Jak ponownie skalibrować czujniki telefonu z Androidem - Szybka diagnoza

Indeks
 1. Jak rozpoznać, czy występują problemy z czujnikiem telefonu?
  1. Korzystanie z kodów wybierania
  2. Korzystanie z aplikacji „Multi-Tool Sensors”.
 2. Jakie są najlepsze aplikacje do kalibracji czujników?
  1. Szybka regulacja
  2. Reset czujnika zbliżeniowego
  3. Kalibracja ekranu dotykowego
  4. Bezpłatna kalibracja akcelerometru

Nasze telefony komórkowe to obecnie bardzo złożone urządzenia pod względem infrastruktury i działania. Ogólnie rzecz biorąc, kilka elementów tych terminali ma pewne czujniki, takie jak GPS, żyroskop i na przykład powszechnie używany do wyłączania ekranu podczas wykonywania połączeń. Aby rozwiązać problemy z tymi czujnikami, musimy wykonać odpowiednią kalibrację dlatego w tym artykule nauczymy Cię sposobów i środków kalibracji czujników telefonu komórkowego z systemem Android w łatwy, szybki i prosty sposób:

Jak rozpoznać, czy występują problemy z czujnikiem telefonu?

Aby zauważyć problem z czujnikiem, technicznie wystarczy zauważyć, że nasz telefon komórkowy nie działa tak, jak zwykle. Z drugiej strony ogólne awarie niektórych czujników wynikają ze złej kalibracji, zwłaszcza takie jak między innymi żyroskop, barometr. Istnieje kilka sposobów łatwego wykrywania tych problemów.

Korzystanie z kodów wybierania

Wybieranie numeru odnosi się do aplikacji na telefon komórkowy, której używamy do wykonywania codziennych połączeń. Dzięki tej aplikacji musimy wprowadzić kilka kodów, a natywnie Android pozwoli nam zobaczyć stan czujników naszego urządzenia. Przede wszystkim musimy wybrać kod *#*#4636#*#* i zadzwonić, aby rozpocząć „test” czujników.

Poniżej przedstawiamy różne kody, których możesz użyć w zależności od elementu, którego status chcesz sprawdzić:

 • Krótki test GPS: *#*#1472365#*#*
 • Test liczb całkowitych GPS: *#*#1575#*#*
 • Test wibracji i światła: *#*#0842#*#*
 • Test dotyku ekranu: *#*#2664#*#*
 • Sprawdź Wi-Fi: *#*#232339#*#*
 • Stan dźwięku: *#*#0289#*#*
 • Czujnik zbliżeniowy: *#*#0588#*#*

Wszystko to da nam diagnozę każdego z określonych składników, jednak może dać nam pewne wyniki w języku angielskim i są one zwykle bardzo skomplikowane do zrozumienia. Aby lepiej zrozumieć diagnozy, będziemy musieli skorzystać z zewnętrznych narzędzi.

Korzystanie z aplikacji „Multi-Tool Sensors”.

Ta aplikacja, dostępne w Sklepie Play, pomaga nam zidentyfikować stan czujników naszego urządzenia, dokonując kompletnej i znacznie dokładniejszej diagnozy w porównaniu do przeglądów poprzez oznaczenie kodowe. Z drugiej strony ta aplikacja ma dobry interfejs i dobry projekt, jeśli chodzi o kompozycję wyników.

Dzięki czujnikom Multitool możemy nawet obserwować w czasie rzeczywistym działanie i aktywność czujników telefonu, takich jak czujnik magnetyczny, akcelerometr, GPS, żyroskop, orientacja, grawitacja i licznik kroków; ten ostatni jest łatwy do aktywacji na dowolnym Huawei.

Z drugiej strony ta aplikacja dokonuje również bardzo dokładnych diagnoz dotyczących aktywności i stanu baterii naszego telefonu komórkowego z Androidem, a także sieci Wi-Fi, z którą jesteśmy połączeni w czasie rzeczywistym. Możesz także użyć swojego Androida do odblokowania komputera Mac za pomocą czytnika linii papilarnych.

Jakie są najlepsze aplikacje do kalibracji czujników?

Gdy ustalimy stan naszych czujników iw przypadku wystąpienia w nich awarii, będziemy musieli skalibrować te komponenty, aby uzyskać lepszą wydajność naszego telefonu komórkowego. Aby to zrobić, będziemy musieli skorzystać z zewnętrznych aplikacji, które pomogą nam w tym zadaniu. Należy zauważyć, że wszystkie te aplikacje Są one dostępne w Sklepie Play całkowicie za darmo.

Szybka regulacja

Ta aplikacja jest bardzo łatwa w użyciu, a także ma prosty projekt, który pozwoli nam szybko i łatwo zlokalizować jej funkcje i opcje. Przede wszystkim, aby skorzystać z Quick TuneUp, musimy pamiętać, że proces kalibracji będzie przebiegał znacznie lepiej, jeśli położymy nasze urządzenie mobilne na płaskiej i gładkiej powierzchni.

Wszystko, co musimy zrobić, to uruchomić aplikację i kliknąć przycisk „Kalibracja czujnika”, przy tej czynności rozpocznie się proces kalibracji czujnika, który może potrwać kilka minut, jeśli nie skonfigurowano kilku czujników. Po zakończeniu procesu ta sama aplikacja zaleci nam ponowne uruchomienie telefonu komórkowego, aby zmiany zostały zastosowane poprawnie. Możesz także skalibrować baterię swojego telefonu komórkowego, czy to z Androidem, czy iOS

Reset czujnika zbliżeniowego

czujnik zbliżeniowy jest jednym z najczęstszych i zwykle ma pewne błędy konfiguracji. Ten komponent aktywuje wyłączanie ekranu, gdy prowadzimy rozmowę lub słuchamy dźwięku WhatsApp. W niektórych aplikacjach do kalibracji ten element zwykle nie jest całkowicie naprawiony, dlatego najlepiej jest użyć aplikacji do resetowania czujnika zbliżeniowego, aby uzyskać lepsze wyniki.

Musimy tylko uruchomić aplikację i kliknąć „Kalibruj”, odczekać kilka chwil i to wszystko, konfiguracja czujnika zostanie przywrócona. Należy zauważyć, że ta aplikacja rozwiązuje tylko problemy z oprogramowaniem, jeśli problem będzie się powtarzał, będziemy musieli zanieść nasze urządzenie mobilne do technika naprawy i ocenić inne możliwości.

Kalibracja ekranu dotykowego

To narzędzie do kalibracji jest jednym z najbardziej polecanych Jednak w sklepach z aplikacjami niektóre najnowsze telefony komórkowe mają już funkcję tej aplikacji, wykorzystując parametry urządzeń swojej marki. Chociaż i tak dzięki kalibracji ekranu dotykowego zapewniamy dobrą wydajność.

Aby uruchomić tę aplikację, będziemy musieli zainicjować, naciskając przycisk „Kalibruj”, a następnie wykonamy serię testów na naszym telefonie komórkowym za pomocą różnych gestów i jednoczesnego użycia palców, wykrywania ruchu, nacisku przez różne okresy czasu i tak dalej. Po zakończeniu procesu zaleca się ponowne uruchomienie urządzenia.

Bezpłatna kalibracja akcelerometru

Akcelerometr jest jednym z najważniejszych czujników w telefonie komórkowym z Androidem, ponieważ dzięki temu wykrywany jest ruch, pozycja i orientacja telefonu komórkowego. Bez tego czujnika nie można było zmienić orientacji ekranu ani grać w różne gry wykorzystujące immersję sensoryczną, takie jak biegi, skoki itp. Z tego składnika inne czujniki, takie jak praca zbliżeniowa.

Aby korzystać z tej aplikacji, wystarczy kliknąć „Kalibruj” i przesunąć czerwoną kropkę na kwadrat za pomocą naszego telefonu komórkowego. Gdy to zrobimy, ponownie wciskamy przycisk kalibracji i proces ten zostanie zakończony. Ten czujnik musi być często kalibrowany, ponieważ cierpi na wiele nierównowag i zmian w ogóle.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up