Jak wyłączyć czerwone światło „Niski poziom naładowania baterii” na dowolnym urządzeniu mobilnym?

Indeks
  1. Co zrobić, aby zmienić kolor powiadomień?
  2. Jak wyłączyć czerwoną diodę informującą o niskim stanie baterii?
  3. Jak usunąć powiadomienia o niskim poziomie baterii?
  4. Jakie aplikacje zmieniają kolor diody dla powiadomień?
  5. Jaki jest sposób na trwałe wyłączenie diody powiadomień?

Niektóre Smartfony są ustawione na ostrzeganie użytkownika za pomocą diody powiadomień lub wskaźnika LED, gdy bateria jest słaba. Możesz nie chcieć widzieć tej kontrolki, a także chcesz zaoszczędzić więcej baterii, więc przyda Ci się nauczenie, jak wyłączyć czerwoną lampkę „Słaba bateria” na dowolnym urządzeniu mobilnym.

Co zrobić, aby zmienić kolor powiadomień?

Aby zmienić kolor świateł w powiadomienia z urządzenia mobilnego Możesz postępować zgodnie z różnymi procedurami. Każda z nich pozwoli Ci z powodzeniem dostosować tę funkcjonalność i zgodnie z Twoimi preferencjami za pomocą Aplikacji lub zasobów Twojego telefonu komórkowego.

Należy zauważyć, że niektóre urządzenia mobilne mają wielokolorową diodę LED, ale nie jest to wspólny element wszystkich marek. Chociaż niektóre smartfony nie mają wskaźnika LED, mają taką opcję światła zmieniające kolor z ustawień, ale logicznie nie jest generowany żaden określony efekt.

Jeśli chcesz zmienić kolor diod powiadomień, musisz pobrać aplikację ze „Sklepu Google Play” lub sprawdzić, czy masz to narzędzie, ponieważ niektóre marki, takie jak HTC lub Xiaomi, zawierają to i inne opcje dostosowywania które są dodawane w celu zastosowania zmian z ustawień.

Jeśli chcesz korzystać z określonej aplikacji, jest to niezbędne udzielić niezbędnych uprawnień aby narzędzie mogło działać płynnie. Przejrzyj więc listę możliwych powiadomień i przypisz każdemu z nich kolor. Możesz także zmienić kolejność priorytetów i połączyć dwa kolory za pomocą dwóch różnych mrugnięć.

Jak wyłączyć czerwoną diodę informującą o niskim stanie baterii?

Istnieje możliwość wyłączenia czerwonej diody sygnalizującej niski poziom baterii. Aby to zrobić, możesz zmodyfikować określone ustawienia w aplikacji „Light Flow” lub przeprowadzić ten proces za pomocą specjalnej przeglądarki w tryb superużytkownika. W przypadku tej ostatniej trasy wynik jest znacznie bardziej wydajny, a zużycie energii mniejsze.

Jeśli chcesz zastosować pierwszą procedurę, musisz Pobierz aplikację Light Flow - Sterowanie LED. Naciśnij ikonę koła zębatego lub „Ustawienia” i zaznacz pole wyboru obok „Tryb rootowania”, „Uruchom wszystkie polecenia jako root” i „Tryb bezpośredni”.

Wróć do głównego menu aplikacji i naciśnij opcję „Powiadomienia”. Wybierz „Słaba bateria” i przesuń palcem w prawo, aby ustawić światło. Naciśnij opcję „Aktywuj mikser”. Na koniec zlokalizuj czerwony kolor i wybierz opcję „Wyłącz”. Sprawdź, czy opcja „Włącz powiadomienie świetlne” jest włączony i przełącz go w tryb „Wyłącz”.

Ty również możesz Pobierz aplikację „Root Explorer”. ale najpierw musisz zrootować swoje urządzenie. Po pobraniu i zainstalowaniu narzędzia powinieneś znaleźć folder „SYS/CLASS/LEDS/RED” i plik „max_brightness” zmienić wartość na 0 i przypisać maksymalną wartość 255. Zapisz zmiany.

Jak usunąć powiadomienia o niskim poziomie baterii?

Dla usuń powiadomienia o niskim poziomie naładowania baterii w urządzeniach mobilnych z systemem Android konieczny jest dostęp do konfiguracji tego systemu, aby móc wejść do aplikacji „System UI”. Aby to osiągnąć, kliknij ikonę koła zębatego i „Aplikacje i powiadomienia”. Następnie naciśnij trzy kropki, które pojawiają się w prawym górnym rogu ekranu.

Dlatego zobaczysz wszystkie aplikacje systemowe kto jest właścicielem twojego urządzenia. Kliknij opcję „System Android”, ponieważ jest to aplikacja, która pozwala zarządzać powiadomieniami i zużyciem baterii. Poszukaj opcji „Bateria” lub „Aplikacje zużywające baterię” (w zależności od wersji systemu).

Następnie przełącz przełącznik, aby wyłączyć opcję „Pokaż powiadomienia”. Możesz też modyfikować ustawienia powiadomień poprzez sekcje „co robić” i „Zaawansowane”. Rzeczywiście, nie zobaczysz więcej alertów na swoim telefonie komórkowym.

Aby nie wyeliminować całkowicie alertów, wróć do ustawienia systemu Android i naciśnij opcję „Aplikacje i powiadomienia”. Następnie kliknij „Pokaż wszystko” i „Zobacz aplikacje systemowe”. Wybierz „System Android” i dotknij „Powiadomień” oraz „Bateria” lub „Aplikacje zużywające baterię”.

Naciśnij „Co robić” i wybierz opcję „Odtwórz dźwięk i pokaż na ekranie”, „Odtwórz dźwięk”, „Pokaż po cichu” lub „Pokaż po cichu i zminimalizuj” zgodnie z własnymi preferencjami. Zaleca się zmodyfikowanie sposobu wyświetlania alertu, abyś był świadomy Poziom naładowania baterii bez konieczności używania diody powiadomień.

Jakie aplikacje zmieniają kolor diody dla powiadomień?

Niektóre aplikacje, które zmieniają kolor diody LED dla powiadomień, to „Light Manager” i „Light Flow”. Oba narzędzia są w środku Sklep Google Play ale nie są darmowe. Te aplikacje mają łatwy w użyciu interfejs i kilka opcji konfiguracji, które należy dostosować do każdej aplikacji.

Ustawienia dla każdej aplikacji obejmują takie parametry, jak kolor diody LED podczas ładowania urządzenia mobilnego, w przypadku utraty połączenia lub sygnału Wi-Fi. Ponadto istnieje możliwość dodania wyświetlać profile inny i skonfiguruj tryb odpoczynku w telefonie komórkowym. W tym sensie możesz zapobiec włączaniu się diody powiadomień w nocy.

Jaki jest sposób na trwałe wyłączenie diody powiadomień?

Sposobem na definitywne wyłączenie diody powiadomień jest pobranie narzędzia „Xposed” i aplikacji „Gravity Box”. Ponadto będziesz musiał uzyskać dostęp do swojego urządzenia w trybie administratora (użytkownik root). Następnie wpisz „Gravity Box” i znajdź opcję odpowiadającą diody powiadomień aby go wyłączyć.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up