Jak łączyć obrazy w pionie lub poziomie na komputerze Mac

Łączenie zdjęć może wydawać się zwykłym zadaniem, jeśli jesteś fotografem lub osobą bawiącą się obrazami na komputerze. Dostępne są różne narzędzia, które pozwalają edytować obrazy, retuszować je, a nawet łączyć je w dowolny sposób.

Jeśli chcesz po prostu połączyć dwa obrazy w pionie lub w poziomie, nie musisz w tym celu używać drogiej aplikacji do edycji zdjęć. Na komputerze Mac możesz użyć wbudowanej aplikacji Podgląd, aby połączyć wiele obrazów w taki sposób, jakby te obrazy nigdy nie były od siebie oddzielone. A najlepsze jest to, że jest to proste zadanie.

Łączenie obrazów w pionie lub w poziomie

W poniższym przykładzie pokażę, jak połączyć dwa obrazy w poziomie za pomocą Podglądu na komputerze Mac. Możesz użyć tej samej metody do łączenia obrazów w pionie, ale w takim przypadku musisz określić wysokość w pikselach, a nie szerokość.

Dwa obrazy, których zamierzam użyć, noszą nazwy „IMAGE-1” i „IMAGE-2”.

1. Kliknij prawym przyciskiem myszy OBRAZ-1 i wybierz „Otwórz za pomocą”, a następnie „Podgląd”, aby otworzyć obraz w aplikacji Podgląd.

2. Kiedy obraz wyświetli się w podglądzie, kliknij „Edytuj”, a następnie „Wybierz wszystko”, aby wybrać obraz.

3. Kliknij „Edytuj”, a następnie „Kopiuj”, aby skopiować cały obraz. Ten skopiowany obraz użyjesz w pozostałych krokach.

4. Kliknij „Narzędzia”, a następnie „Dostosuj rozmiar…” w podglądzie, aby dostosować rozmiar obrazu. Pomoże nam to stworzyć wystarczająco dużo miejsca na drugi obraz, który będziemy łączyć z tym.

5. W polu „Szerokość” wpisz sumę szerokości dwóch obrazów, które zamierzasz połączyć.

Na przykład mam dwa obrazy i każdy z nich ma szerokość 300 pikseli. Wpiszę więc „600” w polu „Szerokość”, aby stworzyć odpowiednią przestrzeń dla obrazu, który będzie tutaj łączony.

Jeśli łączysz obrazy w pionie, musisz zrobić to samo, ale w polu „Wysokość”.

Odznacz opcję „Skaluj proporcjonalnie” i kliknij „OK”, aby zapisać zmiany.

6. Kliknij „Edytuj”, a następnie „Wklej”, aby wkleić oryginalny OBRAZ-1, który wcześniej skopiowałeś. Po wklejeniu przesuń go aż do lewych krawędzi. Pozostały obszar obrazu zostanie wypełniony innym obrazem. Pozostaw to okno podglądu otwarte.

7. Kliknij prawym przyciskiem myszy OBRAZ-2 i wybierz „Otwórz za pomocą”, a następnie „Podgląd”, aby uruchomić drugi obraz.

8. Po uruchomieniu obrazu kliknij „Edytuj”, a następnie „Wybierz wszystko”, aby zaznaczyć cały obraz.

9. Skopiuj cały obraz, klikając „Edytuj”, a następnie „Kopiuj” w podglądzie.

10. Przejdź do okna OBRAZ-1 w Podglądzie i kliknij „Edytuj”, a następnie „Wklej”, aby wkleić OBRAZ-2 do okna OBRAZ-1.

Po wklejeniu obrazu przesuń go maksymalnie w prawo.

11. Powinieneś zobaczyć powstały połączony obraz na ekranie.

12. Możesz teraz zapisać to jako nowy obraz.

Wniosek

Czasami wbudowane aplikacje umożliwiają wykonanie wielu zadań, które Twoim zdaniem można wykonać tylko w aplikacjach z najwyższej półki. Powyższe zadanie jest tego świetnym przykładem.

Indeks
  1. Łączenie obrazów w pionie lub w poziomie
  2. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up