Jak naprawić brak aktualizacji lub pobierania Roblox na komputerze Mac

Roblox to jedna z najpopularniejszych gier na świecie, a jedną z jej mocnych stron jest to, że będzie działać na praktycznie wszystkim, łącznie z komputerami Mac! Jednak nie zawsze jest to łatwe dla graczy Mac Roblox, którzy mogą mieć trudności z aktualizacją, a nawet pobraniem gry. Jeśli to ty, to jedna z tych poprawek najprawdopodobniej przywróci cię do gry.

Próbujesz dowiedzieć się, która gra jest bardziej odpowiednia dla dzieci? Spójrz na nasze porównanie Minecrafta i Robloxa, aby pomóc Ci podjąć decyzję.

1. Uruchom ponownie komputer Mac

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, zanim cokolwiek zmienisz, jest ponowne uruchomienie komputera Mac na wypadek, gdyby problemy związane z instalacją i aktualizacją wynikały z tymczasowego błędu, który może rozwiązać ponowne uruchomienie. To prosty krok, ale zawsze warto go prowadzić!

2. Zaktualizuj macOS

Najnowsza wersja Roblox może zależeć od posiadania nowszej wersji systemu macOS niż obecnie zainstalowana. Sprawdź, czy istnieje oczekująca aktualizacja i zaktualizuj system macOS, zanim spróbujesz ponownie zaktualizować Roblox.

W chwili pisania tego tekstu Roblox wymaga co najmniej systemu macOS Yosemite, a Roblox Studio wymaga systemu macOS El Capitan. Jeśli Twój Mac nie obsługuje tych wersji systemu operacyjnego, niestety nie będziesz miał szczęścia grając w Roblox.

3. Zaktualizuj grę jako administrator

Jeśli jesteś zalogowany jako użytkownik bez uprawnień administratora (wspólnych dla konta dziecka), zaloguj się jako administrator komputera Mac przed próbą aktualizacji Roblox. Wygląda na to, że w niektórych przypadkach, jeśli Roblox został po raz pierwszy zainstalowany przez użytkownika z uprawnieniami administratora, gra potrzebuje tych samych uprawnień do aktualizacji. Jeśli nie masz dostępu do konta administratora, musisz poprosić administratora komputera o pomoc.

4. Uruchom grę z przeglądarki

Chociaż możesz uruchomić i zaktualizować Roblox, uruchamiając go z folderu Aplikacje (lub gdziekolwiek chcesz go zapisać), czasami ta metoda powoduje błąd.

Najszybszym rozwiązaniem jest uruchomienie gry ze strony internetowej. Wejdź na stronę Roblox, zaloguj się na swoje konto i kliknij zielony przycisk odtwarzania w dowolnym wybranym świecie. Gra powinna się uruchomić, a następnie zaktualizować w razie potrzeby.

5. Uruchom grę z Docka

Z drugiej strony, jeśli uruchomienie z przeglądarki nie działa prawidłowo, spróbuj uruchomić grę z Docka, z Launchpada lub z folderu Aplikacje w Finderze.

6. Użyj innej przeglądarki

Ponieważ Roblox działa w Twojej przeglądarce, możesz mieć problemy z powodu problemu z przeglądarką. Na przykład, jeśli używasz przeglądarki Safari, spróbuj przełączyć się na Google Chrome.

Wskazówka: korzystanie z przeglądarki Google Chrome wiąże się z dodatkowymi korzyściami. Możesz na przykład zainstalować różne rozszerzenia, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo i prywatność w Internecie.

Jeśli Roblox pobiera lub aktualizuje się poprawnie po zmianie przeglądarki, problem może wynikać z błędu w problematycznej przeglądarce, który można rozwiązać poprzez aktualizację przeglądarki lub Robloxa.

7. Sprawdź dostępność aktualizacji przeglądarki

Twoja przeglądarka może być po prostu zbyt przestarzała, aby współpracować z Robloxem, więc sprawdź, czy są dostępne jakieś aktualizacje i zainstaluj je, a następnie spróbuj ponownie uruchomić Roblox, aby sprawdzić, czy pobranie lub aktualizacja zakończyła się pomyślnie.

8. Odinstaluj i zainstaluj ponownie grę

Odinstalowanie i ponowne zainstalowanie gry na komputerze Mac może rozwiązać wiele problemów, w tym problemy z aktualizacjami.

 1. Na komputerze Mac naciśnij jednocześnie Command + Opcja + Esc.
 1. Jeśli w wyskakującym oknie zobaczysz Roblox lub Roblox Studio, wybierz je, a następnie kliknij „Wymuś zamknięcie”.
 2. Otwórz „Finder -> Aplikacje”.
 1. Poszukaj Robloxa, a następnie przeciągnij go do Kosza. Przy następnym opróżnieniu Kosza aplikacja zostanie trwale usunięta.
 1. Aby ponownie zainstalować Roblox, przejdź do strony Roblox, wybierz świat i kliknij zielony przycisk odtwarzania.
 1. Witryna wykryje, że Roblox nie jest zainstalowany i zaoferuje pobranie aplikacji.
 1. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć proces.

9. Ręcznie wyczyść ustawienia Roblox

Być może niektóre pliki Roblox na dysku lokalnym zostały uszkodzone. Przejdź do „Biblioteka -> Preferencje”, a następnie usuń wszystkie znalezione tam pliki „Roblox.com”. Przy następnym uruchomieniu Robloxa pliki te zostaną zregenerowane od zera.

10. Wyłącz serwer proxy lub VPN

Jeśli korzystasz z serwera proxy, inteligentnego DNS lub usługi VPN, możesz je wyłączyć przed próbą aktualizacji. Tego typu usługi przekierowują Twój ruch internetowy. Może to spowodować sytuację, w której Roblox nie będzie mógł poprawnie komunikować się ze swoim serwerem.

11. Sprawdź status serwera Roblox

Czasami Roblox nie aktualizuje się, ponieważ problem dotyczy serwerów gry. Możesz łatwo sprawdzić Witryna ze statusem Roblox aby sprawdzić, czy jakiekolwiek usługi Roblox są w trybie offline lub czy nie zgłoszono żadnych błędów.

Jeśli wystąpił błąd, który może mieć wpływ na aktualizacje, poczekaj, aż tablica w witrynie pokaże kolor zielony i spróbuj ponownie.

12. Sprawdź dostępną pamięć

Jeśli na komputerze Mac nie ma wystarczającej ilości wolnego miejsca, aby tymczasowo rozpakować aktualizację lub nową instalację w Roblox, operacja zakończy się niepowodzeniem. Usuń pliki i aplikacje, których nie potrzebujesz, lub zoptymalizuj pamięć, a następnie spróbuj ponownie.

Jeśli żadna z tych poprawek nie pomoże w uruchomieniu Robloxa na komputerze Mac, skontaktuj się z nami Wsparcie Robloxa i zarejestruj zapytanie, aby sprawdzić, czy mogą pomóc w rozwiązaniu problemu.

Wolisz grać w gry na urządzeniu mobilnym? Oto najlepsze gry offline, które możesz wypróbować na swoim urządzeniu z Androidem lub iOS.

Często Zadawane Pytania

Czy Roblox działa na Apple Silicon?

Roblox działa dobrze na Apple Silicon; graliśmy w nią na podstawowym modelu MacBooka Air M1 i działała bez zarzutu.

Czy stracę postęp w wyniku usunięcia plików lub odinstalowania?

Roblox przechowuje Twoje dane w chmurze na swoich serwerach, więc ryzyko, że usunięcie lub ponowna instalacja gry spowoduje utratę postępów, jest niewielkie. Jednak sama platforma Roblox miała w przeszłości pewne problemy, które prowadziły do ​​utraty danych przez użytkowników. Jednak jest to całkowicie poza twoją kontrolą i zdarza się rzadko.

Czy mogę korzystać z aplikacji mobilnej Roblox na komputerze Mac?

Choć na komputerach Mac Apple Silicon, takich jak MacBook Air M1, można uruchamiać aplikacje na iPhone'a i iPada, od programisty zależy, czy ich aplikacja będzie dostępna w sklepie Mac App Store. W tej chwili aplikacja Roblox nie jest dostępna dla komputerów Mac Apple Silicon, więc będziesz musiał korzystać z wersji opartej na przeglądarce.

Indeks
 1. 1. Uruchom ponownie komputer Mac
 2. 2. Zaktualizuj macOS
 3. 3. Zaktualizuj grę jako administrator
 4. 4. Uruchom grę z przeglądarki
 5. 5. Uruchom grę z Docka
 6. 6. Użyj innej przeglądarki
 7. 7. Sprawdź dostępność aktualizacji przeglądarki
 8. 8. Odinstaluj i zainstaluj ponownie grę
 9. 9. Ręcznie wyczyść ustawienia Roblox
 10. 10. Wyłącz serwer proxy lub VPN
 11. 11. Sprawdź status serwera Roblox
 12. 12. Sprawdź dostępną pamięć
 13. Często Zadawane Pytania
  1. Czy Roblox działa na Apple Silicon?
  2. Czy stracę postęp w wyniku usunięcia plików lub odinstalowania?
  3. Czy mogę korzystać z aplikacji mobilnej Roblox na komputerze Mac?

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up