Jak utworzyć osobisty głos w systemie iOS 17 lub macOS Sonoma

Personal Voice to narzędzie ułatwiające dostęp do mowy oparte na sztucznej inteligencji, które umożliwia użytkownikom tworzenie i zachowywanie syntetycznego głosu odzwierciedlającego ich własny. Jest skierowany do osób, które są zagrożone utratą głosu z powodu chorób takich jak stwardnienie zanikowe boczne (ALS). Ta funkcja integruje się z aplikacjami wspomagającymi natywnymi i aplikacjami innych firm, zapewniając użytkownikom zachowanie unikalnej tożsamości głosowej podczas korzystania z technologii wspomagających. W tym przewodniku pokazano, jak utworzyć osobisty głos w systemie iOS 17 i macOS Sonoma.

Wskazówka: dowiedz się, jak bezpiecznie zaktualizować system do iOS 17.

Jak stworzyć osobisty głos

Personal Voice to nowy dodatek do funkcji ułatwień dostępu firmy Apple, z którego osoby niepełnosprawne mogą korzystać na swoich komputerach Mac, iPhone'ach i iPadach.

Aby utworzyć głos osobisty, zostaniesz poproszony o przeczytanie 150 losowo wybranych fraz. Sesja nagraniowa trwa około 15 minut. Po nagraniu Twoje urządzenie je przetworzy. Można to zrobić w ciągu nocy, pod warunkiem, że jest podłączony do Wi-Fi i źródła zasilania.

Możesz utworzyć głos osobisty na następujących urządzeniach, pod warunkiem, że korzystają one z co najmniej systemu iOS 17, iPadOS 17 lub macOS Sonoma:

 • iPhone'a 12 lub nowszego
 • iPad Pro 12,9 cala (5. generacji) lub nowszy
 • iPad Pro 11 cali (3. generacji) lub nowszy
 • iPad Air (5. generacja)
 • Mac z Apple Silicon

Na każdym urządzeniu możesz utworzyć wiele głosów, ale ta funkcja jest obecnie dostępna tylko w języku angielskim.

Na Twoim iPhonie i iPadzie

Wykonaj poniższe czynności, aby utworzyć głos osobisty w systemie iOS 17 lub iPadOS 17.

Iść do Ustawienia -> Dostępność -> Osobisty Głos. Uzyskiwać Stwórz osobisty głos.

Wprowadź hasło, Touch ID lub Face ID. Postępuj zgodnie z informacjami wyświetlanymi na ekranie i dotknij Kontynuować. Wprowadź nazwę swojego głosu i dotknij Kontynuować.

Przed nagraniem 150 fraz należy wykonać szybkie nagranie próbki, aby ocenić hałas w tle. Uzyskiwać Słuchać aby ocenić jakość nagrania. Jeśli słyszysz hałas w tle, poszukaj spokojniejszego miejsca do nagrywania. Wybierać Kontynuować kontynuować.

Domyślnie urządzenie przejdzie do następnej frazy, chyba że ją zmienisz. Uzyskiwać Ciągłe nagrywaniei zmień na Zatrzymaj się przy każdym zdaniu nagrywać we własnym tempie.

Stuknij w Pauza w dowolnym momencie i przycisk Przerobić przycisk, aby ponownie nagrać frazę. Możesz także dotknąć Zapowiedź gdy nagrywanie zostanie wstrzymane, aby urządzenie odczytało frazę przed jej nagraniem. Uderz w Z powrotem u góry, aby sprawdzić nagrania poprzednich fraz i powtórzyć je, jeśli nie jesteś zadowolony.

Zatrzymaj się w dowolnym momencie, dotykając Zrobione lub zamknięcie aplikacji Ustawienia. Rozpocznij nagrywanie od miejsca, w którym przerwałeś, przechodząc do Dostępność -> Głos osobisty. Uzyskiwać Głos osobistywprowadź hasło, Touch ID lub Face ID i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ponownie rozpocząć nagrywanie.

Gdy skończysz, musisz naładować i zablokować iPhone'a, aby rozpocząć proces generowania głosu. Śledź postęp w nagranym głosie osobistym.

Wskazówka: czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak skonfigurować Face ID na iPhonie.

Na Twoim Macu

Aby rozpocząć tworzenie własnego głosu, przejdź do Ustawienia systemowe. Wybierać Dostępność na pasku bocznym. Pod PrzemówienieKliknij Głos osobisty -> Stwórz osobisty głos.

Wprowadź hasło lub Touch ID i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby rozpocząć nagrywanie. Wprowadź nazwę swojego głosu osobistego.

Przed kontynuowaniem sprawdź hałas tła w swojej lokalizacji. Kliknij czerwoną kropkę pośrodku i przeczytaj pokazaną frazę.

Przeczytaj zawartość swojego urządzenia Uwagi dotyczące nagrywania. Gdy znajdziesz się w idealnym środowisku do nagrywania, kliknij Kontynuować aby rozpocząć nagrywanie własnego głosu.

Zacznij czytać każde zdanie, które miga na ekranie. Ciągłe nagrywanie jest domyślnie włączona, co oznacza, że ​​Twoje urządzenie automatycznie przejdzie do poniższej frazy. Kliknij menu rozwijane i wybierz Zatrzymaj się przy każdym zdaniu aby ręcznie przejść do następującej frazy.

W oknie nagrywania głosu osobistego zobaczysz także następujące przyciski:

 • Zrobione: kliknij, aby zakończyć nagrywanie i zapisać swoje postępy.
 • Grać: kliknij czerwoną kropkę pośrodku, aby rozpocząć nagrywanie.
 • Z powrotem: powrót do poprzedniej fazy.
 • Przerobić: czerwona kropka zmienia się w przycisk ponawiania po zakończeniu każdego nagrania (przed przejściem do następnej frazy) lub po wstrzymaniu bieżącego nagrania. Kliknięcie przycisku Ponów umożliwia powtórzenie nagrania.
 • Pauza: pojawia się podczas nagrywania. Kliknij tę opcję, aby odrzucić bieżące nagranie i zatrzymać nagrywanie.

Kiedy wstrzymasz nagrywanie, zobaczysz Zapowiedź przycisk. Dzięki temu usłyszysz, jak komputer Mac czyta frazę na głos. Kiedy wrócisz do poprzedniego nagrania, zobaczysz ikonę Słuchać przycisk, który pozwala przejrzeć nagrany głos i w razie potrzeby powtórzyć go.

Zapisz swoje postępy i zatrzymaj nagrywanie w dowolnym momencie, klikając Zrobione. Jeśli chcesz kontynuować nagrywanie, kliknij przycisk Szczegóły (i) obok głosu osobistego, który chcesz kontynuować, i wprowadź identyfikator Touch ID.

W nowym oknie wybierz Kontynuuj nagrywanie.

Na zakończenie procesu może być konieczne odczekanie nocy. Musisz także pozostawić komputer Mac podłączony do prądu, ponieważ będzie on generował Twój głos osobisty tylko wtedy, gdy będzie podłączony.

Otrzymasz powiadomienie, gdy Twój głos osobisty będzie gotowy do użycia. Możesz także śledzić jego postęp odwiedzając Dostępność -> Osobisty Głos i zajrzyj pod nagrany głos osobisty.

Gdy usuniesz głos osobisty, nie ma możliwości jego odzyskania. Podobnie usunięcie głosu osobistego, który udostępniasz na swoich urządzeniach, oznacza, że ​​nie będziesz już mieć dostępu do głosu osobistego w żadnym miejscu.

Dobrze wiedzieć: Personal Voice działa również na iPadach. Sprawdź nasz przewodnik porównawczy, iPad vs. iPad Air.

Jak korzystać ze swojego osobistego głosu na różnych urządzeniach

Użyj głosu osobistego nagranego na wszystkich urządzeniach Apple, na których można uruchomić tę funkcję za pośrednictwem iCloud. Wykonanie tej czynności jest całkiem proste. Na urządzeniu Apple przejdź do Aplikacja Ustawienia -> Dostępność -> Głos osobistyi przełącz przełącznik na Udostępnij na różnych urządzeniach.

Jak usunąć swój osobisty głos

Aby usunąć głos osobisty utworzony w systemie iOS 17 lub iPadOS 17, przejdź do Dostępność -> Głos osobistyi wybierz go. Wprowadź identyfikator twarzy, identyfikator Touch ID lub hasło, aby uzyskać dostęp do głosu osobistego, a następnie stuknij Usuń głos. Wybierać Usuń głos i nagrania potwierdzać.

Na Twoim iPhonie i iPadzie

Na Twoim Macu

Jeśli utworzyłeś swój głos osobisty na komputerze Mac, usuń go, przechodząc do Dostępność -> Osobisty Głos -> Szczegóły (i) -> Usuń głos -> Usuń głos i nagrania.

Zachowaj swój głos

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich stoi w obliczu potencjalnej utraty głosu lub po prostu pragnie zachować głos na pamiątkę (wyobraź sobie, że uchwyciłeś głos swojego dziecka, aby uwiecznić jego młodzieńczy ton), utworzenie głosu osobistego to szybki i bezpłatny sposób na jego zachowanie. Możesz także utworzyć swój głos osobisty, gdy nie używasz go lub nie możesz go używać, a chcesz „mówić” za pomocą funkcji Apple Live Speech podczas połączeń osobistych lub połączeń FaceTime.

Chociaż wydaje się, że ta funkcja ma obecnie ograniczone zastosowanie, przyszłość aplikacji do komunikacji głosowej i innych narzędzi ułatwiających dostęp głosowy jest obiecująca. Kto wie? Być może wkrótce będziemy tworzyć własnych cyfrowych asystentów.

Oprócz głosu osobistego sprawdź inne zastosowania innych ustawień ułatwień dostępu Apple.

Indeks
 1. Jak stworzyć osobisty głos
  1. Na Twoim iPhonie i iPadzie
  2. Na Twoim Macu
 2. Jak korzystać ze swojego osobistego głosu na różnych urządzeniach
 3. Jak usunąć swój osobisty głos
  1. Na Twoim iPhonie i iPadzie
  2. Na Twoim Macu
 4. Zachowaj swój głos

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up