Jak podłączyć fizyczną klawiaturę do mojego urządzenia mobilnego z systemem Android? - Pełny samouczek

Indeks
  1. Co jest potrzebne, aby móc podłączyć klawiaturę USB do telefonu komórkowego?
    1. Klawiatura podłączona przez USB
    2. kabel usb otg
  2. Jaka jest procedura nawiązywania połączenia między klawiaturą USB a telefonem komórkowym?
  3. Jak połączyć telefon komórkowy z klawiaturą Bluetooth?
  4. Jakie czynności można wykonywać za pomocą fizycznej klawiatury w telefonie komórkowym?

Jeśli zastanawiałeś się, jak mogę podłącz fizyczną klawiaturę do mojego telefonu komórkowego z Androidem? Cóż, w tym artykule wyjaśnimy ci to szybko i łatwo, abyś mógł zacząć korzystać z tej funkcji z dowolnego kompatybilnego urządzenia. Później zagłębimy się w temat i wyjaśnimy wszystko, co musisz wiedzieć.

Co jest potrzebne, aby móc podłączyć klawiaturę USB do telefonu komórkowego?

Aby podłączyć klawiaturę USB do telefonu komórkowego z Androidem, musisz to zrobić spełnić dwa podstawowe wymagania. Z jednej strony będziemy musieli mieć urządzenie z kablem USB (klawiatura), az drugiej kabel OTG, który pozwoli nam łączyć oba urządzenia.

Klawiatura podłączona przez USB

Pierwszym wymaganiem jest posiadanie klawiatury, która łączy się z komputerem przez USB, ponieważ starsze urządzenia to umożliwiają Nie mają technologii USB nie są zgodne z tą procedurą. Ponadto ważne jest, aby klawiatura nie była tak stara, aby zagwarantować, że można ją podłączyć i że terminal mobilny szybko ją rozpoznaje.

kabel usb otg

Drugim wymogiem do nawiązania połączenia jest posiadanie kabla OTG, kable te umożliwiają połączenie między kablem USB, który przynoszą klawiatury, a portem micro USB telefonów komórkowych. Należy zauważyć, że OTG może występować zarówno w postaci kabli, jak i adapterów bezprzewodowych i będzie zależeć od twojego urządzenia, czy ma złącze do portu micro USB lub USB typu C. Jako dodatkową informację możemy wspomnieć, że ten adapter może być używany do podłączania większej liczby urządzeń USB, takich jak na przykład dyski flash USB.

Jaka jest procedura nawiązywania połączenia między klawiaturą USB a telefonem komórkowym?

Pierwszą rzeczą, którą będziemy musieli zrobić, to wziąć urządzenie mobilne i przejść do pulpitu. W tym momencie będziemy musieli podłączyć adapter do telefonu komórkowego. Gdy to zrobisz, nic nie powinno się stać, jeśli adapter OTG, który posiadasz, ma lampkę kontrolną połączenia, powinna się włączyć.

Następnie będziesz musiał podłączyć klawiaturę do adaptera OTG, w nowoczesnych urządzeniach prawdopodobnie otrzymasz powiadomienie informujące, że istnieje urządzenie przez połączenie OTG, ale połączenie jest wyłączone. W takim przypadku musisz otworzyć ustawienia połączeń urządzeń za pomocą tego samego powiadomienia.

Na koniec trzeba będzie aktywować przełącznik dla połączenia OTG i to powinno wystarczyć do włączenia naszej klawiatury. Jako dodatkową informację możemy wspomnieć, że klawiatura będzie kompatybilna z każdą aplikacją, w której można pisać, ale jeśli chcesz używać jej do tworzenia dokumentów, będziesz musiał pobrać na swoje urządzenie program Word lub podobny.

Jak połączyć telefon komórkowy z klawiaturą Bluetooth?

W przypadku, gdy masz bezprzewodowa klawiatura wykorzystująca technologię Bluetooth wtedy proces połączenia będzie znacznie szybszy. Przede wszystkim musisz włącz bluetooth w telefonie z Androidem i poczekaj, aż zlokalizuje inne urządzenia. Następnie będziesz musiał włączyć klawiaturę za pomocą przycisku parowania, tak jak podczas podłączania jej do komputera. W takim przypadku ważne jest, aby adapter klawiatury nie był podłączony do komputera.

Teraz będziesz musiał podłącz adapter otg do telefonu komórkowego i podłącz odbiornik Bluetooth dołączony do klawiatury bezprzewodowej. W ten sposób powinien automatycznie włączyć klawiaturę i połączyć się z telefonem komórkowym. W niektórych przypadkach możesz spróbować połączyć klawiaturę bezpośrednio z Bluetooth telefonu komórkowego, ale może się to nie powieść, dlatego zaleca się użycie oryginalnego adaptera.

Jakie czynności można wykonywać za pomocą fizycznej klawiatury w telefonie komórkowym?

Podłącz fizyczną klawiaturę w telefonie komórkowym Może nam pomóc w więcej niż jednym obszarze, na przykład możemy go używać do tworzenia lub edytowania dokumentów za pomocą aplikacji, która na to pozwala, takiej jak Word. Ponadto możemy go używać do pisania wiadomości w sieciach społecznościowych znacznie szybciej i bez konieczności chwytania telefonu komórkowego.

Z drugiej strony, jeśli wiemy, jak łączyć narzędzia, możemy używać klawiatury do grania w niektóre części, które umożliwiają korzystanie z klawiszy w grze. Może to być bardzo pomocne, jeśli aplikacja daje nam możliwość wyboru klawiszy, których chcemy użyć.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up