Pobierz wszystkie obrazy ze stron internetowych w przeglądarce Safari

Czasami trafiasz na stronę z grafiką w sieci i chcesz mozolnie przeglądać ją prawym przyciskiem myszy i zapisywać po kolei każdy obrazek. Jest to w porządku, jeśli zdjęć jest od pięciu do dziesięciu, ale co, jeśli jest ich od dwudziestu pięciu do pięćdziesięciu lub stu? Gdyby tylko istniał sposób na łatwe pobieranie wszystkich obrazów ze stron internetowych.

Oczywiście, że istnieje. W tym artykule pokażemy prosty, trzyczęściowy skrypt Automatora na komputerze Mac, który wykryje i zapisze wszystkie obrazy z bieżącej strony internetowej (w przeglądarce Safari) i zapisze je w katalogu na pulpicie.

Notatka: w przypadku przeglądarki Firefox możesz postępować zgodnie z instrukcjami tutaj.

Pobierz wszystkie obrazy ze stron internetowych za pomocą Automatora

Automator to naprawdę przydatne narzędzie na komputerze Mac, z którego korzysta niewielu użytkowników, ale naprawdę powinni, ponieważ jest łatwy i wydajny. Potrafi zautomatyzować dużą liczbę powtarzalnych zadań i ma dostęp do wszystkich części systemu. Możesz grupowo konwertować pliki graficzne do JPG, pliki dźwiękowe z jednego formatu na inny lub włączać i wyłączać ukryte pliki.

Być może nie wiesz, że Automator ma rozbudowane połączenia z Safari, dzięki którym możesz robić rzeczy niemożliwe w innym przypadku na stronach internetowych.

Aby zautomatyzować przechwytywanie obrazów na bieżącej stronie internetowej, wystarczy trzyelementowy skrypt i oczywiście można go przekształcić w aplikację, którą można uruchomić na komputerze, ze stacji dokującej (usługa działająca z pasek menu), a nawet akcję w folderze. W tym przypadku zrobimy z tego aplikację, ale możesz eksperymentować z innymi metodami docelowymi.

Skryptowanie przepływu pracy

Otwórz nowy przepływ pracy w Automatorze. Wybierz aplikację jako docelowy typ przepływu pracy.

Z paska narzędzi akcji po lewej stronie wybierz Akcje internetowe. Z listy wybierz opcję „Pobierz bieżącą stronę internetową” z akcji Safari.

Teraz wybierz jedną z tych samych akcji internetowych „Pobierz zawartość stron internetowych”. Spowoduje to załadowanie do pamięci archiwum internetowego zawartości bieżącej strony internetowej, na którym można następnie wykonać kolejne działania.

Na koniec wybierz akcję „Zapisz obrazy z treści internetowych”. Ta czynność przetwarza archiwum internetowe z poprzedniego kroku i zaokrągla je w poszukiwaniu plików obrazów, a następnie zapisuje te pliki na dysku w określony sposób albo w określonym katalogu o określonej nazwie, albo pod adresem URL.

Mając to na uwadze, zaznacz pola „Użyj adresów URL jako nazw folderów” i „Zastępowanie istniejących folderów”. Spowoduje to nadanie folderowi na pulpicie nazwy adresu URL witryny, dzięki czemu każdy folder będzie inny. Jeśli już istnieje, zamiast wyświetlić błąd i nie ukończyć zadania, zastąpi go. To trochę prymitywne, ale można to udoskonalić przy odrobinie pracy.

Zapisz aplikację na dysku w preferowanej lokalizacji.

Uruchamianie aplikacji

Uruchom aplikację tak, jak każdą inną aplikację, pamiętając oczywiście, aby upewnić się, że karta na stronie, którą chcesz przechwycić, jest bieżąca. Nawiasem mówiąc, działa to nawet wtedy, gdy Safari jest zminimalizowane.

Możesz uruchomić aplikację z pulpitu lub ukryć ją w katalogu Aplikacje i uruchomić za pomocą skrótu w stacji dokującej.

Uruchom aplikację, a na pulpicie zostanie zapisany folder o nazwie URL zawierający wszystkie obrazy ze strony.

Wniosek

Skrypt ma pewne ograniczenia, które prawdopodobnie możesz rozwiązać, jeśli trochę się przy nim pobawisz. Na przykład pojawi się błąd, jeśli nie ma żadnych zdjęć do pobrania. Poza tym działa dobrze, choć trochę prosto.

Czy są jakieś zadania, które chciałbyś, aby były zautomatyzowane? Czy uczyniłeś ten podstawowy skrypt bardziej skomplikowanym? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Indeks
  1. Pobierz wszystkie obrazy ze stron internetowych za pomocą Automatora
  2. Skryptowanie przepływu pracy
  3. Uruchamianie aplikacji
  4. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up