W jakim folderze są zapisywane pliki do pobrania na Androida? - Kompletny przewodnik

Podczas korzystania z naszego urządzenia z Androidem i pobierania pliku, obrazu lub wideo często zdarza się, że nie znamy ścieżki, w której przechowywane są pliki do pobrania różnych aplikacji, takich jak sieci społecznościowe, przeglądarki i inne.

Ale co się stanie, jeśli nie wiemy, jak zlokalizować folder, w którym znajdują się różne pliki do pobrania na naszym Androidzie? Tutaj przedstawiamy serię kroków, wskazówek i sztuczek, które pomogą Ci szybko i łatwo rozwiązać ten problem.

Różne urządzenia z systemem Android w większości mają zwykle domyślną ścieżkę przechowywania plików do pobrania, które wykonujemy z dowolnej przeglądarki, takiej jak Google Chrome, Mozilla Firefox, a nawet przeglądarki, która jest domyślnie zainstalowana na naszym telefonie, tam są dwie metody łatwego znalezienia wspomnianego folderu, te stosowane metody są następujące.

Dowiedz się z przeglądarki mobilnej

 • Zaczynamy od otwarcia przeglądarki z naszego urządzenia, najlepiej mieć zaktualizowane oprogramowanie Androida.
 • W przeglądarce znajdziemy kilka punktów w górnym rogu.
 • Naciskamy na nie i wchodzimy w pliki do pobrania.
 • Następnie kliknij koło zębate u góry.
 • Tutaj możemy zobaczyć lokalizację pobrań i nawet zmień to na kartę SD, jeśli chcemy.

Śledź je z menedżera plików

Z drugiej strony mamy również najczęstszą alternatywę do przeglądania i lokalizowania folderu, w którym przechowywane są nasze pliki do pobrania, ponieważ będziemy musieli tylko uzyskać dostęp do eksploratora plików naszego urządzenia.

Wejdziemy do jego pamięci wewnętrznej, teraz pozostaje tylko zlokalizować folder, który ogólnie nazywa się „Pobierz” lub pliki do pobrania.

Jakie są trasy pobierania plików z różnych aplikacji?

Warto wspomnieć o tym, że nie wszystkie pobrane pliki zostaną zapisane w tym samym folderze, ponieważ bardzo często różne istniejące aplikacje zajmują folder inny niż folder przeglądarki do przechowywania wszelkiego rodzaju treści audiowizualnych, takich jak filtry, filmy, notatki głosowe i inne. Poniżej przedstawiamy lokalizację folderu pobierania w niektórych z najczęściej używanych aplikacji.

na whatsappie

W przypadku WhatsApp zapisuje pliki, audio, obrazy i inne w następującej ścieżce: Pamięć wewnętrzna/Android/Media/com.whatsapp/WhatsApp/Media. Na tej ścieżce znajdziemy różne foldery, w których na podstawie jego nazwy będzie treść wewnętrzna że mają

Z Instagrama

Z drugiej strony mamy sieć społecznościową Instagram, która przechowuje pobrane treści w folderze pobierania, ponieważ aplikacja jako taka nie pozwala bezpośrednio na pobieranie treści, do tego służą aplikacje lub oprogramowanie zewnętrzne.

Te na Twitterze

W większości przypadków podczas zapisywania obrazu, wideo lub pliku z platformy Twitter jest on domyślnie przechowywany w folderze pobierania w naszej pamięci wewnętrznej i cała ta zawartość może być widoczna po wejściu do galerii naszego urządzenia mobilnego. .

Z Telegramem

Podobnie jak w przypadku sieci społecznościowej Twitter, pliki, które pobieramy z Telegrama, mogą znajdować się w folderze pobierania, jeśli jest to plik, dźwięk i inne, a jeśli jest to obraz lub wideo, będzie to możliwe. zobacz w galerii naszego urządzenia z Androidem.

Dla Facebooka

Z tej okazji przeszukamy nasze urządzenie z Androidem pod kątem pokazanej nam ścieżki: Pamięć wewnętrzna/DCIM/Facebook. Wszystkie pobrane obrazy będą tam przechowywane, natomiast pliki pobrane z aplikacji Messenger są zapisywane w tej lokalizacji: Pamięć wewnętrzna / Obrazy / Messenger, zalecamy aktualizację Facebooka do najnowszej wersji, aby pliki z poprawnej strony .

Jak zmienić folder, w którym znajdują się wszystkie pliki do pobrania na telefon komórkowy?

Wszystko to będzie zależeć od aplikacji, z której pobieramy pliki, ponieważ ogólnie ścieżka pobierania nie jest modyfikowana na podstawie konfiguracji naszego telefonu, ale raczej z aplikacji lub przeglądarek, z których będziemy pobierać, w tym przypadku użyjemy przeglądarki internetowej jako przykładusposób zmiany ścieżki pobierania w przeglądarce jest następujący:

 • Naszą przeglądarkę uruchamiamy z menu aplikacji.
 • W ustawienia Chrome wchodzimy z punktów w górnym rogu.
 • Następnie będziemy się przesuwać, aż znajdziemy opcję pobierania.
 • Aktywujemy opcję, która mówi „zapytaj, gdzie zapisać pliki”.

Teraz za każdym razem, gdy rozpoczniemy pobieranie z naszej przeglądarki, zapyta nas, gdzie chcemy zapisać plik, abyśmy mogli zmodyfikować folder pobierania według własnych upodobań, proces ten jest połączony w podobny sposób w innych aplikacjach.

Jakich aplikacji użyć do skompilowania wszystkich pobrań w jednym folderze na telefonie komórkowym?

Niewiele osób wie, że możemy używać aplikacji do zapisywania wszystkich pobrań w jednym folderze na naszym urządzeniu, te aplikacje są następujące.

Menedżer plików Astro dla Androida

 • Pobraliśmy aplikację Astro File Manager na nasze urządzenie, zalecamy pobranie jej z najnowszej wersji Sklepu Play.
 • Uruchamiamy aplikację i Akceptujemy wszystkie uprawnienia, o które prosi od nas.
 • Tworzymy folder, w którym chcemy przechowywać pliki.
 • Podczas pobierania pliku zapyta nas, za pomocą której aplikacji chcemy go pobrać, wybieramy menedżera plików astro i konfigurujemy domyślną ścieżkę.

Pliki dla iPhone'a

Główną funkcją aplikacji Pliki na iPhone'a jest menedżer plików do definiowania folderów, jedną z najbardziej przydatnych funkcji jest definiowanie folderu pobierania, funkcja, do której dostęp można uzyskać z konfiguracji, ustawień zaawansowanych i pobierania.

Doskonałą opcją przy przedstawianiu awarii jest skontaktuj się z obsługą Androidaponieważ problemy ze ścieżką pobierania są częstsze niż myślisz.

Indeks
 1. Dowiedz się z przeglądarki mobilnej
 2. Śledź je z menedżera plików
 • Jakie są trasy pobierania plików z różnych aplikacji?
  1. na whatsappie
  2. Z Instagrama
  3. Te na Twitterze
  4. Z Telegramem
  5. Dla Facebooka
 • Jak zmienić folder, w którym znajdują się wszystkie pliki do pobrania na telefon komórkowy?
 • Jakich aplikacji użyć do skompilowania wszystkich pobrań w jednym folderze na telefonie komórkowym?
  1. Menedżer plików Astro dla Androida
  2. Pliki dla iPhone'a
 • Możesz być zainteresowany

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up