Jak usunąć powiadomienie „Pamięć iCloud pełna” na komputerze Mac

Czy denerwuje Cię powiadomienie „Pamięć iCloud pełna” na komputerze Mac? Nie płać jeszcze za rozbudowę pamięci! Istnieją sposoby na pozbycie się powiadomień na komputerze Mac, które obejmują usunięcie danych iCloud, których już nie potrzebujesz i optymalizację miejsca na dysku iCloud. W tym przewodniku szczegółowo opisano, jak to zrobić.

Zanim zaczniesz: nowy w produktach iCloud lub Apple? Odkryj wszystko, co musisz wiedzieć o Apple iCloud, w naszym dedykowanym przewodniku.

Jak wyczyścić przestrzeń iCloud

Pierwszą wskazówką, która pomoże Ci wyeliminować powiadomienie „Pamięć iCloud pełna”, jest przejrzenie urządzenia w poszukiwaniu takich rzeczy, jak aplikacje, których nigdy nie używasz, notatki głosowe, zdjęcia i niepotrzebne dane z aplikacji, których już nie masz. Najpierw uzyskaj dostęp do iCloud na swoim urządzeniu, a następnie znajdź to, co zajmuje najwięcej miejsca. Wykonaj poniższe czynności, aby wyświetlić ustawienia iCloud na komputerze Mac:

 1. Przejdź do „Ustawień systemu”, kliknij swój profil „Apple ID”, a następnie wybierz „iCloud”.
 1. U góry zobaczysz pasek przedstawiający podsumowanie ilości miejsca w iCloud. Kliknij „Zarządzaj”, aby wyświetlić bardziej szczegółowy podział.
 1. W oknie „Pamięć iCloud” zobaczysz aplikacje i pliki, które zajmują najwięcej miejsca. Możesz kliknąć dowolną aplikację, aby usunąć zapisane informacje. Sugerujemy przejrzenie wszystkich wymienionych aplikacji i sprawdzenie, które z nich zapisały informacje, które można usunąć.

Dobrze wiedzieć: szukasz sposobu na zalogowanie się do iCloud z różnych urządzeń, takich jak iPhone, iPad lub PC? Po prostu postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Jak usunąć pliki z kosza

Wyczyszczenie ostatnio usuniętych zdjęć to także szybki sposób na zwolnienie miejsca w iCloud. iCloud będzie automatycznie usuwał usunięte foldery co 40 dni, ale możesz to zrobić za pośrednictwem iCloud Drive lub Internetu. Wykonaj poniższe kroki, aby usunąć ostatnie pliki ze zdjęć:

 1. Otwórz aplikację „Zdjęcia” na komputerze Mac.
 1. Kliknij „Ostatnio usunięte” na liście po lewej stronie.
 1. Wprowadź hasło lub zeskanuj palec za pomocą Touch ID, aby uzyskać dostęp do folderu.
 1. Kliknij „Usuń wszystko” w prawym górnym rogu.
 1. Potwierdź usunięcie wszystkich wybranych zdjęć, a zostaną one trwale usunięte.

Dobrze wiedzieć: alternatywnie zaloguj się do iCloud za pośrednictwem przeglądarki. Umożliwi to zarządzanie iCloud na wszystkich urządzeniach. Stamtąd przeszukaj swoje pliki i dokumenty.

Jak usunąć funkcjonalność iCloud dla niektórych aplikacji

Dezaktywacja synchronizacji iCloud dla niektórych aplikacji to szybki i łatwy sposób na zwolnienie miejsca. W menu iCloud na Macu znajduje się lista aplikacji, które możesz włączać i wyłączać. Są to aplikacje wstępnie skonfigurowane do synchronizacji między wszystkimi urządzeniami. Aby zaoszczędzić miejsce, wyłącz te, których nie potrzebujesz.

Aplikacja zajmująca najwięcej miejsca to zazwyczaj „Zdjęcia”. Jeśli masz urządzenie z dużą ilością miejsca na dane, ciągłe synchronizowanie zdjęć może nie być konieczne. Wyłączenie zdjęć pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo miejsca w iCloud.

 1. Wyłącz „Zdjęcia” w ustawieniach iCloud.
 1. Pojawi się wyskakujące okienko z pytaniem, czy chcesz pobrać kopię biblioteki zdjęć do pamięci wewnętrznej. Wybierz „Pobierz”, ponieważ zdjęcia pozostaną w iCloud, jeśli zdecydujesz się je usunąć z MacBooka.

Inne aplikacje przechowujące informacje w iCloud można znaleźć i wyłączyć, klikając „iCloud Drive” w ustawieniach iCloud. Wykonaj poniższe kroki, aby je dezaktywować:

 1. Kliknij „iCloud Drive”.
 1. Wybierać Opcje aby zobaczyć listę aplikacji, które zapisują informacje na iCloud Drive.
 1. Aby dezaktywować aplikację przesyłającą informacje do iCloud, odznacz pole po lewej stronie aplikacji.
 1. Wyłączenie synchronizacji pulpitu pozwoli Ci również zaoszczędzić mnóstwo miejsca. Odznacz pole „Foldery na pulpicie i dokumenty”.

Jak zatrzymać kopie zapasowe iCloud

Regularne tworzenie kopii zapasowych w Time Machine również zajmie miejsce. Time Machine to kopia zapasowa online, która przechowuje kopię zapasową wszystkich Twoich informacji w iCloud. Dowiedz się, jak modyfikować harmonogram tworzenia kopii zapasowych Time Machine.

Będziesz musiał zmienić ustawienia Time Machine, aby zapobiec regularnemu tworzeniu kopii zapasowych, postępując zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. W „Ustawieniach systemu” przejdź do „Ogólne -> Wehikuł czasu”. Alternatywnie użyj paska wyszukiwania, aby wyszukać „Wehikuł czasu”.
 1. Kliknij przycisk „Opcje”.
 1. W sekcji „Częstotliwość tworzenia kopii zapasowych” zmień częstotliwość tworzenia kopii zapasowych komputera Mac.
 1. Kliknij „Ręcznie”, aby zaoszczędzić najwięcej pamięci. W przyszłości konieczne będzie ręczne zainicjowanie tworzenia kopii zapasowej, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Ręczna zmiana ustawień w celu utworzenia kopii zapasowej pozwoli zaoszczędzić więcej pamięci niż w przypadku wszystkich innych kroków opisanych w tym przewodniku. Aby utworzyć kopię zapasową komputera Mac na dysku zewnętrznym, podłącz dysk zewnętrzny do komputera Mac i poczekaj, aż pojawi się on w opcjach Time Machine. Kliknij dysk i rozpocznij tworzenie kopii zapasowej.

Wskazówka: zapoznaj się z naszym samouczkiem wideo jak zmodyfikować harmonogram tworzenia kopii zapasowych Time Machine na komputerze Mac aby mieć pewność, że oszczędzasz miejsce w iCloud, zachowując jednocześnie pełną kopię zapasową komputera Mac.

Alternatywne metody oszczędzania miejsca na dysku iCloud

Oprócz przeglądania ustawień i usuwania określonych plików i zdjęć w celu zaoszczędzenia miejsca, możesz także pobierać aplikacje, które pomogą utrzymać komputer Mac w czystości. Aplikacje takie jak CleanMyMac X doskonale nadają się do utrzymania komputera Mac w czystości. Automatycznie usunie nieużywane pliki i aplikacje, które nie są już potrzebne, aby zwolnić miejsce na komputerze Mac i zatrzymać niepotrzebne przesyłanie do iCloud.

Zawiera także szczegółowe informacje o tym, które pliki i aplikacje zajmują najwięcej miejsca na Twoim urządzeniu, a także sugestie, co pomoże Ci utrzymać komputer Mac w czystości i uniknąć powiadomienia „Pamięć iCloud pełna”.

Wskazówka: spójrz na ten link, aby uzyskać więcej informacji na temat czyszczenia i przyspieszania komputera Mac za pomocą CleanMyMac X.

Często Zadawane Pytania

Jak zwiększyć ilość miejsca w iCloud?

Jeśli wejdziesz do ustawień iCloud, a następnie do menu „Zarządzaj” w prawym górnym rogu, będziesz mieć możliwość dodania miejsca. Spowoduje to przejście do witryny iCloud, gdzie możesz kupić więcej miejsca.

Czy powinienem kupić więcej miejsca w iCloud?

Jeśli masz mnóstwo dokumentów i zdjęć, których kopie zapasowe musisz stale tworzyć, sugeruje się posiadanie większej pojemności w iCloud. Nie musisz płacić za dodatkową pamięć, jeśli możesz zarządzać pamięcią wewnętrzną urządzenia.

Jak mogę lepiej uporządkować zdjęcia na komputerze Mac?

Indeks
 1. Jak wyczyścić przestrzeń iCloud
 2. Jak usunąć pliki z kosza
 3. Jak usunąć funkcjonalność iCloud dla niektórych aplikacji
 4. Jak zatrzymać kopie zapasowe iCloud
 5. Alternatywne metody oszczędzania miejsca na dysku iCloud
 6. Często Zadawane Pytania
  1. Jak zwiększyć ilość miejsca w iCloud?
  2. Czy powinienem kupić więcej miejsca w iCloud?
  3. Jak mogę lepiej uporządkować zdjęcia na komputerze Mac?

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up