Jak zobaczyć ukryte pliki na moim telefonie z Androidem? - Znajdź i odzyskaj

jeśli myślisz, że masz trwale utracił plik z powodu jakiegoś błęduz powodu niewłaściwego kliknięcia lub dotknięcia prawdopodobnie ukryłeś plik lub w przypadku przeniesienia pliku z jednego telefonu do drugiego lub z komputera na telefon i nie możesz go znaleźć, może to być również to, więc aby rozwiązać sytuacja Wystarczy zbadać pamięć urządzenia w poszukiwaniu ukrytych plików za pomocą metod, które przedstawiamy w tym artykule.

Jak odzyskać ukryty plik z telefonu komórkowego z Androidem?

Istnieje kilka opcji do rozważenia, zanim pomyślisz, że czasami został usunięty lub utracony bez możliwości odzyskania spowodowane aktualizacjami, ponowną instalacją lub zmianami w aplikacjach pojawiają się te straty, które są niczym innym jak zmianą miejsca pobytu naszych plików lub dokumentów, a my się nie dowiedzieliśmy. Dlatego podajemy instrukcje użycia następujących środków jako narzędzi do wyszukiwania ukrytych plików.

Korzystanie z „EaseUS MobiSaver na Androida”

Jedno z narzędzi, które mogłoby nam to ułatwić wyszukać te pliki, które wcześniej utraciliśmy jest aplikacja EaseUS Mobisaver na Androida który jest odpowiedzialny za skanowanie całego naszego urządzenia mobilnego z Androidem, zbieranie zdjęć, filmów, wiadomości, połączeń, WhatsApp i plików, które otrzymuje, a następnie umieszczanie ich na liście, na której mamy zidentyfikować plik, który zgubiliśmy a gdy okaże się, że jest w stanie przenieść go do dostępnego katalogu. Kroki przeprowadzania tego wyszukiwania są następujące:

 1. Otwórz aplikację EaseUS Mobisaver na Androida.
 2. W przypadku, gdy Twoje urządzenie jest zrootowane, musisz nadać aplikacji uprawnienia roota, aby mogła mieć większy dostęp, a tym samym zapewniać szersze i lepsze wyniki.
 3. Po uzyskaniu pozwolenia musimy kliknąć kategorię pliku, który chcemy znaleźć. Kategorie dostępne w aplikacji to:
  • Zdjęcia i wideo.
  • WhatsApp.
  • SMS-y.
  • Rejestracja telefoniczna.
 4. Po wejściu w żądaną kategorię telefon rozpocznie skanowanie w poszukiwaniu plików pasujących do parametrów wyszukiwania.
 5. Wybierz pliki, które chcesz odzyskać między skanami.
 6. Potwierdza wybór nowo odzyskanych plików, aby zostały przeniesione do bardziej dostępnego katalogu.

Podłączanie Androida do komputera

Jeśli automatyczne wyszukiwanie poprzedniej aplikacji nie było do końca przydatne lub nie masz miejsca lub nie masz ochoty pobierać aplikacji, możemy przejść do bardziej usystematyzowanej i spersonalizowanej metody, takiej jak zeskanuj telefon z naszego komputera, co może być niezwykle skuteczne, biorąc pod uwagę, że w tej klasie platform mamy lepsze warunki do przeglądania i przeglądania naszego systemu plików. Kroki, które należy wykonać, nie są tak skomplikowane, potrzebujesz tylko:

W systemie Windows 7:

 • Otwórz eksplorator plików systemu Windows.
 • Kliknij sekcję „Organizuj” znajdującą się na pasku opcji karty eksploratora.
 • Kliknij link „Opcje folderów i wyszukiwania”.
 • Po otwarciu okna dialogowego opcji folderów musimy uzyskać dostęp do zakładki „Widok”.
 • Będąc tutaj, zejdziemy w dół listy, aż znajdziemy podtytuł „Ukryte pliki i foldery”.
 • Wybierz „Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski”.
 • Wciśnij OK'.

W systemie Windows 10:

 1. Otwórz eksplorator plików systemu Windows.
 2. Kliknij sekcję „Widok” znajdującą się na pasku opcji karty eksploratora.
 3. Znajdź sekcję „Pokaż lub ukryj”.
 4. Włącz pole „Ukryte elementy”.

A kiedy wykonasz te kroki, będziesz gotowy podłącz telefon komórkowy, przejdź do opcji połączenia USB i włącz wykrywanie go jako urządzenia pamięci masowej lub zezwól na przesyłanie jego plików w zależności od posiadanej wersji Androida i zacznij systematycznie wyszukiwać utracony plik w każdym folderze pamięci.

Jak pokazać ukryte pliki swojego Androida za pomocą menedżera plików?

Jeśli chodzi o znajdź ukryte pliki na Androidzie Mamy wiele opcji odnoszących się do menedżerów plików, od aplikacji dostarczanych z naszym systemem po aplikacje innych firm, które zapewniają nieco bardziej szczegółowe funkcje i ułatwiają proces, dla którego są zaprojektowane. Jednak dostępność każdego z tych narzędzi może się różnić w zależności od posiadanej wersji Androida, na przykład:

 • Jeśli masz Androida 10 lub starszego: możesz znaleźć dowolny typ ukrytego pliku w telefonie za pomocą natywnego menedżera plików urządzenia. Wszystko, co musisz zrobić, to wprowadzić go, a następnie jego ustawienia, aby następnie aktywować opcje związane z wyświetlaniem ukrytych plików, a następnie możesz przystąpić do wyszukiwania utraconego pliku, a ponieważ masz tę wersję, możesz go znaleźć, nawet jeśli jest wśród plików lub katalogów danych aplikacji znajdujących się pod adresem „Android/data”.
 • Jeśli masz Androida 11 lub nowszego: Nadal możesz przeprowadzić wyszukiwanie, włączając wyświetlanie ukrytych plików, ale nie będziesz mieć dostępu do wszystkich plików we wszystkich katalogach, ponieważ ta wersja ma ograniczenia dotyczące plików, które powinieneś zobaczyć. Innymi słowy, nie możesz uzyskać dostępu do katalogu „Android/data” ani żadnego innego, do którego system uzna, że ​​nie powinieneś mieć dostępu, więc jeśli masz tę wersję i podejrzewasz, że Twój plik znajduje się w jednym z tych „zakazanych” katalogów, powinieneś zdecydować się na korzystanie z aplikacji innych firm.

Korzystanie z Eksploratora plików ES

Ta aplikacja jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie jako eksplorator plików, wielokrotnie podkreślaną ze względu na swoją swobodę i wszechstronność, oprócz tego, że w takich sytuacjach zwykle zapewnia wielką pomoc, ponieważ jest light ma przejrzysty interfejs, a także pozwala zobaczyć ukryte pliki.

On procedura wyszukiwania naszych plików i ich odzyskiwania jest podobna Ten, który robimy ze wszystkimi formami wizualizacji przechowywania, to znaczy są one używane do pełnego dostępu do wszystkich katalogów oraz systematycznego i ręcznego wyszukiwania utraconego pliku.

Indeks
 1. Jak odzyskać ukryty plik z telefonu komórkowego z Androidem?
  1. Korzystanie z „EaseUS MobiSaver na Androida”
  2. Podłączanie Androida do komputera
 2. Jak pokazać ukryte pliki swojego Androida za pomocą menedżera plików?
  1. Korzystanie z Eksploratora plików ES

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up