Karta podarunkowa Apple nie działa? Oto, co należy zrobić

Indeks
  1. 1. Potwierdź typ karty upominkowej Apple
  2. 2. Wprowadź kod zamiast go przesuwać
  3. 3. Ustal, czy karta podarunkowa pochodzi z tego samego kraju
  4. 4. Spróbuj wylogować się ze sklepu App Store
  5. 5. Sprawdź saldo
  6. 6. Potwierdź, że karta została aktywowana

Wszyscy uwielbiamy dostawać karty podarunkowe, ale otrzymanie karty, która nie działa, może być przygnębiające. Jeśli Twoja karta upominkowa Apple nie działa, te rozwiązania pomogą Ci określić przyczynę nieprawidłowego działania prezentu.

1. Potwierdź typ karty upominkowej Apple

Wierzcie lub nie, ale częstym błędem jest użycie niewłaściwej karty podarunkowej dla niewłaściwej platformy. Istnieją trzy typy kart upominkowych Apple, a każda odmiana ma własne wymagania.

  • Karty upominkowe Apple: Te karty upominkowe zazwyczaj mają kolorowe logo Apple na białym tle. Tych kart upominkowych możesz używać do zakupu produktów fizycznych w sklepie lub w Internecie na Apple.com, a także aplikacji i innych przedmiotów w sklepie App Store.
  • Karty upominkowe App Store/iTunes: Tych kart podarunkowych można używać wyłącznie do dokonywania zakupów w sklepie App Store. Zazwyczaj karty te są niebieskie i mają na odwrocie 16-cyfrowy kod zaczynający się od X.
  • Karty upominkowe Apple Store: Karty te są dostępne w jednolitych kolorach podobnych do urządzeń Apple (szary, biały, srebrny lub złoty) i można ich używać wyłącznie do zakupu produktów fizycznych w sklepie Apple Store lub w Internecie na stronie Apple.com.

Jeśli spróbujesz użyć karty do niezgodnego zakupu, nie zadziała.

2. Wprowadź kod zamiast go przesuwać

Karty podarunkowe mogą ulec uszkodzeniu. Jeśli kod kreskowy zostanie zarysowany, może to zrujnować jego skalowalność. Jeśli okaże się, że karta podarunkowa nie jest skanowana lub Twój telefon nie rejestruje poprawnie kodu, rozważ ręczne wprowadzenie 16 cyfr.

Aby to zrobić, poszukaj ciągu cyfr po „X”. Pamiętaj także o dokładnym zapoznaniu się z kartą. Niektóre znaki można pomylić z innymi, np. cyfrą zero (0) i literą O.

3. Ustal, czy karta podarunkowa pochodzi z tego samego kraju

Pamiętaj, że karty podarunkowe mogą działać tylko w kraju, w którym zostały pierwotnie zakupione. Jeśli spróbujesz zrealizować kartę podarunkową i otrzymasz informację, że należy jej użyć w innym sklepie, oznacza to, że została zakupiona w innym kraju.

Na przykład, jeśli kupisz kartę upominkową Apple w Niemczech, nie będzie ona działać w sklepach Apple Store ani Apple App Store w Stanach Zjednoczonych. Jedynym rozwiązaniem, jakie masz, jest wymiana go z kimś, kto ma kartę podarunkową działającą w Twoim regionie. Ostatecznie większość ludzi nie ma szczęścia, gdy tak się dzieje.

Staraj się unikać kupowania kart podarunkowych w serwisie eBay lub innych sklepach z używaną odzieżą, ponieważ tego rodzaju oszustwo jest powszechne. Zamiast tego wypróbuj jeden z tych zasobów internetowych kart podarunkowych.

4. Spróbuj wylogować się ze sklepu App Store

Jeśli Twoja karta upominkowa App Store nie działa, prostym rozwiązaniem jest wylogowanie się i ponowne zalogowanie. Czasami, jeśli telefon był uruchomiony przez jakiś czas, aplikacja musi zostać odświeżona lub zaktualizowana, aby odzyskać swoją funkcjonalność.

Aby się wylogować, przejdź do Profil -> Apple ID -> Wyloguj się w App Store. Następnie zaloguj się ponownie, wykonując podobny proces: Profil -> Apple ID -> Zaloguj się.

Wskazówka: możesz pominąć wprowadzanie hasła Apple ID w celu pobrania bezpłatnych aplikacji.

5. Sprawdź saldo

Jeśli masz kartę podarunkową Apple Store i pojawi się komunikat, że została już wykorzystana, oznacza to, że nie ma salda i na karcie nie ma pieniędzy. Podobnie, jeśli korzystasz z karty upominkowej Apple Store w sklepie stacjonarnym lub w Internecie, może się okazać, że na karcie nie ma środków.

Dzieje się tak najczęściej, jeśli karta została kupiona na niezaufanej stronie internetowej. Pamiętaj, że kupowanie w sklepach innych niż główne zawsze wiąże się z ryzykiem.

6. Potwierdź, że karta została aktywowana

Jeśli otrzymasz wiadomość informującą, że karta nie została aktywowana, oznacza to, że pieniądze na kartę nie zostały w ogóle umieszczone. W niektórych rzadkich przypadkach karta może zadzwonić i nie zostać aktywowana. Jeśli tak się stanie, natychmiast wróć do sklepu, w którym zakupiłeś, z paragonem i porozmawiaj z menadżerem. Sklep powinien móc naprawić ten błąd, identyfikując, co poszło nie tak w procesie transakcji.

Jeśli wszystko inne zawiedzie, zawsze możesz skorzystać ze wsparcia technicznego Apple. Z pomocą techniczną Apple można się kontaktować przez telefon, e-mail lub czat na żywo online.

Jeśli skontaktujesz się z pomocą techniczną Apple, przygotuj się na przedstawienie im dowodów. Prawdopodobnie będziesz musiał dostarczyć zdjęcie karty podarunkowej z przodu i z tyłu. Ponadto prawdopodobnie będziesz musiał przedstawić dowód zakupu.

Pamiętaj, że zidentyfikowanie problemu przez pomoc techniczną może chwilę potrwać. Potrzebują czasu na zbadanie sprawy, co w większości przypadków może zająć od kilku dni do dwóch tygodni.

Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci rozwiązać problem, gdy Twoja karta podarunkowa Apple nie działa. Więcej informacji na temat kart upominkowych i App Store znajdziesz w naszym przewodniku informacyjnym na temat kart upominkowych iTunes i App Store.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up