Jak korzystać z reguł poczty do zarządzania przychodzącymi wiadomościami e-mail [Mac]

Czy byłeś w sytuacji, w której zawsze otrzymujesz e-maile, których nie chcesz otrzymywać? Nawet przy pomocy dobrego filtra spamu – wiesz, takiego, który odfiltrowuje wiadomości mające na celu naturalne uwydatnienie męskości lub twierdzące, że wygrałeś w Hiszpańskiej Loterii Narodowej, wciąż istnieje wiele innych śmieci, które mogą przedostać się i dotrzeć do Twojego w pudełku. Na szczęście Twoja aplikacja Mail (dla komputerów Mac) ma gotowe rozwiązanie i czeka właśnie na ten problem. Dzisiaj dowiemy się, jak filtrować wiadomości, tworząc reguły flag i podświetleń dla Twoich wiadomości. Korzystając z tej metody, możesz następnie znaleźć te, które chcesz szybko odrzucić i zastosować wobec nich określoną akcję (np. pominąć skrzynkę odbiorczą i przenieść bezpośrednio do kosza).

Indeks
  1. Dołączanie do
  2. Tworzenie reguły

Dołączanie do

Jeśli jeszcze nie zacząłeś korzystać z aplikacji Mail, jest to doskonały moment, aby zacząć. Przejdź do folderu Aplikacje i kliknij dwukrotnie ikonę aplikacji Poczta.

Wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło. Następnie kliknij przycisk Utwórz.

Po raz pierwszy załadowanie skrzynki pocztowej i pobranie wiadomości z serwera zajmie trochę czasu.

Tworzenie reguły

Aby utworzyć regułę, po prostu kliknij Poczta -> Preferencje.

Kliknij kartę reguł, a następnie opcję Dodaj regułę.

Teraz możesz nazwać swoją regułę.

Wybierz WSZYSTKIE z pierwszego wiersza pola rozwijanego.

W drugim wierszu wybierz „OD”, „ JEST RÓWNE DO” z dwóch pierwszych rozwijanych pól i wpisz adres e-mail, który chcesz zablokować, w trzecim polu wejściowym.

W trzecim wierszu w sekcji „Wykonaj następujące czynności” wybierz „Oznacz jako oflagowane”, aby oznaczyć całą wiadomość od tego nadawcy.

Dodatkowo możesz także ustawić podświetlanie wiadomości poprzez wybranie koloru z pola „Ustaw kolor”.

Na koniec kliknij OK. Powinieneś zobaczyć w swojej skrzynce odbiorczej zaimplementowany nowo utworzony system filtrów.

Teraz możesz cieszyć się wszystkimi czynnościami sortowania, które musisz wykonać w swojej skrzynce odbiorczej. Tak, będziesz musiał utworzyć nową regułę dla każdego adresu, który chcesz wyróżnić lub oznaczyć flagą. Z drugiej strony pozwala na mikrozarządzanie i porządkowanie przychodzących wiadomości e-mail, więc to też nie jest złe.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up