Jak ukryć przyciski dotykowe mojego telefonu komórkowego z Androidem? - Podręcznik konfiguracji

The mobilne przyciski dotykowe pozwalają użytkownikom na szybkie wykonywanie działań. Jednak te elementy zajmują dużo miejsca na ekranie, więc możesz chcieć wiedzieć, jak ukryć przyciski dotykowe w telefonie komórkowym z Androidem, aw tym przewodniku po konfiguracji pokazujemy procedurę, aby to osiągnąć.

Pasek nawigacyjny jest bardzo przydatnym elementem ułatwiającym przeglądanie dostęp do różnych funkcji za pomocą przycisków. Android pozwala dostosować ten pasek do własnych potrzeb i preferencji. Aby to zrobić, możesz użyć paska powiadomień lub menu głównego.

Korzystanie z paska powiadomień

Możliwy jest dostęp do konfiguracji pasek nawigacyjny Androida za pomocą paska powiadomień. Aby to osiągnąć, przesuń palcem w dół i naciśnij ikonę koła zębatego, którą znajdziesz w prawej górnej części ekranu. W ten sposób możesz otworzyć ustawienia swojego telefonu komórkowego. Następnie kliknij „Wyświetl” i wybierz „Pasek nawigacji”.

Poprzez menu główne

Możesz także uzyskać dostęp do ustawień paska nawigacyjnego Androida za pośrednictwem menu głównego. Aby to zrobić, przejdź do menu „Ustawienia” w miejscu, w którym znajduje się ikona koła zębatego, i wybierz „Wyświetl”. Następnie kliknij opcję „Pasek nawigacji”, w której znajdziesz opcje zmienić typ nawigacji i kolejność przycisków.

Niektóre urządzenia mobilne na to pozwalają ukryj ikony nawigacji na Androidzie. W tym sensie procedura, którą musisz wykonać, będzie zależała od wersji Androida, którą posiada Twoje urządzenie. Kliknij „Ustawienia” i wybierz „Wyświetl”. Naciśnij „Pasek nawigacyjny” i zaznacz pole „Gesty pełnoekranowe” lub „Gesty przesuwania”.

Następnie przełącz przełącznik, jeśli chcesz włączyć „wskazówki dotyczące gestów”, aby system wskazywał, gdzie należy przesunąć palcem używaj gestów nawigacyjnych lub przełączać się między aplikacjami (w górę, w lewo lub w prawo). Możesz także włączyć opcję pokazywania przycisku, aby ukryć klawiaturę, jeśli wolisz.

Możliwe jest przesunięcie przełącznika w „Pokaż i ukryj” do dodać lub usunąć określony przycisk z paska nawigacji. Jeśli aktywujesz tę opcję, zostanie wyświetlona lista aplikacji Twojego telefonu komórkowego. Wybierz aplikacje, w których przycisk będzie wyświetlany i wyłącz te, w których nie chcesz go widzieć. W takim przypadku widoczny będzie pasek nawigacji.

Jakie inne ustawienia można wykonać za pomocą przycisków dotykowych?

Android pozwala na dokonywanie innych konfiguracji za pomocą przycisków dotykowych, takich jak zastosować zmiany w zamówieniu lub zmodyfikować układ. Jeśli chcesz dostosować wygląd paska nawigacyjnego swojego Androida, możesz pobrać i zainstalować „Pasek nawigacji” lub „Assistive Touch Bar”, za pomocą których możesz zmienić kolor, ikony, a nawet ukryć przyciski nawigacyjne.

Zmiany w zamówieniu

Aby zmienić kolejność przycisków dotykowych w telefonie komórkowym, wystarczy wejść do ustawień i kliknąć opcję „Ekran”. Następnie wybierz „Pasek nawigacji” i znajdź sekcję „Kolejność przycisków” u dołu ekranu. Tam możesz wybrać konwencjonalną kolejność (wstecz, początek, ostatnie) lub odwróć te przyciski.

Modyfikacje projektu

Jest to również możliwe zastosować modyfikacje projektowe z paska nawigacyjnego telefonu komórkowego z systemem Android. W tym sensie możesz zmienić kolor paska za pomocą opcji „Kolor tła”, którą znajdziesz w sekcji „Pasek nawigacyjny” i „Ekran”.

Następnie kliknij na kolor tła do wyboru , aby zastosować zmianę do wszystkich aplikacji. Podobnie możesz przełączyć przełącznik na opcję „Odblokuj za pomocą przycisku strony głównej”, jeśli wolisz odblokować ekran, naciskając ten przycisk, gdy ekran jest wyłączony.

Użyj aplikacji

jeśli wersja na Androida Twojego telefonu komórkowego nie pozwala na modyfikację wyglądu paska nawigacyjnego, możesz to zrobić pobierz pasek nawigacji aplikacji w sklepie Google Play. Po zainstalowaniu tego narzędzia przyznaj uprawnienia dostępu i uzyskaj dostęp do aplikacji. Kliknij „Ustawienia” i wybierz szerokość paska, kolor tła i kolor przycisków.

Ponadto „Pasek nawigacyjny” pozwoli Ci zmienić rozmieszczenie przycisków dotykowych na pasku zgodnie z Twoimi preferencjami. Możesz także powiązać niektóre akcje z długim naciśnięciem z zakładki „Akcja”. Możesz nawet zmienić wygląd przycisku według trzech różnych opcji.

Indeks
 1. Korzystanie z paska powiadomień
 2. Poprzez menu główne
 • Jakie inne ustawienia można wykonać za pomocą przycisków dotykowych?
  1. Zmiany w zamówieniu
  2. Modyfikacje projektu
 • Użyj aplikacji
 • Możesz być zainteresowany

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up