Jak ustawić automatyczne uruchamianie aplikacji na Androidzie?

Indeks
 1. Jakie są domyślne aplikacje autostartu na Androida?
  1. Sprawdź aplikacje autostartu
 2. Gdzie można zobaczyć aplikacje działające w tle?
  1. Użyj zewnętrznego narzędzia
 3. Co należy zrobić, aby dezaktywować automatyczne wykonywanie aplikacji?
  1. kilka alternatyw
 4. Jak włączyć aplikacje, które chcesz uruchamiać samodzielnie?
 5. Jakie aplikacje warto mieć przy automatycznym uruchamianiu telefonu komórkowego?

Za każdym razem, gdy włączamy nasze urządzenie z Androidem, uruchamia się automatyczne wykonanie zestawu aplikacji. Często uruchomienie kilku z tych aplikacji jest niezbędne dla systemu. Powinieneś jednak wiedzieć, jak ustawić automatyczne uruchamianie aplikacji na Androida, aby uniknąć dodatkowego zużycia zasobów.

Jakie są domyślne aplikacje autostartu na Androida?

Po zakupie urządzenia mobilnego, Automatyczne uruchamianie aplikacji Domyślne w Androidzie to zwykle te bezpośrednio związane z działaniem systemu, takie jak „.com.android.bluetooth”, „com.android.phone”, „.com.android.launcher”, „com.google.android.webview” 'między innymi.

Te aplikacje są niezbędne dla systemu Android, więc nie możesz wyłączyć ich uruchamiania, ponieważ wpłynie to na działanie telefonu komórkowego. Z drugiej strony, gdy aplikacje są instalowane ze sklepu Google, dodawanych jest więcej automatycznych uruchomień, które mogą zwiększyć zużycie baterii lub zmniejszyć wydajność twojego telefonu.

Sprawdź aplikacje autostartu

Jest to wskazane sprawdź, które aplikacje uruchamiają się automatycznie aby poprawnie zarządzać wykonaniem tych, które tak naprawdę nie są potrzebne przy starcie. W tym sensie przejrzyj listę automatycznych aplikacji na Androida, aby umożliwić uruchamianie tylko tych aplikacji należących do systemu.

Gdzie można zobaczyć aplikacje działające w tle?

Można zobaczyć aplikacje działające w tle. Aby to zrobić, musisz przejść do „Ustawień” i kliknąć „Opcje programisty”. Włącz opcje programistyczne, klikając opcję „Informacje o telefonie” i „Informacje o oprogramowaniu”. Naciśnij kilka razy na „Numer kompilacji”, aż pojawi się komunikat „Jesteś już programistą”.

Po uzyskaniu dostępu do „Opcji programisty” wybierz „Uruchomione usługi lub statystyki procesów” lub „Weryfikacja przeszłości”. Tam znajdziesz tzw lista wszystkich aplikacji które zostały zainstalowane na Twoim urządzeniu i przełącznik do zamykania aplikacji, które są otwarte.

Użyj zewnętrznego narzędzia

W sklepie Google Play dostępne jest narzędzie o nazwie „Autostarts”. Ta aplikacja przedstawia Przyjazny dla użytkownika interfejs i pozwala zobaczyć wszystkie aplikacje, które działają automatycznie z systemem Android. W ten sposób będziesz mógł w odpowiednim czasie dezaktywować aplikacje, które nie są niezbędne do rozruchu, a tym samym oszczędzać baterię telefonu komórkowego.

Co należy zrobić, aby dezaktywować automatyczne wykonywanie aplikacji?

Kroki, które należy wykonać, aby dezaktywować automatyczne uruchamianie aplikacji, zależą od oprogramowanie producenta z Twojego telefonu. Zasadniczo można to osiągnąć w „Ustawieniach” telefonu komórkowego. Tam znajdź opcję „Aplikacje”. Następnie kliknij „Uruchom aplikacje” i przesuń przełącznik, aby dezaktywować aplikacje, które uważasz za niepotrzebne.

kilka alternatyw

Jeśli nie masz opcji „Autostart”, możesz użyć dodatkowego narzędzia, które możesz Pobierz za darmo. Tak jest w przypadku „Menedżera uruchamiania”, aplikacji stworzonej do zarządzania automatycznym uruchamianiem urządzenia. Wystarczy nacisnąć przycisk „+”, który znajduje się po prawej stronie każdej aplikacji, aby ją dezaktywować.

Innym narzędziem, które pomaga wyłączyć automatyczne uruchamianie aplikacji, jest „Automatyzacja”. Móc Pobierz tę aplikację ze Sklepu Play. Oprócz ułatwienia harmonogram uruchamiania aplikacji„Automat” umożliwia zarządzanie aktywacją innych parametrów, takich jak zdarzenia lub automatyczna modyfikacja głośności i korzystanie z Bluetooth.

Jak włączyć aplikacje, które chcesz uruchamiać samodzielnie?

Jest to również możliwe włącz żądane aplikacjes, które same biegają. Ponieważ procedura, którą należy wykonać, zależy od warstwy dostosowywania urządzenia, wprowadź „Ustawienia” Androida i wpisz „Autostart” w wyszukiwarce, aby uzyskać dostęp do tej opcji. Tam zobaczysz listę aplikacji, którymi możesz zarządzać ręcznie.

Wyłącz opcję „Zarządzaj wszystkim automatycznie” i zlokalizuj każdy z nich aplikacje, które chcesz uruchomić samodzielnie. Zaznacz pole wyboru, aby włączyć opcję „Autostart”, lub wybierz opcję „Dodatkowe uruchamianie”, jeśli wolisz, aby aplikacje uruchamiały się zaraz po uruchomieniu.

Jakie aplikacje warto mieć przy automatycznym uruchamianiu telefonu komórkowego?

Wygodne jest w ogóle automatyczne uruchamianie telefonu komórkowego niezbędne aplikacje dla systemu Android. Rzeczywiście, będziesz mógł zaoszczędzić jeszcze więcej baterii i poprawić wydajność swojego urządzenia mobilnego. Jeśli masz stale używane aplikacje i chcesz mieć do nich szybki dostęp przez cały czas, włącz je, aby działały w tle.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up