Jak umieścić Apple Music MiniPlayer na wierzchu wszystkich okien na komputerze Mac

Indeks
 1. Zrozumienie miniodtwarzacza
 2. Jak uzyskać dostęp do MiniPlayera w Apple Music
 3. Jak umieścić Apple Music MiniPlayer na wierzchu wszystkich okien
 4. Alternatywna metoda włączania miniodtwarzacza Apple Music
 5. Wniosek

Niezależnie od tego, czy towarzyszysz w robieniu notatek WordPress z Beethovenem, czy piszesz esej do Dua Lipa, czasami potrzebna jest muzyka w tle, abyś był skoncentrowany i zmotywowany. Podczas odtwarzania muzyki w systemie macOS podstawową aplikacją jest Apple Music. Czy pełny dostęp do aplikacji bez otwierania za każdym razem rozpraszającego okna pełnowymiarowego nie byłby wspaniały? Ten samouczek pokazuje, jak zawsze mieć miniodtwarzacz Apple Music na wierzchu wszystkich okien.

Zrozumienie miniodtwarzacza

Zasadniczo MiniPlayer to kompaktowa wersja elementów sterujących odtwarzaniem Apple Music, które można dodać na górze wszystkich okien, z którymi pracujesz, i modyfikować je w dowolny sposób. MiniPlayer był pierwotnie częścią iTunes i umożliwiał regulację głośności, wyszukiwanie utworów i odtwarzanie ścieżek. Choć okazał się przydatnym narzędziem, z pewnością miał swoje ograniczenia.

Wraz z uruchomieniem przez Apple Apple Music, Miniplayer stał się kultową funkcją nowej usługi przesyłania strumieniowego, oferując nowoczesną, elegancką ciemną estetykę i szereg nowych funkcji dla systemu macOS. Niektóre z nich obejmują widok tekstu piosenki, przyciski sterujące następnego utworu, informacje o utworze i możliwość utworzenia stacji radiowej. To tylko kilka z przydatnych funkcji MiniPlayera, ale jest o wiele więcej do odkrycia.

Wada Apple Music MiniPlayer? Musisz opuścić bieżące okno i wrócić do okna Apple Music, aby zobaczyć szczegóły utworu i uzyskać dostęp do elementów sterujących odtwarzaniem. Z pewnością nie jest to najwygodniejszy sposób obsługi utworów muzycznych. Możesz jednak umieścić miniodtwarzacz na wierzchu wszystkich okien na komputerze Mac bez rozpraszania uwagi. Poniżej pokazujemy, jak to zrobić.

Dobrze wiedzieć: jammowanie do muzyki przez słuchawki AirPods lub Beats? Dowiedz się, jak poprawić jakość słuchania Apple Music dzięki dźwiękowi przestrzennemu.

Jak uzyskać dostęp do MiniPlayera w Apple Music

 1. Uruchom aplikację Apple Music na komputerze Mac.
 2. Kliknij dwukrotnie utwór, aby odtworzyć go w Apple Music.
 3. Podczas odtwarzania utworu najedź kursorem na okładkę albumu u góry, aby zobaczyć ikonę miniodtwarzacza. Kliknij go, aby go aktywować.
 1. Apple Music zmieni się w MiniPlayer, w którym możesz kontrolować swoje utwory. Jeśli nie dbasz o grafikę, kliknij menu kontekstowe z trzema kropkami i naciśnij „Ukryj grafikę”, aby odtwarzacz był jeszcze bardziej kompaktowy.
 1. Zmniejsza to go do MiniPlayera.

Teraz, gdy znasz Apple Music MiniPlayer, pokażemy Ci, jak wyświetlić go na górze wszystkich okien na komputerze Mac.

Dobrze wiedzieć: chcesz słuchać swojej wyselekcjonowanej stacji radiowej podczas pracy? Dowiedz się, jak utworzyć własną stację radiową w Apple Music.

Jak umieścić Apple Music MiniPlayer na wierzchu wszystkich okien

 1. Kliknij kartę „Muzyka” na pasku menu i wybierz „Preferencje”, aby przejść do panelu ustawień Apple Music. W niektórych wersjach systemu macOS ta opcja będzie oznaczona jako „Ustawienia”.
 1. Po uruchomieniu panelu ustawień kliknij kartę „Zaawansowane”.
 1. Wybierz opcję „Zachowaj miniodtwarzacz na wierzchu wszystkich innych okien”, aby ją włączyć, dzięki czemu miniodtwarzacz będzie wyświetlany na wierzchu wszystkich innych okien. Kliknij „OK”, aby zapisać zmiany.

Miniodtwarzacz Apple Music powinien pojawić się na górze wszystkich okien komputera Mac, umożliwiając sterowanie muzyką. Jeśli chcesz powrócić do domyślnego interfejsu Apple Music i wyłączyć miniodtwarzacz, kliknij ikonę „X” w lewym górnym rogu miniodtwarzacza.

Wskazówka: nowy w Apple Music? Dowiedz się, jak przenieść listę odtwarzania Spotify do Apple Music.

Alternatywna metoda włączania miniodtwarzacza Apple Music

Dostęp do miniodtwarzacza można uzyskać na więcej niż jeden sposób. Oto kolejna metoda, którą możesz wypróbować!

 1. W Apple Music kliknij kartę „Okno” w panelu ustawień u góry ekranu.
 1. Przewiń w dół do „Mini Player” i kliknij go.
 1. Miniodtwarzacz powinien wyskoczyć na przód ekranu. Stąd możesz zmienić rozmiar okna zgodnie ze swoimi preferencjami.

Dobrze wiedzieć: nie subskrybujesz jeszcze Apple Music? Poznaj kilka metod, dzięki którym uzyskasz bezpłatny dostęp do subskrypcji Apple Music.

Wniosek

Teraz możesz uczyć się, przeglądać lub grać na swoim ukochanym Macu, z łatwością słuchając ulubionej muzyki. W MiniPlayerze znajdziesz wiele narzędzi i opcji, które pozwolą Ci dostosować i dostosować swoje wrażenia.

Notatka: niestety MiniPlayer nie współpracuje jeszcze z Apple Podcasts.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up