Jak poznać rzeczywistą pojemność baterii mojego Androida - skuteczna metoda

Indeks
 1. Jakie są kroki, aby dowiedzieć się, jaka jest rzeczywista pojemność baterii urządzenia z Androidem?
  1. Z ustawień telefonu komórkowego
  2. Korzystanie z aplikacji stron trzecich
  3. Bezpośrednio za pomocą kodu na klawiaturze numerycznej
 2. Skąd możesz wiedzieć, ile amperów ma Twoja mobilna bateria?
 3. Dlaczego nie możesz wiedzieć, jaka jest rzeczywista pojemność baterii twojego telefonu komórkowego?

Jedną z ważnych rzeczy dla użytkowników jest znajomość stan baterii urządzenia mobilnego przed jego zakupem. Dlatego konieczne jest zrozumienie rzeczywistej pojemności baterii telefonu komórkowego z systemem Android. Dzisiaj nauczymy Cię, jak to zrobić prostymi metodami.

Jakie są kroki, aby dowiedzieć się, jaka jest rzeczywista pojemność baterii urządzenia z Androidem?

Wszystkie informacje o urządzeniu mobilnym, w tym pojemność baterii, są zapisane na opakowaniu urządzenia inteligentnego. Jeśli nie posiadasz budki telefonicznej, istnieją inne metody, które pomogą Ci poznać pojemność baterii Twojego telefonu z Androidem. Przedstawiamy je Państwu:

Z ustawień telefonu komórkowego

W ustawieniach telefonu otrzymasz pełne informacje dotyczące telefonów z systemem Android, takie jak pojemność baterii, wersja telefonu, numer IMEI, numer kolekcji i inne. Tutaj oferujemy procedurę krok po kroku:

 • Otwórz aplikację Ustawienia w telefonie.
 • Następnie przewiń w dół i kliknij „Informacje”.
 • Obserwowane w Informacje o baterii, zauważysz wnękę baterii Androida. Możesz także zobaczyć jego poziom i czy ładuje się, czy nie.

Korzystanie z aplikacji stron trzecich

Aby poznać pojemność baterii w telefonach z systemem Android, możemy skorzystać z aplikacji AccuBattery. Możesz pobrać ją ze sklepu Google Play za darmo. Ta aplikacja nauczy Cię pełnych informacji o baterii twojego Androida, jej użyciu, jej pojemności w (mAh), żywotności baterii. Oprócz informowania o szybkości ładowania telefonu komórkowego.

W podsumowaniu, aplikację AccuBattery monitoruje żywotność baterii telefonu komórkowego i daje sugestie, jak poprawić jego wydajność. Dla tego:

 • Najpierw pobierasz aplikację AccuBattery, następnie wchodzisz do niej i przechodzisz do opcji Ładuj. Tutaj będziesz obserwować ilość pozostałej baterii.
 • Przewiń w dół, tam zobaczysz szacunkowy poziom naładowania baterii, który jest rzeczywistą pojemnością baterii twojego telefonu komórkowego z Androidem.

Bezpośrednio za pomocą kodu na klawiaturze numerycznej

Pozwala nam na to kod *#0228# na klawiaturze numerycznej uzyskać dostęp do stanu baterii, który dostarcza nam informacji o pojemności baterii Androida. A także o danych o stanie baterii w odniesieniu do temperatury, napięcia i innych zaawansowanych wartości.

Niektóre z naszych telefonów mają lampkę informującą o wiadomości lub o zbliżającym się wyczerpaniu baterii. Może to być denerwujące, ale nie martw się, możesz dość łatwo wyłączyć lampkę niskiego poziomu baterii na dowolnym urządzeniu.

Skąd możesz wiedzieć, ile amperów ma Twoja mobilna bateria?

W smartfonach, w tym przypadku Androidach, pojemność baterii jest zwykle mierzona za pomocą jednostka miary w mAh (miliamper na godzinę).

spotkać się w Ile mAh ładuje Twoje urządzenie mobilne?, możesz skorzystać z poniższych obliczeń, wystarczy wziąć wartość amperów wskazaną na ładowarce (1 amper to 1000 miliamperów) i podzielić ją przez pojemność baterii. Wynik staje się całkowitym czasem ładowania telefonu z Androidem i zorientować się, ile mAh potrzebuje. W ten sposób uzyskujemy przybliżoną wartość, nie zapominając o uwzględnieniu zmiennych, takich jak powolne ładowanie i utrata energii.

Istnieją specjalistyczne aplikacje do uzyskiwania amperów baterii w urządzeniach. W przypadku urządzeń z Androidem najlepszą aplikacją jest Ammeter. Jest to bezpłatna aplikacja ze Sklepu Play, która oprócz szybkich informacji na temat mAh zapewnia nam również dodatkowe istotne informacje.

Po zainstalowaniu aplikacji wystarczy ją „otworzyć” i sprawdzi nas ujawnić bardzo dokładne informacje na temat: ile mAh ładuje Twój telefon komórkowy, a także rodzaj baterii, procent, jaki prezentuje w tym czasie i jej całkowitą pojemność. Oprócz napięcia, typ ładowarki i posiadany model Androida. Na koniec oferujemy przybliżone informacje na temat czasów ładowania w różnych bateriach, abyś mógł lepiej obliczyć mAh, które ładuje Twoje urządzenie z Androidem.

Posiadane przez nich urządzenia bateria poniżej 3000 mAh Minimalne ładowanie wynosi 40 i 50 minut, a maksymalnie 90 minut. Jeśli pochodzi z 3000 i 3500 mAh, czas ładowania wynosi około 60 i 70 minut do maksymalnie 140 minut.

Urządzenia mobilne o pojemności 3500 i 4000 mAh potrzebują około 80 do 180 minut, aby naładować baterię, te o pojemności 4000 lub 5000 mAh potrzebują od 100 do 240 minut. Wreszcie te z ponad 5000 mAh trwają od 130 do 260 minut.

Ważne jest również, aby znać akceptowalny stan baterii telefonu komórkowego. Jeśli widzisz, że to utrzymuje 80% swojej pojemności W ciągu dwóch lat oznacza to, że bateria działała dobrze, z drugiej strony, jeśli jest niższa niż 60%, a nawet 15%, rozwiązaniem, które należy zrobić, jest jej wymiana.

Jedną z cech, których najbardziej szukamy w nowych telefonach komórkowych, jest to, że ich baterie działają dłużej, ale powinieneś także wiedzieć, jak zaoszczędzić więcej na baterii telefonu komórkowego, aby w pełni wykorzystać baterię.

Dlaczego nie możesz wiedzieć, jaka jest rzeczywista pojemność baterii twojego telefonu komórkowego?

W systemach Android stan baterii nie pojawia się w ustawieniach systemowych, co oznacza, że ​​nie można bezpośrednio poznać jej rzeczywistego stanu. Znamy tylko szacunki dotyczące tzw pojemność baterii włożonej do tego urządzenia.

Jeśli posiadasz przełącznik Nintendo, powinieneś wiedzieć, że ma on akumulatory, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak ładować Nintendo, aby dbać o baterię.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up