Jak zmienić ikony moich aplikacji na Androida i dostosować je?

Jedną z najbardziej zauważalnych cech Androida jest możliwość dostosowywania jego struktury i systemu operacyjnego. w porównaniu z innymi telefonami komórkowymi, takimi jak iOS i inne oprogramowanie. Jednym z elementów, które możemy modyfikować, są ikony naszych aplikacji, natywnie lub z aplikacjami zewnętrznymi. W tym artykule nauczymy Cię, jak łatwo i szybko dostosować ikony aplikacji na telefonie z Androidem.

Jak mogę użyć motywów mojego telefonu do zmiany ikon aplikacji?

Korzystanie z motywów dostępnych na naszym telefonie oznacza nie tylko zmianę ikon, ale także innych aspektów systemu operacyjnego, takich jak tapety, czcionki, główne kolory, a nawet dźwięki. To jest dobra opcja do rozważeniaponieważ będąc „oficjalnym” sposobem, jaki oferuje nam marka mobilna, możemy być pewni, że nie ma błędów.

Korzystanie z motywów na Androidzie będzie zależeć od marki używanego telefonu komórkowego. Na przykład telefony komórkowe Huawei można łatwo dostosować za pomocą motywów, w których możemy wybrać dowolny z tych, które telefon komórkowy domyślnie zawiera, a nawet pobrać bezpłatne lub płatne, opracowane przez innych użytkowników.

W przypadku Samsunga możemy również zdecydować się na te opcje, jak również na Xiaomi czy mało znane telefony typu Techno i niektóre stare telefony Motoroli. Inną opcją, którą należy wziąć pod uwagę, jest na przykład w Huawei zainstalowanie tylko tych pakietów ikon, które są dostępne w naszej galerii tematycznej.

Jakie mam wady, gdy używam motywów do zmiany ikon?

Wielkim szczegółem jest to, że aby zainstalować nowe motywy, będziemy musieli korzystać z zewnętrznych sklepów z aplikacjami (zazwyczaj tych samych marek), które nie generują dużego zaufania ze względu na ich działanie i optymalizację. Z drugiej strony niektóre aplikacje zewnętrzne dostępne w tych sklepach z aplikacjami zwykle nie są zgodne z niektórymi przepisami ustanowionymi przez Google Play i mogą powodować błędy.

ograniczone ikony

W przypadku motywów bardzo niewiele ikon zmienia wygląd, a po zastosowaniu w większości aplikacji jest to zazwyczaj podstawowy szablon, który po prostu zmienia kolory i kształty. Także w tematach ograniczamy się tylko do siebie do wyboru spośród dostępnych wzorów przez innych użytkowników, a nawet przez tę samą markę telefonu komórkowego.

Ponadto dzięki tej metodzie nie będziemy mogli samodzielnie używać żadnej niestandardowej ikony, a nawet w niektórych przypadkach będziemy musieli zastosować motyw jako taki, aby użyć tych elementów. Jeśli masz telefon komórkowy Xiaomi, może się zdarzyć, że nie możesz przenieść niektórych aplikacji, na to istnieje skuteczne rozwiązanie.

opcje domyślne

Podczas instalowania nowych motywów możemy ucierpieć z powodu opcji i funkcjonalności, których chcemy na naszym telefonie komórkowym. Na przykład możesz zmienić styl aplikacji Telefon, w której wybieramy połączenia, ograniczyć podstawowe ustawienia telefonu i inne elementy. takie jak inwazyjna reklama, niekompatybilność widżetówpośród innych.

Jak dostosować ikony mojego urządzenia z Androidem za pomocą Launchera?

Programy uruchamiające lub programy uruchamiające z aplikacjami, które pozwalają nam całkowicie zmienić niektóre aspekty naszego telefonu komórkowego, takie jak: główny projekt, animacje, czcionki, ekrany blokady i oczywiście ikony aplikacji.

Niektóre z tych programów uruchamiających mają już dostępne pakiety ikon w swoim oprogramowaniu, na przykład za pomocą Nova Launcher możemy je dostosować indywidualnie lub ogólnie. Również dzięki tej aplikacji możemy łatwo ukryć aplikacje. Aby zmienić ikony za pomocą programu uruchamiającego, musimy wykonać następujące kroki (należy zauważyć, że proces różni się w zależności od aplikacji):

 1. Przejdźmy do ustawień programu uruchamiającego.
 2. Uzyskujemy dostęp do sekcji „Wygląd” lub innych podobnych, takich jak między innymi „Wygląd”, „Projekt”.
 3. Przejdźmy do sekcji „Ikony” lub „Zmień pakiet ikon”.
 4. Wybieramy zestaw naszych preferencji i to wszystko.

Należy wziąć pod uwagę, że niektóre programy uruchamiające mają własne pakiety ikon dostępne w Sklepie Play, ponadto możemy uzyskać do nich dostęp bezpośrednio z aplikacji i wejść za pomocą skrótów. Pakiety ikon można zwykle stosować tylko za pośrednictwem tej wysoce konfigurowalnej trasy. Natywnie jest to technicznie niemożliwe.

Jaki jest sposób na zmianę pojedynczej ikony na moim Androidzie?

Możemy to osiągnąć albo za pomocą samego programu uruchamiającego, albo za pomocą zewnętrznych aplikacji, które pomogą nam osiągnąć ten cel. Jeśli chodzi o pierwszą metodę, jeśli mamy już zainstalowane pakiety ikon, wystarczy przejść do menu głównego, nacisnąć i przytrzymać aplikację i wybierz opcję „Zmień ikonę” lub podobną.

W niektórych programach uruchamiających, takich jak Nova, Smart lub Microsoft Launcher, możemy wykonać tę procedurę bez problemów, w niektórych przypadkach może wystąpić błąd zmiany wszystkich ikon według motywów wyglądu i domyślnej estetyki aplikacji.

Jeśli chodzi o metodę aplikacji zewnętrznej, możemy skorzystać z Icon Pack Studio, dostępne w Sklepie PlayPo pobraniu wystarczy wykonać następujące kroki, aby zmienić ikonę aplikacji:

 1. Otwieramy aplikację.
 2. Na początku możemy wybrać styl ikony, którego chcemy użyć, w zależności od kształtu, który wybierzemy jako okrągły, kwadratowy i inne style.
 3. Wybieramy inne elementy, takie jak kolory i wektory dostępne w aplikacji.
 4. Po zakończeniu przechodzimy do menu głównego, naciskamy aplikację i wybieramy „Edytuj opcje ikon'.
 5. Wybieramy zaprojektowaną przez nas ikonę i to wszystko, indywidualnie zmienimy wygląd miniatury aplikacji na naszym telefonie z Androidem.
Indeks
 1. Jak mogę użyć motywów mojego telefonu do zmiany ikon aplikacji?
 2. Jakie mam wady, gdy używam motywów do zmiany ikon?
  1. ograniczone ikony
  2. opcje domyślne
 3. Jak dostosować ikony mojego urządzenia z Androidem za pomocą Launchera?
 4. Jaki jest sposób na zmianę pojedynczej ikony na moim Androidzie?

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up