Jak rozwiązać błąd „android.process.media” na swoim urządzeniu?

Komunikacja za pośrednictwem urządzenia z systemem Android jest zwykle dość skuteczna, jednak z upływem czasu na urządzeniu mogą pojawić się pewne problemy, takie jak błąd „android.process.media” podczas otwierania aplikacji z powodu brak konserwacji tego samego. Złośliwe złośliwe oprogramowanie, które infiltruje poprzez twoje pliki do pobrania lub fałszywe aplikacje zainstalowane na twoim urządzeniu, dlatego ważne jest, abyś odkrył, jak rozwiązać ten typ błędu w prosty sposób, jak zobaczysz poniżej.

Istnieje możliwość, że błąd „android.process.media” podczas otwierania aplikacji pojawi się, gdy się na to zdecydujesz zainstaluj niestandardowy ROM lub często zdarza się, że występuje podczas wykonywania aktualizacji, która się nie powiodła. Aby uniknąć tego typu błędów, ważne jest, aby być świadomym fałszywych aplikacji, które pojawiają się w Sklepie Play, ponieważ ich wykonanie może wygenerować błąd „android.process.media”.

Ten błąd może również wystąpić, jeśli przejdziesz do przywrócić jakąś aplikację poprzez tworzenie kopii zapasowych, biorąc pod uwagę awarie, które zwykle występują w menedżerze pobierania, ponieważ dzięki temu mogą dostać robaki do urządzenia z Androidem które destabilizują działanie Twojego zespołu.

Jak naprawić ten błąd, jeśli pojawia się na urządzeniu?

System operacyjny Android ewoluował w ostatnim czasie, aby zapewnić lepszą obsługę swoim użytkownikom, integrując rozwiązania różnych problemów, takich jak zmniejszenie zużycia baterii w urządzeniu z Androidem lub rozwiązywanie błędy, które zatrzymują operację zwykle dla aplikacji.

Z tego powodu ważne jest, aby wypróbować jedno z rozwiązań, o których wspomnimy poniżej rozwiązać błąd „android.process.media”. kiedy próbujesz otworzyć jakąś aplikację:

Czy skuteczne jest wyczyszczenie danych i pamięci podręcznej urządzenia?

Czasami problemy w działaniu niektórych aplikacji wynikają z przepełnienie pamięci podręcznej lub nadmiar danychDlatego ważne jest, aby ograniczyć wykorzystanie danych mobilnych na urządzeniu z Androidem, aby zachować kontrolę nad pamięcią urządzenia. Z tego powodu błąd „android.process.media” podczas otwierania aplikacji można rozwiązać, czyszcząc pamięć podręczną i dane aplikacji Kontakty w następujący sposób:

 1. Wejdź do menu ustawień swojego urządzenia z Androidem i wybierz, aby wejść do obszaru aplikacji.
 2. Zlokalizuj Aplikacja Kontakty i wybierz, aby zobaczyć jego przechowywanie.
 3. Wybierz Wyczyść dane i Wyczyść pamięć podręczną.

Ponadto możesz wykonać ten sam proces, aby wyczyścić pamięć podręczną i dane Google Play, aby usunąć wszelkie uszkodzone pliki, które dostały się na twoje urządzenie z Androidem, więc czyszcząc pamięć podręczną i dane Google Play musisz ponownie uruchomić telefon i sprawdź, czy błąd „android.process.media” zniknął, jeśli nie, spróbuj wyczyścić dane i pamięć podręczną menedżera pobierania.

W jaki sposób funkcja automatycznej synchronizacji telefonu wpływa na ten błąd?

Błąd „android.process.media” podczas otwierania aplikacji może występować z powodu przedostania się uszkodzonych plików podczas automatycznej synchronizacji konta na urządzeniu. Wtedy taka synchronizacja jest zakłócona z powodu wspomnianego błędu, ponieważ nie jest poprawnie zakończona poważna awariaz tego powodu konieczne jest dokonanie pewnych korekt w synchronizacji w następujący sposób:

 1. Przejdź do ustawień swojego urządzenia z Androidem.
 2. Naciśnij sekcję o nazwie Konta.
 3. Zacznij sprawdzać konta, które masz aktywne, aby otworzyć menu ustawień, aby zaznaczyć lub odznaczyć automatyczny wyłącznik czasowy kont, przynajmniej do czasu usunięcia błędu.

Podobnie możesz spróbować wprowadź swoje konto Google na swojej stronie głównej i wyłącz synchronizację z kontem Gmail i innymi kontami. Masz również możliwość wejścia z urządzenia, wybrania konta Google i wyłącz synchronizację podczas rozwiązywania problemu „android.process.media” podczas otwierania aplikacji, ponieważ może to wpłynąć na synchronizację i pogorszyć sytuację w przyszłości.

Jaka inna opcja może być skuteczna, jeśli dwie poprzednie nie działają?

Jeśli próbowałeś już wyczyścić pamięć podręczną urządzenia z Androidem lub którekolwiek z podanych rozwiązań, ale problem nadal występuje, będziesz musiał spróbować przejrzeć ustawienia, które wyłączyłeś na komputerze, które uniemożliwiają jego prawidłowe działanie. Dobrze jest również zrestartować urządzenie, aby wszystko, co zostało w połowie, uruchomiło się ponownie poprawnie.

Innym możliwym rozwiązaniem jest zresetowanie preferencji aplikacji w ustawieniach aplikacji. Na wypadek tych wszystkich prób nie rozwiązuj błędu „android.process.media”. podczas otwierania aplikacji konieczne będzie podjęcie drastycznych środków i przywrócenie ustawień fabrycznych całego urządzenia. Ten proces zagraża informacjom, które masz na komputerze, których nie można zapisać w kopii zapasowej lub kopii zapasowej, ale Twoje urządzenie z Androidem będzie jak nowe bez żadnego rodzaju błędu.

Indeks
 1. Jak naprawić ten błąd, jeśli pojawia się na urządzeniu?
  1. Czy skuteczne jest wyczyszczenie danych i pamięci podręcznej urządzenia?
  2. W jaki sposób funkcja automatycznej synchronizacji telefonu wpływa na ten błąd?
  3. Jaka inna opcja może być skuteczna, jeśli dwie poprzednie nie działają?

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up