Jak zmienić typografię Androida za pomocą Nova Launcher? - Spersonalizuj swój telefon komórkowy

Nova Launcher to aplikacja, która pozwala na większy stopień dostosowania urządzenia, dodając wiele opcji dostosowywania który zwykle nie zawiera domyślnego Launchera twojego urządzenia mobilnego, jednym z nich jest możliwość modyfikowania typografii, której możemy używać w aplikacjach naszego urządzenia z Androidem, więc jeśli chcesz wiedzieć, jak to zrobić i więcej, jesteś we właściwym miejscu.

Jakie są kroki, aby zmodyfikować czcionkę Androida za pomocą Nova Launcher?

Opcja modyfikacji czcionki urządzenia nie jest często spotykana, tylko niektóre marki mają tę opcję domyślnie. Jeśli Twój telefon komórkowy nie ma tej funkcji, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to mieć zewnętrzny program uruchamiający, taki jak Nova Launcher. Pozwala to na wybór pomiędzy czterema różnymi typami czcionek, chociaż nie jest ich dużo, dają one pewne poczucie personalizacji urządzenia.

To jest jeden z bezpłatne opcje dostosowywania aplikacjiwięc nie powinieneś się martwić. Aby zmienić czcionkę w nova Launcher, wystarczy wykonać następujące czynności:

 1. Musisz wejść do aplikacji Nova Settings.
 2. Teraz kliknij sekcję „Foldery”.
 3. Gdy zobaczysz tutaj listę opcji, musisz poszukać tej, która mówi „Dystrybucja ikon”, kliknij ją, aby uzyskać do niej dostęp.
 4. Tutaj zobaczysz sekcję, w której możesz zmienić rozmiar czcionki ikon, obok powinna pojawić się opcja z napisem czcionki, kliknij na nią.
 5. Zobaczysz listę z czterema stylami czcionek, które możesz wybrać: normalny, średni, skondensowany i wyraźny. Będziesz mógł przetestować każdy z nich dzięki podglądowi zintegrowanemu z tymi opcjami.
 6. Gdy już zdecydujesz, którą czcionkę chcesz, kliknij na nią i ustaw potrzebny rozmiar, wystarczy zapisać zmiany.

Co należy zrobić, aby zmienić kolor czcionki za pomocą Nova Launcher?

Oprócz tego, że możesz modyfikować typ czcionki, Za pomocą Nova Launcher możesz zmienić ich kolor tak, aby lepiej pasował do stylu, który chcesz dla swojego urządzenia. Możesz zmienić kolor czcionki, wybierając jedną z domyślnych palet kolorów, a nawet wyszukać inne kolory, klikając ikonę z trzema kropkami.

Źródło na początek

 1. Wejdź do aplikacji Nova Settings na swoim urządzeniu.
 2. Kliknij opcję „Ekran główny” lub „Pulpit”.
 3. Teraz, gdy je wpiszesz, zobaczysz szereg opcji, musisz kliknąć Dostosuj ikonę.
 4. Aktywuj znacznik ikony.
 5. Po aktywacji zobaczysz różne ustawienia czcionek.
 6. Teraz kliknij „Kolor” i wybierz żądany kolor.

Typografia menu aplikacji

 1. Uzyskaj dostęp do aplikacji Ustawienia Nova.
 2. Kliknij szufladę aplikacji, którą zobaczysz na liście opcji.
 3. Kliknij projekt ikony.
 4. Sprawdź, czy znacznik ikony jest aktywny, jeśli nie, aktywuj go.
 5. Po aktywacji możesz wybrać dowolną opcję konfiguracji czcionki, musisz kliknąć kolor.
 6. Teraz wybierz kolor, którego chcesz użyć i potwierdź akcję.

Jak inaczej mogę spersonalizować swój telefon za pomocą Nova Launcher?

Ta aplikacja zawiera wiele innych opcje modyfikacji telefonu komórkowego Oprócz zwykłej zmiany typografii, dzięki nim możesz bardzo łatwo nadać jej odrobinę oryginalności, tutaj możesz zobaczyć kilka opcji do modyfikacji:

Zmodyfikuj ikony aplikacji

Dzięki nova Launcher możesz łatwo modyfikować lub zmieniać ikony aplikacji na swoim telefonie komórkowym. Aby zmodyfikować ikonę, możemy zmienić proste rzeczy, takie jak jej rozmiar lub styl czcionki tekstu, dopóki możemy całkowicie zmodyfikować Twój projekta wszystko to za pomocą tych prostych kroków:

 1. Pierwszą rzeczą, której będziesz potrzebować, jest pobranie pakietu ikon zgodnego z aplikacją Nova Launcher, który znajdziesz na stronie Sklep Google Playwybierz ten, który najbardziej Ci się podoba.
 2. Po pobraniu musisz wejść do aplikacji Nova Settings.
 3. Tutaj zobaczysz menu z kilkoma opcjami, musisz nacisnąć tę, która mówi „Wygląd”.
 4. Stosujemy pakiet ikon i automatycznie ulegną one zmianie.

Jeśli chcesz zmienić układ określonej aplikacji, możesz to zrobić bardzo łatwo, ale tylko wtedy, gdy pakiet, który zainstalowałeś, zapisał różne warianty stylów, aby zmodyfikować logo aplikacji. Jeśli ilu z tym powinieneś wykonać tylko następujące czynności:

 1. Przytrzymujemy aplikację, którą chcemy zmodyfikować.
 2. Pojawi się opcja „Edytuj”, dotknij jej.
 3. Tutaj możesz zmodyfikować zarówno etykietę tego, jak i wygląd tej ikony.

Dostosuj menu aplikacji

Możesz także dostosować menu aplikacji za pomocą różne opcje oferowane przez tę aplikację, dzięki tej aplikacji możesz skonfigurować rozmiar siatki szuflady, wybrać styl szuflady, możesz wybrać kolor tła szuflady, animacje przejść, a nawet ukryć wybrane aplikacje. Oczywiście niektóre z tych opcji są dostępne tylko w płatnej wersji tej aplikacji.

Aby zobaczyć wszystkie te ustawienia, musisz uzyskać dostęp do ustawień Nova Launcher i wejść do sekcji aplikacji, gdy już tam będziesz zobaczysz wszystkie dostępne opcje dostosowywania modyfikować zarówno menu, jak i same aplikacje. Są one bardzo przyjazne dla użytkownika, więc nie musisz się martwić, że może to być skomplikowane, możesz łatwo dostosować swoje urządzenie do swoich upodobań bez większych problemów.

Indeks
 1. Jakie są kroki, aby zmodyfikować czcionkę Androida za pomocą Nova Launcher?
 2. Co należy zrobić, aby zmienić kolor czcionki za pomocą Nova Launcher?
  1. Źródło na początek
  2. Typografia menu aplikacji
 3. Jak inaczej mogę spersonalizować swój telefon za pomocą Nova Launcher?
  1. Zmodyfikuj ikony aplikacji
  2. Dostosuj menu aplikacji

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up