Jak dodać dźwięk uruchamiania do komputera Mac

Jeśli kochasz muzykę i chcesz, aby Twój Mac odtwarzał wybrany utwór przy każdym uruchomieniu, możesz to teraz zrobić za pomocą aplikacji Automator.

Automator umożliwia tworzenie niestandardowych aplikacji na komputerze Mac w celu wykonywania zadań. Możesz go użyć do stworzenia aplikacji, która doda dźwięk uruchamiania do komputera Mac.

Oto jak.

Dodawanie dźwięku startowego do komputera Mac

W tym celu użyjesz wbudowanej aplikacji Automator, aby utworzyć aplikację ze skryptem powłoki, która uruchamia wymagane polecenia w celu odtworzenia pliku muzycznego po uruchomieniu komputera Mac.

1. Kliknij Launchpad w stacji dokującej, wyszukaj i kliknij „Automator”, a uruchomi się.

2. Powinieneś zobaczyć okno dialogowe umożliwiające otwarcie lub utworzenie nowego dokumentu na komputerze Mac. Wybierz folder „Aplikacje” po lewej stronie, a następnie kliknij przycisk „Nowy dokument”.

3. Na następnym ekranie pojawi się pytanie, jaki rodzaj dokumentu chcesz utworzyć. Wybierz „Aplikacja”, a następnie kliknij przycisk „Wybierz”, aby przejść dalej.

4. Nowy dokument jest gotowy do uzupełnienia Twoimi pozycjami. Ponieważ chcesz dodać dźwięk startowy, musisz utworzyć skrypt, który uruchomi się automatycznie i wykona zadanie za Ciebie.

Aby to zrobić, przeciągnij „Uruchom skrypt powłoki” z listy akcji do panelu przepływu pracy.

5. W obszarze skryptu powłoki, w którym możesz napisać własny kod, wpisz:

Następnie naciśnij spację i wprowadź pełną ścieżkę do pliku dźwiękowego, który chcesz dodać jako dźwięk startowy. Możesz także przeciągnąć i upuścić plik muzyczny na obszar tekstowy, a jego pełna ścieżka zostanie automatycznie dodana. Oto jak wygląda pełny kod:

Afplay "/Work/MTE/Articles/October-2015/Dodaj dźwięk startowy do komputera Mac/Tone-1.mp3"

Pamiętaj, aby otoczyć pełną ścieżkę podwójnymi cudzysłowami, aby uniknąć problemów z poleceniami.

6. Twój skrypt jest gotowy, więc przetestujmy go, aby zobaczyć, czy działa. Kliknij „Uruchom” w prawym górnym rogu.

7. Otrzymasz ostrzeżenie, że aplikacja nie będzie odbierać danych wejściowych, gdy zostanie uruchomiona w Automatorze. Przejdź dalej, klikając przycisk „OK”.

8. Jeśli plik dźwiękowy zostanie odtworzony, wszystko jest gotowe. Jeśli tak nie jest, upewnij się, że ścieżka do pliku jest poprawna i jest ujęta w cudzysłów.

Teraz, gdy skrypt jest już gotowy, zapisz go, wybierając menu „Plik”, a następnie „Zapisz…”

9. Wpisz nazwę swojej aplikacji, a następnie kliknij przycisk „Zapisz”. Upewnij się, że w menu rozwijanym „Gdzie” znajduje się informacja „Aplikacje”, aby aplikacja została zapisana z innymi aplikacjami.

10. Twoja aplikacja została pomyślnie zapisana i jest gotowa do użycia. Ponieważ Twoim celem jest odtworzenie pliku muzycznego po uruchomieniu komputera Mac, konieczne będzie dodanie aplikacji do listy elementów startowych.

Aby to zrobić, kliknij logo Apple w lewym górnym rogu i wybierz „Preferencje systemowe…”

11. Po wejściu do panelu Preferencje kliknij „Użytkownicy i grupy”, aby przejść do ustawień konta użytkownika.

12. Kliknij swoje konto użytkownika po lewej stronie, następnie kliknij „Elementy logowania” i na koniec kliknij ikonę „+” (plus), aby dodać nowy element logowania do swojej listy.

13. Wybierz aplikację utworzoną powyżej za pomocą Automatora. Powinien znajdować się w folderze „Aplikacje”. Wybierz go i kliknij „Dodaj”.

14. Aplikacja zostanie natychmiast dodana do listy.

15. Teraz czas przetestować aplikację. Uruchom ponownie komputer Mac z menu Apple. Po uruchomieniu komputera Mac powinieneś usłyszeć wybrany dźwięk startowy.

Wniosek

Czasami nawet prosty plik muzyczny może zwiększyć Twoją produktywność i zrelaksować umysł. Powyższy przewodnik powinien pomóc Ci dodać ulubiony plik muzyczny jako dźwięk startowy do komputera Mac, dzięki czemu będziesz mógł go słyszeć przy każdym uruchomieniu komputera.

Daj nam znać, jak to działa dla Ciebie!

Indeks
  1. Dodawanie dźwięku startowego do komputera Mac
  2. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up