiało jego prawidłowe ponowne uruchomienie.
 2. Upewnij się, że zarówno przyciski włączania/wyłączania, jak i przycisk aparatu powinny reagować na puls.
 3. Pamiętaj, aby po ponownym uruchomieniu urządzenia dotknąć opcji „Wyłącz” tylko na chwilę. Nie przytrzymuj jej! Ze względu na fakt, że przytrzymanie opcji „Wyłącz” powoduje ponowne uruchomienie w trybie awaryjnym na prawie wszystkich urządzeniach z Androidem.
 4. Teraz bezprzewodowo sprawdź, czy na urządzeniu jest nowe oprogramowanie, wybierając sekcję „Ustawienia”, wybierz opcję „System”, następnie naciśnij „Zaawansowane”, wybierz „Aktualizacja oprogramowania” i na koniec naciśnij „System”. Należy pamiętać, że niektóre aktualizacje nie są dostępne do pobrania bezprzewodowego, więc potrzebny jest komputer i aplikacja, aby sprawdzić, czy jest dostępne nowe oprogramowanie.
 5. Jako ostateczna opcja, jeśli Twoje urządzenie ma aktualne odpowiednie oprogramowanie, jedyne, co pozostało do zrobienia, to przywrócenie fabrycznego pochodzenia telefonu, co wyeliminuje wszelkie problemy z urządzeniem.

Jakie komplikacje mogą wystąpić po wyłączeniu trybu bezpiecznego w systemie Android?

Dla wielu użytkowników nie stanowi to żadnej komplikacji o ile używasz swojego urządzenia w sposób odpowiedzialny. Komplikacje, które może powodować wyłączenie trybu awaryjnego, pojawiają się, gdy instalujesz aplikacje z nieznanych źródeł, nie używasz programu antywirusowego, a nawet zwykle łączysz swoje urządzenie z innymi, nie wiedząc, że mogą one stanowić dla niego zagrożenie.

aplikacja strony trzeciej

Jeśli w trybie awaryjnym urządzenie nie napotkało żadnych problemów, a po wyłączeniu trybu awaryjnego urządzenie nadal ma kilka awarii systemowych, najprawdopodobniej jedna z ostatnio zainstalowanych aplikacji jest tą, która jest powodując problem w systemie urządzenia. Aplikacje innych firm lub aplikacje, które pobierzesz poza zwykłym sklepem, mogą spowodować poważne uszkodzenie urządzenia. Pamiętaj, aby zawsze instalować oficjalne aplikacje.

Jest podłączony kablem USB

Jeśli Twoje urządzenie jest podłączone do komputera kablem USB (przy wyłączonym trybie awaryjnym), a problem dotyczy aplikacji, najprawdopodobniej przyczyną problemu jest to, co przesyła do komputera. zacznie również prezentować usterki.

Awaria przycisku

Jest bardzo prawdopodobne, że jeśli urządzenie pokazuje różne awarie w swoim systemie, podczas wyłączania trybu awaryjnego przyciski głośności, przycisk włączania / wyłączania i przycisk aparatu mogą nie działać lub zamiast zastosować odpowiednią akcję, przeniesie Cię do innego częścią systemu i spowodować niepożądane działanie.

Indeks
 1. Jak mogę aktywować tryb awaryjny za pomocą przycisków w systemie Android?
 2. Jaki jest powszechny pożytek z trybu awaryjnego?
  1. odinstaluj aplikacje
  2. Zresetuj do ustawień fabrycznych
 3. Jak mogę wyłączyć tryb awaryjny na Androidzie?
 4. Jakie komplikacje mogą wystąpić po wyłączeniu trybu bezpiecznego w systemie Android?
  1. aplikacja strony trzeciej
  2. Jest podłączony kablem USB
  3. Awaria przycisku

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up