Jak ukryć pasek stanu na Androidzie bez bycia użytkownikiem root?| Dowiedz się, jak to zrobić

Niektóre aplikacje na naszych telefonach komórkowych wymagają więcej miejsca na ekranie. Na szczęście Android pozwala edytować różne parametry modyfikować wygląd systemu zgodnie z naszymi potrzebami. Dlatego możesz dowiedzieć się, jak ukryć pasek stanu na Androidzie bez rootowania w tym samouczku poniżej.

Najnowsze wersje Androida pozwalają edytuj opcje, aby dostosować przyciski które są wyświetlane na ekranie. Jednak ważne jest, aby wiedzieć, jaką wersję Androida masz na swoim telefonie komórkowym, ponieważ w niektórych starszych wersjach nie można usunąć paska stanu ani paska nawigacji z telefonu komórkowego bez bycia użytkownikiem root.

Opcja edycji nawigacji i paska stanu jest niezwykle przydatna, zwłaszcza gdy chcesz spersonalizuj swój telefon komórkowy zgodnie z Twoimi preferencjami. Nadaje się również do telefonów z odwróconymi przyciskami i jeśli wolisz korzystać z nawigacji gestami dostępnej w najnowszych wersjach Androida.

Android 4.0 i wcześniejsze

Nie można ukryć ani usunąć paska stanu w systemie Android 4.0 i wcześniejszych bez rootowania. Niektórzy programiści zaproponowali programy open source które przechowują w repozytoriach „Github” i służą do dodania określonego kodu źródłowego, który po wykonaniu uniemożliwia wyświetlenie paska stanu na ekranie głównym.

Android 4.1 i nowsze wersje

Jeśli chcesz ukryć lub ukryć pasek stanu na Androidzie bez użytkownika root na Androidzie 4.1 i nowszych, możesz użyć trybu immersyjnego z aplikacji o nazwie „GMD Immersive”. To narzędzie pozwoli Ci zastosować korekty, abyś mógł usuń pasek stanu jeśli uznasz to za niepotrzebne na ekranie głównym.

Zaletą aplikacji „GMD Immersive” jest to, że można ją stosować na urządzeniach nierootowanych. Pozwala także ukryć pasek nawigacyjny tylko tam, gdzie uznasz to za wygodne. Jeśli masz Android w wersji 7 lub nowszej aktywuj tryb immersyjny bezpośrednio z panelu powiadomień i dostosuj ikonę paska stanu.

Istnieje możliwość usunięcia ww przyciski nawigacyjne w telefonie motorola z Androidem. Aby to zrobić, musisz uzyskać dostęp do aplikacji „Moto” na swoim urządzeniu. Następnie wybierz opcję „Nawigacja jednym przyciskiem”. Następnie przełącz przełącznik, aby wyłączyć pasek nawigacyjny. W ten sposób nie będziesz widzieć tej funkcji ani ikon nawigacji.

Jak usunąć przyciski z ekranu telefonu komórkowego z Androidem na urządzeniu Xiaomi?

Istnieje również sposób na usunięcie przycisków ekranowych z telefonu z Androidem na urządzeniu Xiaomi. Aby wykonać tę procedurę, przejdź do „Ustawień” telefonu i kliknij opcję „Wyświetl”. Następnie wybierz „Gesty pełnoekranowe” i wyłącz przyciski wirtualne aby zapobiec ich wyświetlaniu na ekranie telefonu komórkowego.

„GMD Immersive” to aplikacja, która umożliwia jednoczesne usunięcie pasków nawigacji i paska stanu na urządzeniu z systemem Android lub usunięcie tylko jednego z nich. Móc pobierz aplikację w sklepie Google Play o nazwie „Wciągający tryb pełnoekranowy”.

Po pobraniu „GMD Immersive” na swoje urządzenie musisz umieścić widżet tej aplikacji i uzyskać do niego dostęp, aby odznaczyć pola „Ukryj pasek stanu” i „Pokaż pasek stanu”. Dlatego pasek stanu zostanie usunięty. Możesz także ukryć pasek nawigacji przełącz przełącznik który umożliwia „Tryb nurkowania”.

„Power Toggles” to kolejna aplikacja, która pozwala aktywować tryb nurkowania na urządzeniach mobilnych w celu ukrycia paska stanu i nawigacji. Power Toggles można pobrać bezpłatnie i bardzo łatwo używać na telefonach komórkowych bez rootowania.

Po zakończeniu instalacji aplikacji możesz użyć przełączników zasilania, aby usuń paski stanu i nawigacji na Androidzie. Aby to zrobić, naciśnij i przytrzymaj ekran główny i znajdź sekcję „Widżety”. Wybierz „Przełączniki zasilania” i przesuń opcję „Widżet panelu 4*1” na ekran główny.

Następnie przejdź do menu Power Toggles, naciśnij „Dodaj przełącznik” i wybierz kartę „Przełączniki”. Następnie kliknij „Tryb pełnoekranowy” lub „Tryb immersyjny”, aby dodać go do widżetu. idź do ekran startowy i kliknij ikonę trybu immersyjnego, aby ukryć lub usunąć pasek stanu i nawigacji.

Indeks
  1. Android 4.0 i wcześniejsze
  2. Android 4.1 i nowsze wersje
  • Jak usunąć przyciski z ekranu telefonu komórkowego z Androidem na urządzeniu Xiaomi?
  • Możesz być zainteresowany

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Go up