Jak podsumowywać długie dokumenty na komputerze Mac za pomocą usług

Przeglądanie długich dokumentów, zwłaszcza nudnych, jest zawsze uciążliwe. Jeśli znajdziesz się w sytuacji, w której musisz przejrzeć dziesiątki długich dokumentów, aby dowiedzieć się, jakie są ich główne punkty, możesz skorzystać z funkcji podsumowania na komputerze Mac, aby uzyskać sedno tych dokumentów bez konieczności czytania ich w całości.

Oto jak to zrobić.

Podsumuj długie dokumenty na komputerze Mac

1. Kliknij logo Apple w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje systemowe…”, aby przejść do panelu Preferencje na komputerze Mac.

2. Znajdź i kliknij opcję „Klawiatura”, aby otworzyć ustawienia klawiatury.

3. Kliknij kartę „Skróty”.

4. W zakładce skrótów zobaczysz dwie sekcje – jedną po lewej i drugą po prawej stronie. Musisz tutaj wybrać „Usługi” z sekcji po lewej stronie i przewinąć w dół w prawej sekcji. Zaznacz pole z opcją „Podsumuj”.

Powoduje to włączenie usługi podsumowania w menu Usługi na komputerze Mac. Teraz, gdy opcja Podsumowanie jest widoczna w menu Usługi, możesz po prostu użyć jej do podsumowania długich dokumentów.

5. Otwórz długi dokument, którego podsumowanie chcesz uzyskać, w dowolnym edytorze tekstu na komputerze Mac, takim jak Microsoft Word.

Gdy dokument otworzy się w wybranej aplikacji, zaznacz cały tekst, którego podsumowanie chcesz uzyskać. Aby zaznaczyć cały tekst, naciśnij „Command + A”.

Po zaznaczeniu tekstu kliknij nazwę aplikacji u góry i wybierz „Usługi”, a następnie „Podsumuj”.

6. Powinno zostać otwarte okno dialogowe podsumowania i powinieneś zobaczyć podsumowanie swojego długiego tekstu. Możesz teraz przeczytać podsumowanie i wykorzystać je, jak chcesz.

Jeśli chcesz, możesz zmienić podsumowanie ze „Zdań” na „Akapity”. Możesz także skrócić podsumowanie, jeśli uważasz, że jest trochę za długie, przeciągając podany uchwyt.

7. Jeśli szukasz tego tekstu, możesz zapisać go jako plik tekstowy na komputerze Mac, klikając menu „Plik” u góry i wybierając „Zapisz jako…”. Następnie wprowadź nazwę pliku plik, wybierz folder docelowy i kliknij „Zapisz”.

Jest wiele miejsc, w których możesz umieścić swoje podsumowanie. Na przykład, jeśli napisałeś dla kogoś artykuł i chcesz, aby ta osoba zapoznała się z jego sednem, możesz przesłać jej zapisane podsumowanie.

Wniosek

Jeśli masz na komputerze Mac naprawdę długie dokumenty i chcesz poznać główne punkty tych dokumentów, funkcja podsumowania na komputerze Mac powinna Ci w tym pomóc.

Indeks
  1. Podsumuj długie dokumenty na komputerze Mac
  2. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up