Jak podpisać dokument PDF na komputerze Mac

Następnym razem, gdy będziesz musiał podpisać plik PDF na komputerze Mac, nie sięgaj po drukarkę i długopis. Za pomocą aplikacji Preview wbudowanej w każdy komputer Mac możesz wypełnić i podpisać niemal dowolny dokument PDF w kilku prostych krokach. A co najważniejsze, istnieje przepływ pracy z podpisem cyfrowym, który jest skuteczny dla każdego, niezależnie od tego, czy chcesz używać pióra i papieru, wbudowanego gładzika komputera Mac czy iPada z Apple Pencil.

Dodanie podpisu do dokumentu za pomocą podglądu to tylko jeden z ponad 10 sposobów na poprawę komfortu korzystania z komputera Mac z systemem macOS Ventura.

Jak podpisać plik PDF za pomocą gładzika

Każdy Mac jest dostarczany z systemem macOS, a każda wersja systemu macOS zawiera aplikację Preview. Za pomocą Podglądu możesz tworzyć i importować podpisy, podpisywać pliki PDF i eksportować dokumenty PDF. Aby otworzyć plik PDF w podglądzie, wykonaj poniższe czynności.

 1. Jeśli nie określono inaczej, Preview jest domyślną aplikacją, w której będą otwierane wszystkie dokumenty PDF na komputerze Mac. W takim przypadku wystarczy dwukrotnie kliknąć dokument, aby otworzyć go w podglądzie.
 1. Jeśli Podgląd nie jest domyślnym edytorem plików PDF, kliknij dokument dwoma palcami, a następnie wybierz opcję „Otwórz za pomocą -> Podgląd”.
 1. Znajdź pasek narzędzi nad dokumentem PDF w podglądzie i kliknij narzędzie Oznaczenia podświetlone poniżej, aby wyświetlić więcej opcji. Aby dodać swój podpis, wybierz przycisk „Podpisz”, również opisany poniżej.
 1. Aby dodać swój podpis za pomocą wbudowanego lub samodzielnego gładzika komputera Mac, po prostu kliknij przycisk „Kliknij tutaj, aby rozpocząć”, a następnie złóż palcem swoje imię i nazwisko. Możesz dodać opis za pomocą menu rozwijanego lub kliknąć „Gotowe”.

Wskazówka: jeśli Twój Mac jest wyposażony w gładzik Force Touch, możesz mocniej nacisnąć palcem, aby podpisać swoje imię i nazwisko grubszym pociągnięciem.

 1. Najedź kursorem na swój podpis na pasku narzędzi, a następnie kliknij go, aby dodać go do swojego dokumentu. Możesz przeciągać swój podpis kursorem, podobnie jak pole tekstowe, i umieszczać go w dowolnym miejscu.

Jeśli wolisz napisać swój podpis przy użyciu tradycyjnego pióra i papieru, możesz użyć wbudowanej kamery internetowej komputera Mac, aby zeskanować i zaimportować swój podpis bezpośrednio do dowolnego dokumentu w podglądzie.

Dobrze wiedzieć: czy denerwuje Cię pływające okno zrzutu ekranu w rogu komputera Mac? Postępując zgodnie z tym przewodnikiem, możesz się go pozbyć.

Jak podpisać plik PDF za pomocą aparatu FaceTime

 1. Wykonując krok 3 powyżej, po prostu wybierz „Aparat” z listy opcji podpisu.
 1. Wydrukuj swój podpis na czystej kartce białego papieru, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ustawić podpis do skanowania. Po zakończeniu skanowania podpisu kliknij przycisk „Gotowe”.

Jak podpisać plik PDF za pomocą iPhone'a lub iPada

Jeśli wolisz używać iPhone'a lub iPada do podpisywania dokumentu PDF na komputerze Mac, możesz to zrobić bardzo łatwo. Upewnij się tylko, że masz w pobliżu iPhone'a lub iPada. Aby uzyskać jeszcze większą dokładność, możesz podpisać swój podpis na iPadzie za pomocą Apple Pencil, zanim przeniesiesz go na komputer Mac.

 1. Wykonując ten sam krok nr 3 powyżej, wybierz „iPhone lub iPad” z listy opcji podpisu.
 1. Kliknij przycisk „Wybierz urządzenie”, a następnie wybierz dowolne urządzenie z systemem iOS.
 1. Wydrukuj swój podpis na iPhonie za pomocą palca lub na iPadzie za pomocą Apple Pencil. Twój podpis zostanie automatycznie przepisany na komputer Mac.
 1. Po zakończeniu pisania podpisu kliknij przycisk „Gotowe” na komputerze Mac.

Jak wyeksportować podpisany plik PDF z podglądu

Po zakończeniu podpisywania pliku PDF możesz wyeksportować podpisaną kopię do swoich akt lub udostępnić ją za pomocą podglądu.

 1. Podczas korzystania z aplikacji Preview przejdź do paska menu i wybierz „Plik -> Eksportuj” z opcji menu rozwijanego.
 1. Kliknij przycisk „Zapisz” pokazany poniżej, aby zapisać podpisany dokument PDF.

Wskazówka: jeśli chcesz chronić wszystkie podpisane przez siebie wrażliwe dokumenty przed wścibskimi oczami, możesz skorzystać z naszego przewodnika, aby dowiedzieć się, jak ukryć pliki, foldery i ikony pulpitu na komputerze Mac.

Często Zadawane Pytania

Nie mogę znaleźć aplikacji Preview na moim Macu. Czy przez przypadek go usunąłem?

Nie martw się, przypadkowe usunięcie aplikacji Preview nie jest możliwe. Jeśli nie możesz znaleźć podglądu, być może jest on ukryty w folderze aplikacji „Inne”, dostępnym za pośrednictwem Launchpada. Jeśli nadal nie możesz znaleźć Podglądu, spróbuj aktywować Spotlight, naciskając jednocześnie spację i klawisz poleceń, a następnie wpisz „Podgląd” i naciśnij klawisz Return, aby natychmiast uruchomić Podgląd.

Co jeszcze mogę zrobić z dokumentami PDF za pomocą aplikacji Podgląd?

Możesz używać Podglądu do obracania, oznaczania, drukowania, a nawet szybkiego wypełniania formularzy za pomocą przycisku „Wypełnianie formularzy” na pasku narzędzi. Możesz nawet użyć wbudowanego paska wyszukiwania, aby wyszukać słowa kluczowe w dokumencie. Czytaj dalej, jeśli chcesz połączyć kilka zeskanowanych dokumentów w jeden plik PDF,

Czy mogę usunąć zapisany podpis w aplikacji Podgląd?

Tak. Po prostu najedź kursorem na podpis, który chcesz usunąć, a następnie kliknij „X” po prawej stronie. Dzięki temu Twój podpis zostanie usunięty ze wszystkich komputerów Mac korzystających z iCloud Drive.

Indeks
 1. Jak podpisać plik PDF za pomocą gładzika
  1. Jak podpisać plik PDF za pomocą aparatu FaceTime
  2. Jak podpisać plik PDF za pomocą iPhone'a lub iPada
 2. Jak wyeksportować podpisany plik PDF z podglądu
 3. Często Zadawane Pytania
  1. Nie mogę znaleźć aplikacji Preview na moim Macu. Czy przez przypadek go usunąłem?
  2. Co jeszcze mogę zrobić z dokumentami PDF za pomocą aplikacji Podgląd?
  3. Czy mogę usunąć zapisany podpis w aplikacji Podgląd?

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up