Nektony App Cleaner: przydatna aplikacja do całkowitego usuwania aplikacji w systemie macOS

To jest artykuł sponsorowany i powstał dzięki Nektony Software. Rzeczywista treść i opinie są wyłącznie poglądami autora, który zachowuje niezależność redakcyjną, nawet jeśli post jest sponsorowany.

Pomimo faktu, że komputery Mac cieszą się w pełni zasłużoną reputacją bezproblemowych, oczywiście, jak każdy komputer, są zaśmiecone pozostałościami aplikacji i instalacji. Podobnie jak każdy inny komputer, cierpią na trudne do usunięcia aplikacje, które pozostawiają ślady. Komputery Mac są zwykle pod tym względem całkiem dobre, ponieważ większość twórców aplikacji przestrzega zasady przechowywania wszystkich części aplikacji znajdujących się w folderze zawartości aplikacji w folderze Aplikacje… ale wyjątki potwierdzają regułę i hej, nie wszyscy się tego trzymają wytyczne.

Nawet jeśli nieuczciwe aplikacje rozsypują dane po całym systemie, czyszczenie systemu jest kwestią szybkości i wydajności; Jeśli masz miejsce na dysku zajęte przez bałagan, lepiej je wyczyść, ponieważ wolne miejsce jest cennym zasobem, którego potrzebujesz, aby wszystko działało sprawnie. Pamięć podręczna dla pamięci, grafiki i tym podobnych wymaga wolnego miejsca na dysku i musisz się upewnić, że jest tak wolna, jak to tylko możliwe.

W tym artykule przyjrzymy się nowemu, eleganckiemu sojusznikowi w walce z bałaganem systemowym, Narzędzie do czyszczenia aplikacji firmy Nektony.

Czyste zamiatanie

Narzędzie do czyszczenia aplikacji to bezpłatna aplikacja do pobrania i używania, ale możesz dodać trochę ważną funkcjonalność i usunąć reklamy, korzystając z zakupu w aplikacji, uaktualnienia do wersji pro, jeśli zdecydujesz się to zrobić. Jednak cena aktualizacji wynosząca 3,99 USD nie jest zakupem, nad którym większość z nas zastanawiałaby się zbyt długo. Ale czy warto?

Program jest bardzo przejrzyście zaprojektowany i wygląda poważnie, co stanowi odświeżającą odmianę w stosunku do niektórych narzędzi, które wyglądają, jakby zostały zaprojektowane przez osobę cierpiącą na psychozę kofeinową. Jest przejrzysty i rzeczowy oraz emanuje godną zaufania solidnością, która jest odświeżająca na tym rynku. Kiedy masz oprogramowanie, które skanuje i koryguje foldery systemowe, chcesz mu zaufać od razu po wyjęciu z pudełka, a dobry, przejrzysty projekt ma w tym względzie duże znaczenie.

Głównym zastosowaniem narzędzia App Cleaner jest całkowite usunięcie aplikacji, nie tylko samej aplikacji, ale wszelkich plików pomocniczych, które mogą pełzać po systemie, nic nie robiąc i zajmując miejsce.

Korzystanie z programu jest bardzo proste. Najpierw zostaniesz poproszony nie raz, ale dwa razy o autoryzację dostępu do folderu aplikacji. Następnie po przeskanowaniu folderu możesz wybrać aplikację z listy po lewej stronie i zobaczyć wszystkie załączone pliki po prawej stronie.

Znalezione pliki można sortować za pomocą listy rozwijanej po lewej stronie w grupy obejmujące „Wszystkie znalezione aplikacje” lub tylko „Duże i stare”. Te kosmiczne świnie są oczywiście głównymi, którymi powinieneś się zająć, aby zaoszczędzić miejsce i poprawić wydajność.

Możesz także skorzystać z menu rozwijanego po prawej stronie, posortować wszystkie znalezione aplikacje i fragmenty według nazwy, rozmiaru, daty i wybranych oraz wyświetlić je w kolejności rosnącej lub malejącej.

Na górze lewej kolumny znajdują się dwa przyciski, choć na pierwszy rzut oka nie są one oczywiste. Niebieski przycisk A dotyczy pełnych aplikacji.

Szary przycisk R skanuje w poszukiwaniu pozostałości – plików pozostawionych przez aplikacje, które nie są już używane lub nie mają aplikacji nadrzędnej.

Za pomocą tych narzędzi możesz wyszukiwać i całkowicie usuwać dowolne aplikacje, te, które nadal masz w pełni zainstalowane i których już nie potrzebujesz, oraz te, które nadal pozostają w systemie pomimo wcześniejszego „odinstalowania”.

Po wybraniu aplikacji lub fragmentów, które chcesz usunąć, po prostu kliknij przycisk Usuń. Aplikacja wyświetli listę rzeczy, które zamierzasz usunąć. Następnie potwierdź usunięcie, klikając ponownie przycisk usuwania. Otóż ​​to. Proste i czyste.

Bądź profesjonalny

Jedną z kluczowych korzyści płynących z aktualizacji jest możliwość wyszukiwania nieużywanych aplikacji, które mogą być duże i powodować marnotrawstwo; możesz także przeszukać folder systemowy. Po uaktualnieniu wszystkie wyszarzone elementy menu staną się użyteczne.

Aktualizacja jest prosta: wystarczy kliknąć duży żółty przycisk u góry aplikacji i wprowadzić swój Apple ID. Niecałe cztery dolary później masz w pełni funkcjonalne narzędzie, bez żadnych reklam. Prosty.

Po dokonaniu aktualizacji możesz korzystać z funkcji niedostępnych w wersji bezpłatnej, takich jak funkcja Odinstaluj, możliwość uwzględniania folderów systemowych podczas wyszukiwania i oczywiście usuwania wszystkich reklam w aplikacji. Możesz korzystać z aplikacji bez aktualizacji, ale dodatkowe funkcje są naprawdę tego warte.

Wniosek

Istnieje wiele aplikacji i aplikacji do czyszczenia systemu dla komputerów Mac i większość z nich jest w porządku. Niektóre są trochę, powiedzmy, „rinkydink” z punktu widzenia projektu i interfejsu, co dla niektórych z nas zmniejsza nasze postrzegane zaufanie do aplikacji. Oczywiście funkcjonalność powinna być jedyną ważną rzeczą, ale oczywiście design również odgrywa rolę. Dobrze wykonana aplikacja, która jest dobrze zaprojektowana i rozplanowana, po prostu budzi zaufanie. App Cleaner wygląda dobrze i działa dobrze, a wszystko w nim jest solidne i niezawodne. Aplikacja jest mała, szybka i łatwa w obsłudze.

Co więcej, świetnie sobie radzi ze śledzeniem utraconych plików (niektóre z nich w naszym przypadku pominęły inne aplikacje czyszczące) i pozbywaniem się ich starannie i czysto. Bezpłatna aplikacja jest w porządku i warto ją wypróbować i zobaczyć, jakie to uczucie, ale za nieco mniej niż 4 USD za aktualizację dostępna jest opcja obsługi doskonałego oprogramowania.

Jeśli masz jakieś uwagi na temat czyszczenia aplikacji ogólnie lub w szczególności Nektony App Cleaner, daj nam znać w komentarzach poniżej.

Narzędzie do czyszczenia aplikacji Nektony

Indeks
  1. Czyste zamiatanie
  2. Bądź profesjonalny
  3. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up