Jak bezprzewodowo instalować aplikacje na Android TV? - Krok po kroku

Indeks
  1. Jak zainstalować aplikacje na Android TV bez użycia kabli?
    1. Ze sklepu Google Play
    2. Korzystanie z urządzenia USB
    3. Z aplikacjami przeniesionymi z innego urządzenia
  2. Jakie kroki należy wykonać, aby zainstalować aplikacje na Android TV przez USB?
  3. Jak przenieść pliki APK na Android TV, aby zainstalować aplikacje?

Inteligentne telewizory to m.in dziś bardzo ważny czynnik. W szczególnym przypadku tych, którzy pracują z Android TV, proces jest bardzo prosty, dzięki czemu można instalować na nim aplikacje i w ten sposób maksymalnie go wykorzystać.

Jak zainstalować aplikacje na Android TV bez użycia kabli?

Obecnie istnieje kilka metod, które pozwalają pobierać różne aplikacje na telewizor bez użycia kabli, wystarczy natychmiastowe połączenie lub nawet wystarczy internet. Więc jeśli masz w domu Android TV i jeszcze nie wiesz jak instalować na nim aplikacjemateriał, który Ci przynosimy, jest dla Ciebie idealny.

Aby móc pobierać aplikacje, możesz użyć różnych metod, wyjaśnimy znacznie bardziej szczegółowo, jak możesz to zrobić (pamiętaj, aby wcześniej zainstalować i skonfigurować Android TV) albo za pośrednictwem sklepu z aplikacjami, za pomocą jakiegoś nośnika USB a nawet z aplikacjami zewnętrznymi, które przekazują Ci informacje, więc zwróć uwagę, aby to zrobić.

Ze sklepu Google Play

Tak jak działa na urządzeniach mobilnych i tabletach, jej zastosowanie dotyczy również telewizorów z systemem Android TV. Procedura jest w rzeczywistości bardzo podobna do jeśli zrobiłeś to z telefonutylko że dostęp do sklepu trochę się zmienia, poza tym wszystko pozostaje dokładnie takie samo.

Aby rozpocząć, musisz mieć telewizor podłączony do urządzenia i włączyć go, z menu głównego na ekranie, musisz przejść do sekcji, w której znajdują się aplikacje i poszukać tam Sklepu Google Play i wchodzisz do sklepu iść obejrzeć materiał. Pamiętaj, że do działania wymagane jest posiadanie zarejestrowanego konta Google.

Ponieważ jesteś w Sklepie Play, możesz przeglądać i przeszukiwać wszystkie aplikacje (możesz wyszukać WhatsApp i zainstalować, jeśli chcesz), które są tam dostępne, jeśli nie masz tej, którą chcesz, kliknij uzyskać, aby uzyskać więcej . Po znalezieniu potrzebnej aplikacji kliknij ją, aby przejść naciśnij przycisk pobierania i tym samym mieć go w swoim telewizorze.

Możesz równie dobrze zainstalować dowolną aplikację dostępną na platformie i poczekać na zakończenie procesu pobierania jeśli jest za darmo. Chociaż jest to subskrypcja lub płatność, musisz postępować zgodnie ze wskazaną procedurą, aby ją zainstalować, a następnie dokonać odpowiedniej płatności, aby ją uzyskać.

Korzystanie z urządzenia USB

Inną opcją, którą musisz zainstalować aplikacje na Android TV, jest to, że masz je na urządzeniu łączącym USB, dzięki czemu można je stamtąd bez problemu przenieść do telewizora. Oznacza to, że możesz pobierać aplikacje na swój komputer a stamtąd przenieść je na dysk flash lub pamięć USB.

Po tym, jak ci się to uda, wystarczy włożyć urządzenie bezpośrednio do Android TV, a z telewizora sterujesz wszystkim i przeglądasz archiwa w taki sposób, abyś mógł przeglądać foldery i poprawnie, szybko i bezpiecznie instalować aplikacje na Android TV.

W ten sposób bardzo łatwo będzie zainstalować dowolny program lub platformę, ponieważ wystarczy otworzyć plik z telewizora, pobrać go, a potem pozostaje tylko otwórz go, aby zainstalować i biegać normalnie.

Z aplikacjami przeniesionymi z innego urządzenia

Instalowanie aplikacji z telefonu komórkowego na telewizor jest również wykonalne i szybkie, ponieważ można je łatwo przenosić. W tym celu można go wykonać za pomocą kabla USB, w którym łączy się telefon komórkowy i Android TV, wtedy konieczne jest włącz telefon przesyłać pliki, ustawiając go w trybie MTP lub transferu plików.

Mając już to przygotowane, po prostu musisz przejdź do wysyłania lub udostępniania wymaganą aplikację (należy to zrobić pojedynczo), aż wyślesz te, których potrzebujesz, a następnie zainstalujesz je bezpośrednio w telewizorze.

Jednak innym bardzo przydatnym i prostym sposobem na to jest przesłanie plików aplikacji na urządzenie mobilne. do chmury (Dysk Google) a następnie na telewizorze otwierasz to samo konto lub udostępniasz je z telefonu komórkowego do rachunku za telewizor i tam wchodzisz, aby pobrać je poprawnie.

Jakie kroki należy wykonać, aby zainstalować aplikacje na Android TV przez USB?

Jak już wspomnieliśmy, poprzez użycie z kabla USB a z telefonu komórkowego możesz udostępniać różne aplikacje telewizji. Dlatego musisz podłączyć kabel do telefonu komórkowego i Android TV, aby nawiązać połączenie między dwoma urządzeniami.

Teraz musisz ustanowić nośnik transferu, aby był bezpieczny, a transfer aplikacji skuteczny. W tym celu umieść w telefonie opcję przesyłanie plików lub tryb TPM który ułatwia transakcje tego typu. Na koniec otwierasz aplikację Media Player na swoim telewizorze i stamtąd pobierasz przekazane pliki aplikacji.

Jak przenieść pliki APK na Android TV, aby zainstalować aplikacje?

Wśród opcji, które musisz mieć, aby móc pobierać aplikacje, masz możliwość pobierania plików APK, a tym samym instalowania ich na telewizorze. W tym celu konieczne jest włączenie funkcja nieznanych źródełktóry znajduje się w sekcji bezpieczeństwa i ograniczeń w ustawieniach telewizora.

Następnie wejdź do Sklepu Play, aby zainstalować przeglądarkę ES File Explorer, za pomocą której możesz uzyskać i zainstalować dowolną aplikacja w formacie APK dla telewizora bez problemu (można nawet spróbować z przeglądarki Google Chrome). Więc kiedy wszystko to jest gotowe, po prostu poszukaj aplikacji w tym formacie i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby pobrać ją poprawnie.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up