Jak aktywować wiersz numeryczny na klawiaturze Androida? - Ustawienia Google

Indeks
  1. Jaka jest procedura korzystania z klawiatury Gboard na Androidzie?
    1. Jak go pobrać, jeśli go nie masz?
    2. Co zrobić, aby go aktywować?
  2. Jak uzyskać dostęp do ustawień klawiatury Gboard?
  3. Co należy zrobić, aby umieścić klawiaturę numeryczną na telefonie komórkowym z Androidem?
  4. Jak ustawić wysokość i rozmiar cyfr na klawiaturze Gboard?

Google udostępnia użytkownikom Androida bardzo ciekawą aplikację o nazwie Gboard, która umożliwia m.in pisania z wirtualnej klawiatury szybko i komfortowo. Jednak aplikacja domyślnie nie zawiera niektórych atrybutów, więc warto wiedzieć, jak aktywować rząd cyfr na klawiaturze Androida? z ustawień Google.

Jaka jest procedura korzystania z klawiatury Gboard na Androidzie?

Procedura korzystania z klawiatury Gboard na Androidzie jest bardzo prosta. Po skonfigurowaniu aplikacji na telefonie komórkowym i ustaleniu preferowanego języka z poziomu ustawienia swojego telefonu komórkowego Musisz otworzyć dowolną aplikację, która wymaga użycia klawiatury i kliknąć miejsce, aby pisać.

Następnie naciśnij klawisz strzałki w górę, aby włącz wielkie litery i naciśnij go ponownie, jeśli wolisz wyłączyć tę funkcję. Możesz także przesuwać kursor, przesuwając palcem po spacji w prawo lub w lewo. Możesz także dodawać akcenty, naciskając długo literę i otwierając więcej opcji.

Za pomocą klawiatury Gboard na Androidzie możesz dodawać obrazy GIF i emotikony. W tym sensie naciśnij ikonę emoji i wybierz wybrane emoji. Możesz także dezaktywować sugerowane emotikony, a nawet wybierz dowolny obraz gify i wstaw go do swoich konwersacji. Jeśli chcesz ponownie dodać tekst, naciśnij „ABC”.

Jak go pobrać, jeśli go nie masz?

Niektóre telefony zawierają już domyślnie aplikację Gboard. Z tego powodu ważne jest, aby sprawdzić, czy go masz, uzyskując dostęp do „Ustawień” i „Aplikacji”. Tam znajdziesz tzw lista aplikacji, które posiada Twój telefon. Jeśli masz aplikację Gboard na telefonie, sprawdź, czy narzędzie jest aktualne.

Jeśli go nie masz, powinieneś wiedzieć, że procedura dla pobierz Gboard ze sklepu Google Play To bardzo proste. Najpierw przejdź do aplikacji Sklep Google Play i dotknij miejsca obok ikony szkła powiększającego, aby wpisać Gboard. Natychmiast naciśnij przycisk „Zainstaluj”, aby pobrać i zainstalować aplikację.

Aktualizowanie aplikacji Gboard jest ważne. Od czasu do czasu przejdź do aplikacji „Sklep Play” i dotknij swojego zdjęcia profilowego Google. Następnie przejdź do „Zarządzaj urządzeniem i aplikacją” i kliknij opcję „Dostępne aktualizacje”. Wreszcie, przejdź do aktualizacji Gboard jeśli wyświetlana jest najnowsza wersja.

Co zrobić, aby go aktywować?

Niezbędne jest aktywowanie klawiatury Gboard na urządzeniu mobilnym po jej pobraniu. Należy również wybrać tzw wybrany język z ustawień. Aby go aktywować, przejdź do „Ustawień” i naciśnij „Systemy”. Tam wybierz „Języki i wprowadzanie tekstu”. Następnie naciśnij „Klawiatura wirtualna” i „Zarządzaj klawiaturami”, a to aktywuje „Gboard”.

Jak uzyskać dostęp do ustawień klawiatury Gboard?

Aby uzyskać dostęp do ustawień klawiatury Gboard, możesz wejść do aplikacji, takiej jak Gmail. Po uzyskaniu dostępu do konta naciśnij przycisk „Utwórz” i umieść kursor w miejscu skomponuj e-mail. Naciśnij trzy kropki, które pojawiają się w prawym górnym rogu ekranu i przejdź do „Ustawień”.

Następnie musisz ustawić konfigurację klawiatury zgodnie z własnymi preferencjami. W ten sposób będziesz mógł aktywować funkcje, takie jak dyktowanie głosowe, pisanie gestami i dodawać sprawdzanie pisowni zgodnie z językiem zdefiniowanym w opcji „Języki”. Możesz nawet ustawić układ, zmieniając kolor i czcionkę klawiatury Gboard.

Co należy zrobić, aby umieścić klawiaturę numeryczną na telefonie komórkowym z Androidem?

Co musisz zrobić, aby Umieść klawiaturę numeryczną na swoim telefonie z Androidem jest przejście do menu „Ustawienia” Androida. Następnie dotknij „Język i wprowadzanie”. Następnie wybierz „Klawiatura Google” i kliknij „Wygląd i układ”. Wybierz „Niestandardowe style wprowadzania” i naciśnij symbol „+”. Na koniec wybierz opcję „Hiszpański” i „PC”.

Sprawdź, czy dodano klawiaturę numeryczną. Jeśli jeszcze nie widzisz tego atrybutu, otwórz aplikację Gboard w „Ustawieniach” i „Aplikacjach”. Następnie kliknij „Preferencje” i kontynuuj, aby włączyć atrybut „Wiersz liczb”. W ten sposób możesz szybki dostęp do wartości liczbowych oszczędność miejsca na klawiaturze.

Jak ustawić wysokość i rozmiar cyfr na klawiaturze Gboard?

Jeśli chcesz ustawić wysokość i rozmiar cyfr na klawiaturze gboard konieczne jest otwarcie „Ustawień” urządzenia i naciśnięcie „Aplikacje”. Uzyskaj dostęp do aplikacji Gboard i wprowadź „Preferencje”. Następnie wybierz „Układ” i naciśnij „Wysokość klawiatury”. Zaznacz pole, które odpowiada Twojemu gustowi (od bardzo niskiego do bardzo wysokiego).

Ponownie naciśnij opcję „Preferencje” i przełącz przełącznik, aby włączyć funkcję „Powiększ po naciśnięciu klawisza”. Zatem, zmieni się rozmiar klawiatury który jest przedłużany przez uprzednie dodanie rzędu liczb. Z tego powodu konieczne jest zdefiniowanie odpowiedniego rozmiaru, aby klawiatura pasowała do ekranu.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up