Jak zobaczyć wszystkie moje pliki odebrane przez Bluetooth z mojego Androida?

Indeks
 1. Jakie kroki należy wykonać, aby zobaczyć lokalizację plików otrzymanych z Bluetooth?
  1. Bezpośrednio z paska powiadomień
  2. W folderze plików Twojego Androida
 2. Dlaczego nie możesz zobaczyć lokalizacji plików odebranych przez Bluetooth w telefonie komórkowym?
 3. Jak odzyskać plik otrzymany z Bluetooth, który został przez pomyłkę usunięty?
 4. Jak w razie potrzeby zobaczyć lokalizację plików otrzymanych przez Bluetooth z komputera?

Bluetooth to jedno z najstarszych narzędzi bezprzewodowej transmisji danych, które wciąż jest aktualne. W Androidzie możemy wykorzystać tę funkcję do wielu czynności, w tym do odbierania i wysyłania plików; Czasami jednak trudno jest znaleźć wszystkie elementy, które otrzymaliśmy przez Bluetooth. W tym artykule nauczymy Cię, jak to zrobić jak przeglądać pliki otrzymane przez Bluetooth.

Jakie kroki należy wykonać, aby zobaczyć lokalizację plików otrzymanych z Bluetooth?

W naszym Androidzie możemy zobaczyć przedmioty otrzymane przez Bluetooth na kilka sposobów. Wszystko będzie jednak zależało od kilku czynników i wcześniejszych działań, które przeprowadzimy na naszym urządzeniu mobilnym. Możesz również dowiedzieć się, jaką wersję Bluetooth ma Twój Android, może to bardzo pomóc w weryfikacji niektórych danych i poznaniu funkcji naszego telefonu komórkowego w tej sekcji.

Bezpośrednio z paska powiadomień

Aby zobaczyć pliki otrzymane tą metodą, konieczne będzie wcześniejsze użycie tego narzędzia do bezprzewodowego przesyłania danych na naszym urządzeniu jako odbiorniku. Gdy proces zakończy się pomyślnie, na naszym górnym pasku pojawi się powiadomienie, które powie „Pomyślnie otrzymano 1 pliki od 1' (liczba przedmiotów będzie się różnić w zależności od kwoty, którą przelewamy).

Następnie kliknij ten element, a otworzy się nowe okno ze wszystkimi elementami, które otrzymaliśmy przez Bluetooth.W niektórych wersjach tego systemu będziemy mogli zobaczyć tylko te pliki, które zostały przesłane w tym momencie. W systemie Android możliwa jest również szybka i łatwa zmiana nazwy Bluetooth naszego urządzenia.

W folderze plików Twojego Androida

Będziemy mogli znaleźć wszystkie elementy otrzymane przez Bluetooth za pośrednictwem naszego eksploratora plików Androida, ogólnie rzecz biorąc, ścieżka lub adres folderu zawierającego wspomniane elementy znajduje się zwykle w głównym katalogu głównym terminala, to znaczy tam, gdzie wszystkie foldery do przechowywania. Ten folder nosi nazwę „Bluetooth” i w niektórych przypadkach identyfikowany jest ikoną tej usługi.

W niektórych telefonach z Androidem, w zależności od marki, pliki z Bluetooth mogą być przechowywane w folderze pobierania lub „Pobierz”. Dzięki Bluetooth możliwe jest również używanie naszego Androida jako myszy do komputera.

Dlaczego nie możesz zobaczyć lokalizacji plików odebranych przez Bluetooth w telefonie komórkowym?

Oprócz tego, że pliki są przechowywane w folderze pobierania, może się również zdarzyć, że folder Bluetooth być na „ukrytej” ścieżce na naszym urządzeniu z Androidem, ewentualnie pod adresem, pod którym przechowywane są tymczasowe lub stałe pliki niektórych aplikacji zainstalowanych na urządzeniu. Nie jest to zbyt częste na Androidzie, ale zwykle dzieje się na słabo zoptymalizowanych telefonach komórkowych.

Jeśli tak jest w przypadku Twojego terminala, zalecamy pobranie aplikacji „Bluetooth Explorer Lite”, dostępne w Sklepie Play. Ta aplikacja pozwala łatwo zlokalizować plik odebranych plików oraz historię tych, które wysłaliśmy; Ponadto posiada różne funkcje, takie jak możliwość nawiązywania połączeń FTP między różnymi urządzeniami za pośrednictwem udostępnionych folderów.

Jak odzyskać plik otrzymany z Bluetooth, który został przez pomyłkę usunięty?

Wszystko będzie zależeć od sposobu, w jaki wyeliminowaliśmy element, rodzaju skompromitowanego pliku, a nawet z jakiego rodzaju aplikacji to usunięcie zostało przeprowadzone przypadkowo. Jeśli usunęliśmy plik multimedialny z galerii naszych telefonów komórkowych, możemy po prostu przejść do sekcji „Ostatnio usunięte” i wybrać te elementy, aby je przywrócić.

W przypadku np. innego pliku do niektórych multimediów i za pomocą eksploratora plików będziemy mogli uzyskać dostęp do niektórych opcji, takich jak „Kosz” lub „Kosz”, kilka przeglądarek plików, takich jak ES File Explorer lub Google Files, ma tę funkcję. Oczywiście, jeśli usuniesz plik za pomocą przeglądarki bez kosza na śmieci, najprawdopodobniej nie będzie można go odzyskać.

Istnieje jednak kilka aplikacji, które mogą nam pomóc odzyskać przypadkowo usunięte pliki na Androida, następnie przedstawiamy najwybitniejsze aplikacje (dostępne w Sklepie Play) między użytkownikami:

 • Cofnij usunięcie
 • śmietnik
 • Odzyskiwanie plików GT
 • DiskDigger
 • UltData

Jak w razie potrzeby zobaczyć lokalizację plików otrzymanych przez Bluetooth z komputera?

Może się to różnić w zależności zarówno od marki naszego urządzenia, jak i rodzaju systemu lub wersji Androida, z której korzystamy. Na przykład, niektóre telefony komórkowe, takie jak Xiaomi lub Huaweizapewniają większą swobodę w dostępie do roota telefonu po podłączeniu go do komputera kablem USB.

Mimo to, ogólnie rzecz biorąc, możemy znaleźć folder Bluetooth w ścieżce „emulowanej” lub „0” wewnętrznej pamięci naszego urządzenia. Jeśli skonfigurowaliśmy ten folder w jakiejś pamięci zewnętrznej, z łatwością znajdziemy go w głównym katalogu głównym wspomnianego dysku wymiennego.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up